Categories

Closed
Mynt, ett parti, delvis silver.
59567
Mynt, ett parti, delvis silver.
Final bid1,600 SEK
Closed
Kökskniv, Global, Japan.
59566
Kökskniv, Global, Japan.
Final bid500 SEK
Closed
Bally, axelremsväska, dam, skinn.
59565
Bally, axelremsväska, dam, skinn.
Final bid450 SEK
Closed
Gymnastikbock, på hjul, höj/sänkbar, trä/skinn, Rantzows.
58839
Gymnastikbock, på hjul, höj/sänkbar, trä/skinn, Rantzows.
Final bid250 SEK
Closed
Fåtöljer, 2 st, bok/textil, "Lamino", Yngve Ekström.
59559
Fåtöljer, 2 st, bok/textil, "Lamino", Yngve Ekström.
Final bid8,200 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Closed
Josef Frank, lampskärm, textil, ''Tulpan'', Firma Svenskt Tenn.
58742
Josef Frank, lampskärm, textil, ''Tulpan'', Firma Svenskt Tenn.
Final bid450 SEK
Closed
Bjällror, 8 st, mässing, vägghängda på träplakett.
57816
Bjällror, 8 st, mässing, vägghängda på träplakett.
Final bid150 SEK
Closed
Henry Schäf, "Barn vid eldstaden", pastell, signerad, daterad 1916.
58425
Henry Schäf, "Barn vid eldstaden", pastell, signerad, daterad 1916.
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
Closed
Sidobord med en låda, njurformat, trä/sten/mässing, 1900-talets senare hälft.
59572
Sidobord med en låda, njurformat, trä/sten/mässing, 1900-talets senare hälft.
Final bid1,700 SEK
Closed
Mikrovågsugn, Whirlpool.
59563
Mikrovågsugn, Whirlpool.
Final bid150 SEK
Closed
Figuriner, 2 st, noshörning och elefant, brons.
59564
Figuriner, 2 st, noshörning och elefant, brons.
Final bid400 SEK
Closed
Figurin, häst, porslin, Beswick, England.
59562
Figurin, häst, porslin, Beswick, England.
Final bid600 SEK
Closed
Luftavfuktare, Wood's WD-12.
59561
Luftavfuktare, Wood's WD-12.
Final bid650 SEK
Closed
Fåtölj, bambu/rotting/textil.
59560
Fåtölj, bambu/rotting/textil.
Final bid225 SEK
Closed
Träfigurer, 2 st, gummor, signerade, bl.a Kaj E. Jönsson, Hannas, daterad 1966.
59558
Träfigurer, 2 st, gummor, signerade, bl.a Kaj E. Jönsson, Hannas, daterad 1966.
Final bid1,300 SEK
Closed
Hantlar, ett par, järn, 1900-tal.
59556
Hantlar, ett par, järn, 1900-tal.
Final bid150 SEK
Closed
Golvlampa, metall, Aneta.
59557
Golvlampa, metall, Aneta.
Final bid225 SEK
Closed
Häcksax med batteri, Garden.
59555
Häcksax med batteri, Garden.
Final bid150 SEK
Closed
Bok, Estrid Ericsson, en biografi av Hedvig Hedqvist, Norstedts.
59552
Bok, Estrid Ericsson, en biografi av Hedvig Hedqvist, Norstedts.
Final bid1,100 SEK
Closed
Figuriner, 2 st, katter, porslin, Erik och Niels Anders Nielsen, Royal Copenhagen.
59554
Figuriner, 2 st, katter, porslin, Erik och Niels Anders Nielsen, Royal Copenhagen.
Final bid350 SEK
Closed
Gunnar Eklöf, stol, mahogny och björk, modell 804/3B Åkerblom, omkring 1950.
59553
Gunnar Eklöf, stol, mahogny och björk, modell 804/3B Åkerblom, omkring 1950.
Final bid500 SEK
Closed
Väggdekoration, metall.
59551
Väggdekoration, metall.
Final bid175 SEK
Closed
Anders Wollin, "Hemmet", olja på duk, signerad, daterad 2000.
59546
Anders Wollin, "Hemmet", olja på duk, signerad, daterad 2000.
Final bid1,300 SEK
Est2,000 SEK
Closed
Figuriner, 2 st, porslin, Lladro.
59550
Figuriner, 2 st, porslin, Lladro.
Final bid100 SEK
Closed
Figuriner, 3 st, fåglar, porslin, Bing & Gröndahl och Royal Copenhagen.
59549
Figuriner, 3 st, fåglar, porslin, Bing & Gröndahl och Royal Copenhagen.
Final bid200 SEK
Closed
Serveringsbord med klaff, trä.
59548
Serveringsbord med klaff, trä.
Final bid225 SEK
Closed
