59625
Halsband, armband, örhängen, 4 delar, bl.a bärnsten.
Final bid500 SEK

59624
Kopparföremål, 3 delar.
Final bid400 SEK

59620
Armbandsur, dam, Omega Constellation.
Final bid5,600 SEK

59623
Fickur, 4 st, varav 3 st silver.
Final bid1,000 SEK

59621
Piedestaler, 2 st, keramik, 1900-tal.
Final bid500 SEK

59614
iPod Nano med hörlurar, Apple.
Final bid300 SEK

59618
Ulrica Hydman Vallien, skål och fat, glas, ''Hearts'', Kosta Boda, monogramsignerade.
Final bid175 SEK

59617
Ytterfoder, majolika, Mintons, England.
Final bid150 SEK

59616
Skålar, 4 st, keramik, allmoge.
Final bid250 SEK

59615
Käppar, 3 st, 2 st med silverhandtag.
Final bid400 SEK

59613
Dräktsmycke, metall, 1800/1900-tal.
Final bid1,700 SEK

59612
Armband, silver.
Final bid950 SEK

59611
Cykel, Nishiki Timbuk, 26 tum, 21 växlar.
Final bid200 SEK

59610
Kikare, skinn/mässing, Colomont Fab Paris.
Final bid175 SEK

59609
Anni Kertesz, skulptur, ''Ärtan'', keramik, monogramsignerad.
Final bid250 SEK

59607
Gräsklippare, batteridriven, 2x18V, Gardena.
Final bid400 SEK

59606
Fabian Lundqvist, litografi, signerad, 1961.
Final bid225 SEK

58800
GUCCI, pumps, stl 36½.
Final bid450 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK

59604
Åke Pettersson-Nåw, ''Vårdag'', litografi nr 134/310, signerad.
Final bid100 SEK

59603
Eduard Dressler, kavaj, storlek 54, ull.
Final bid300 SEK

59602
Göran Hahne, litografier, 2 st, numrerade och signerade.
Final bid125 SEK

59601
Vas, fat m.m, ett parti, brons, Ystad-Brons.
Final bid850 SEK

59600
Vinylskivor, 42 st, 1980/90-tal, bl. a Prince, Billy Idol och Tina Turner.
Final bid550 SEK

59599
Munspel, 3 st, M. Hohner.
Final bid175 SEK

59597
Trädgårdsgrupp, trä, hopfällbara stolar, KWA.
Final bid100 SEK

59598
Rakknivar, 3 st, bl.a C.V. Heljestrand.
Final bid125 SEK

59596
Trädgårdsbänk, trä/metall.
Final bid550 SEK

59594
Vinylskivor, 42 st, heavy Metal, bl. a Slayer, Dio och Metallica.
Final bid5,400 SEK

59595
Pianolampor, 2 st, ställbara, gulmetall.
Final bid100 SEK

59593
Trädgårdsgrupp, 3 delar, metall, hopfällbar.
Final bid300 SEK

59592
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 2 st, osignerade.
Final bid175 SEK

59591
Ulf Stålhane, gicléetryck, 5 st, signerade, daterade 2013-15.
Final bid100 SEK

59590
Diorama, 2 st, olika material, samtida.
Final bid225 SEK

59589
Hasse Karlsson, akvarell, signerad, daterad 2022.
Final bid900 SEK

59587
Pendellampor, ett par, glas/metall, Frandsen, Danmark.
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK

59588
Bonbonjär och skål med sked, tenn, Munka, 1900-tal.
Final bid200 SEK

59586
Resegrammofon, Lenco.
Final bid150 SEK

59585
Ljuskedja, "Olivkedja", Philips.
Final bid200 SEK

59583
Servisdelar, 10 st, emaljerad metall, Emalox, Norge.
Final bid100 SEK

59581
Bordslampa, mässing, 1900-tal.
Final bid250 SEK

59578
Takkrona med prismor, mässing/glas, 6 ljuspunkter, 1900-tal.
Final bid500 SEK

59580
Bok, Svenska Gods och Gårdar: Del IV, Skåne 1. Sydvästra Delen, 1936.
Final bid600 SEK

59577
Carl Fagerlund, takplafond, glas/mässing, 3 ljuspunkter, Orrefors.
Final bid850 SEK
Est1,000 SEK

59569
Taklampor, 3 st, glas/metall, samtida.
Final bid700 SEK

59576
Verner Panton, termokoppar, 8 st, porslin, Menu.
Final bid300 SEK

59575
Final bid850 SEK
Est1,000 SEK

59574
Anne Nilsson, ljusstakar, 2 st, glas, "Celeste", Orrefors.
Final bid750 SEK

59568
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad G. Ljung.
Final bid125 SEK