Categories

Closed
Inger Kihlman, etsning nr 115/125, signerad, daterad -82.
61196
Inger Kihlman, etsning nr 115/125, signerad, daterad -82.
Final bid550 SEK
Closed
Bijouterier, ett parti, bl. a silver.
61193
Bijouterier, ett parti, bl. a silver.
Final bid450 SEK
Closed
Ove Olson, olja på duk, signerad.
61195
Ove Olson, olja på duk, signerad.
Final bid200 SEK
Closed
Keramik, 13 delar, Kia på Utö.
61194
Keramik, 13 delar, Kia på Utö.
Final bid225 SEK
Closed
Vrilskål, trä, monogramsignerad HA, daterad 1969.
61192
Vrilskål, trä, monogramsignerad HA, daterad 1969.
Final bid225 SEK
Closed
Bertil Vallien, "Rainbow", skål, glas, Kosta Boda, signerad.
61191
Bertil Vallien, "Rainbow", skål, glas, Kosta Boda, signerad.
Final bid250 SEK
Closed
Gerhard Wihlborg, olja på duk, signerad, daterad -77.
61189
Gerhard Wihlborg, olja på duk, signerad, daterad -77.
Final bid1,800 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Jozefina Krosno, skål på fot, glas, Polen.
61190
Jozefina Krosno, skål på fot, glas, Polen.
Final bid400 SEK
Closed
Bijouterier, ett parti.
61186
Bijouterier, ett parti.
Final bid550 SEK
Closed
Ortelius kartor, tryck, 3 st.
61185
Ortelius kartor, tryck, 3 st.
Final bid250 SEK
Closed
Carolina Gynning, tryck, tygtryck och värmeunderlägg, 3 st, Gynning Design.
61184
Carolina Gynning, tryck, tygtryck och värmeunderlägg, 3 st, Gynning Design.
Final bid100 SEK
Closed
Bok, "Svenskt Glas", Wahlström och Widstrand, omtryck 1999.
61183
Bok, "Svenskt Glas", Wahlström och Widstrand, omtryck 1999.
Final bid150 SEK
Closed
Smyckeskrin och bijouterier, ett parti.
61182
Smyckeskrin och bijouterier, ett parti.
Final bid800 SEK
Closed
Nils Dardel, "Exotiskt", tryck, 15 st, i mapp, signerade i trycket.
61181
Nils Dardel, "Exotiskt", tryck, 15 st, i mapp, signerade i trycket.
Final bid225 SEK
Closed
Pussel, 5 st, bl.a Jumbo.
61180
Pussel, 5 st, bl.a Jumbo.
Final bid100 SEK
Closed
Fönster, 4 st, gjutjärn/glas.
61179
Fönster, 4 st, gjutjärn/glas.
Final bid800 SEK
Closed
Marknadsbord, hopfällbart, trä.
61178
Marknadsbord, hopfällbart, trä.
Final bid150 SEK
Closed
Tapetserarbord, hopfällbart, trä.
61177
Tapetserarbord, hopfällbart, trä.
Final bid150 SEK
Closed
Pärlor m.m till smyckestillverking, ett parti.
61175
Pärlor m.m till smyckestillverking, ett parti.
Final bid600 SEK
Closed
Korgar och fat, 3 delar, flätade.
61173
Korgar och fat, 3 delar, flätade.
Final bid400 SEK
Closed
Leksakslyftkran och bilar, 1+3 st, plast, bl.a Dinkie Toys.
61169
Leksakslyftkran och bilar, 1+3 st, plast, bl.a Dinkie Toys.
Final bid175 SEK
Closed
Pärlor m.m till smyckestillverkning, ett parti.
61171
Pärlor m.m till smyckestillverkning, ett parti.
Final bid450 SEK
Closed
Gustav Rudberg, litografier, 2 st, numrerade och signerade.
61170
Gustav Rudberg, litografier, 2 st, numrerade och signerade.
Final bid225 SEK
Closed
Dockhus samt tillbehör, plast/trä, LOL Surprise.
61168
Dockhus samt tillbehör, plast/trä, LOL Surprise.
Final bid100 SEK
Closed