Vladimir Beck, "Invandraren", litografi EA, signerad.
59547
Vladimir Beck, "Invandraren", litografi EA, signerad.
Final bid100 SEK
Closed
Eric Westling, "Fjällbacka", olja på pannå, signerad, daterad -65.
59545
Eric Westling, "Fjällbacka", olja på pannå, signerad, daterad -65.
Final bid100 SEK
Closed
Bricka, mahogny/mässing, mosaik av glaskulor, 1800-talets början.
59544
Bricka, mahogny/mässing, mosaik av glaskulor, 1800-talets början.
Final bid550 SEK
Est1,000 SEK
Closed
Einar Emland, olja på duk, signerad.
59543
Einar Emland, olja på duk, signerad.
Final bid100 SEK
Closed
Gustav Pierre, Stockholmsmotiv, olja på duk, signerad.
59541
Gustav Pierre, Stockholmsmotiv, olja på duk, signerad.
Final bid250 SEK
Closed
Stellan Mörner, "Rosenkavaljéren", litografi nr 249/350, signerad, daterad -59.
59542
Stellan Mörner, "Rosenkavaljéren", litografi nr 249/350, signerad, daterad -59.
Final bid350 SEK
Closed
Nils Kölare, litografi nr 34/75, signerad.
59540
Nils Kölare, litografi nr 34/75, signerad.
Final bid350 SEK
Closed
Musselmalet, mattallrikar, 2 st, porslin, helblond, nr 1085, Royal Copenhagen.
59537
Musselmalet, mattallrikar, 2 st, porslin, helblond, nr 1085, Royal Copenhagen.
Final bid850 SEK
Est1,000 SEK
Closed
Musselmalet, djupa tallrikar, 8 st, porslin, halvblond, nr 566, Royal Copenhagen.
59535
Musselmalet, djupa tallrikar, 8 st, porslin, halvblond, nr 566, Royal Copenhagen.
Final bid3,500 SEK
Est2,500 SEK
Closed
Musselmalet, mattallrikar, 8 st, porslin, halvblond, nr 571, Royal Copenhagen.
59536
Musselmalet, mattallrikar, 8 st, porslin, halvblond, nr 571, Royal Copenhagen.
Final bid3,200 SEK
Est3,000 SEK
Closed
Musselmalet, förrättstallrikar, 10 st, porslin, halvblond, nr 572, Royal Copenhagen.
59534
Musselmalet, förrättstallrikar, 10 st, porslin, halvblond, nr 572, Royal Copenhagen.
Final bid2,300 SEK
Est2,500 SEK
Closed
Musselmalet, assietter, 8 st, porslin, halvblond, nr 573, Royal Copenhagen.
59533
Musselmalet, assietter, 8 st, porslin, halvblond, nr 573, Royal Copenhagen.
Final bid1,700 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Ring med sten, guld 18k.
59529
Ring med sten, guld 18k.
Final bid1,800 SEK
Est1,500 SEK
Closed
Isidor Tärnström, olja på duk, signerad, daterad 1901.
59530
Isidor Tärnström, olja på duk, signerad, daterad 1901.
Final bid175 SEK
Closed
Matta, orientalisk stil, maskinknuten.
59528
Matta, orientalisk stil, maskinknuten.
Final bid150 SEK
Closed
Skolplanscher, 2 st.
59526
Skolplanscher, 2 st.
Final bid150 SEK
Closed
Medaljong, guld 18k.
59525
Medaljong, guld 18k.
Final bid1,900 SEK
Est1,500 SEK
Closed
Skolplanscher, 2 st.
59524
Skolplanscher, 2 st.
Final bid100 SEK
Closed
Armlänk, guld 18k, x-länk, Säab.
59521
Armlänk, guld 18k, x-länk, Säab.
Final bid6,400 SEK
Est6,000 SEK
Closed
Skolplanscher, 4 st.
59523
Skolplanscher, 4 st.
Final bid150 SEK
Closed
Gräsklippare, "Rotak 37", Bosch, batteridriven, medföljer laddare, Powakaddy.
59516
Gräsklippare, "Rotak 37", Bosch, batteridriven, medföljer laddare, Powakaddy.
Final bid650 SEK
Closed
Kakelplattor, ett parti, Mono Sassuolo, Glasierter Einmalbrand.
59522
Kakelplattor, ett parti, Mono Sassuolo, Glasierter Einmalbrand.
Final bid100 SEK
Contact

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

+46(0)411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Opening hours

Monday: 13-18
Tuesday: 13-18
Wednesday: 13-19
Friday: 11-14

Follow us on social media

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.