Pärlor m.m till smyckestillverking, ett parti.
61167
Pärlor m.m till smyckestillverking, ett parti.
Final bid450 SEK
Closed
Vattenskidor, Watski Fusion, samt fodral.
61165
Vattenskidor, Watski Fusion, samt fodral.
Final bid175 SEK
Closed
Pussel, 5 st, bl.a Ravensburger.
61164
Pussel, 5 st, bl.a Ravensburger.
Final bid200 SEK
Closed
Matta, ull.
61163
Matta, ull.
Final bid125 SEK
Closed
Pärlor m.m till smyckestillverking, ett parti.
61162
Pärlor m.m till smyckestillverking, ett parti.
Final bid600 SEK
Closed
Rullskidor, 2 par, salomonbindningar, Skigo och Eagle Sport.
61160
Rullskidor, 2 par, salomonbindningar, Skigo och Eagle Sport.
Final bid350 SEK
Closed
Vägskylt, A19 Älg, metall.
61161
Vägskylt, A19 Älg, metall.
Final bid150 SEK
Closed
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad A Jerlów.
61159
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad A Jerlów.
Final bid400 SEK
Closed
Odlingstunnel samt delar, metall/plast.
61158
Odlingstunnel samt delar, metall/plast.
Final bid100 SEK
Closed
Mikrovågsugn, FAR, D90D25ETL-T2.
61156
Mikrovågsugn, FAR, D90D25ETL-T2.
Final bid125 SEK
Closed
Ulf S Nilsson, litografi nr 231/360, signerad.
61155
Ulf S Nilsson, litografi nr 231/360, signerad.
Final bid350 SEK
Closed
Bordslampa, mässing/glas.
61154
Bordslampa, mässing/glas.
Final bid300 SEK
Closed
Dalahästar, 5 st, trä, Mora.
61153
Dalahästar, 5 st, trä, Mora.
Final bid500 SEK
Closed
Trumset, bl.a Wesper.
61152
Trumset, bl.a Wesper.
Final bid800 SEK
Closed
Handdukar, ett parti, linne.
61151
Handdukar, ett parti, linne.
Final bid400 SEK
Closed
Herman Fogelin, skulptur, ''Bagdad Café'', stengods, signerad.
61149
Herman Fogelin, skulptur, ''Bagdad Café'', stengods, signerad.
Final bid750 SEK
Closed
Figuriner, 3 st, keramik, Bing & Gröndahl, Tengra och Lladro.
61150
Figuriner, 3 st, keramik, Bing & Gröndahl, Tengra och Lladro.
Final bid175 SEK
Closed
Sigrid Richter, skålfat, keramik, Rörstrand, monogramsignerad.
61147
Sigrid Richter, skålfat, keramik, Rörstrand, monogramsignerad.
Final bid350 SEK
Closed
Högtryckstvätt, Nilfisk C125.3, samt tillbehör.
61148
Högtryckstvätt, Nilfisk C125.3, samt tillbehör.
Final bid550 SEK
Closed
Perukvas, porslin, Kina.
61146
Perukvas, porslin, Kina.
Final bid3,600 SEK
Closed
Cykelkärra, metall.
61145
Cykelkärra, metall.
Final bid600 SEK
Closed
Väggställ, emalj, Kockums.
61144
Väggställ, emalj, Kockums.
Final bid450 SEK
Closed
Brickor, skålar m.m, ett parti, trä, mestadels Söwe-Konst, Sövestad.
61143
Brickor, skålar m.m, ett parti, trä, mestadels Söwe-Konst, Sövestad.
Final bid225 SEK
Closed
Kalevala Koru, burk med lock, björk, monogramsignerad, Finland.
61141
Kalevala Koru, burk med lock, björk, monogramsignerad, Finland.
Final bid550 SEK
Contact

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

+46(0)411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Opening hours

Monday: 13-18
Tuesday: 13-18
Wednesday: 13-19
Friday: 11-14

Follow us on social media

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.