Last sold

59567
Mynt, ett parti, delvis silver.
Final bid1,600 SEK

59566
Kökskniv, Global, Japan.
Final bid500 SEK

59565
Bally, axelremsväska, dam, skinn.
Final bid450 SEK

58839
Gymnastikbock, på hjul, höj/sänkbar, trä/skinn, Rantzows.
Final bid250 SEK

59559
Fåtöljer, 2 st, bok/textil, "Lamino", Yngve Ekström.
Final bid8,200 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK

58742
Josef Frank, lampskärm, textil, ''Tulpan'', Firma Svenskt Tenn.
Final bid450 SEK

57816
Bjällror, 8 st, mässing, vägghängda på träplakett.
Final bid150 SEK

58425
Henry Schäf, "Barn vid eldstaden", pastell, signerad, daterad 1916.
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK

59572
Sidobord med en låda, njurformat, trä/sten/mässing, 1900-talets senare hälft.
Final bid1,700 SEK

59563
Mikrovågsugn, Whirlpool.
Final bid150 SEK

59564
Figuriner, 2 st, noshörning och elefant, brons.
Final bid400 SEK

59562
Figurin, häst, porslin, Beswick, England.
Final bid600 SEK

59561
Luftavfuktare, Wood's WD-12.
Final bid650 SEK

59560
Fåtölj, bambu/rotting/textil.
Final bid225 SEK

59558
Träfigurer, 2 st, gummor, signerade, bl.a Kaj E. Jönsson, Hannas, daterad 1966.
Final bid1,300 SEK

59556
Hantlar, ett par, järn, 1900-tal.
Final bid150 SEK

59557
Golvlampa, metall, Aneta.
Final bid225 SEK

59555
Häcksax med batteri, Garden.
Final bid150 SEK

59552
Bok, Estrid Ericsson, en biografi av Hedvig Hedqvist, Norstedts.
Final bid1,100 SEK

59554
Figuriner, 2 st, katter, porslin, Erik och Niels Anders Nielsen, Royal Copenhagen.
Final bid350 SEK

59553
Gunnar Eklöf, stol, mahogny och björk, modell 804/3B Åkerblom, omkring 1950.
Final bid500 SEK

59551
Väggdekoration, metall.
Final bid175 SEK

59546
Anders Wollin, "Hemmet", olja på duk, signerad, daterad 2000.
Final bid1,300 SEK
Est2,000 SEK

59550
Figuriner, 2 st, porslin, Lladro.
Final bid100 SEK

59549
Figuriner, 3 st, fåglar, porslin, Bing & Gröndahl och Royal Copenhagen.
Final bid200 SEK

59548
Serveringsbord med klaff, trä.
Final bid225 SEK

59547
Vladimir Beck, "Invandraren", litografi EA, signerad.
Final bid100 SEK

59545
Eric Westling, "Fjällbacka", olja på pannå, signerad, daterad -65.
Final bid100 SEK

59544
Bricka, mahogny/mässing, mosaik av glaskulor, 1800-talets början.
Final bid550 SEK
Est1,000 SEK

59543
Einar Emland, olja på duk, signerad.
Final bid100 SEK

59541
Gustav Pierre, Stockholmsmotiv, olja på duk, signerad.
Final bid250 SEK

59542
Stellan Mörner, "Rosenkavaljéren", litografi nr 249/350, signerad, daterad -59.
Final bid350 SEK

59540
Nils Kölare, litografi nr 34/75, signerad.
Final bid350 SEK

59537
Musselmalet, mattallrikar, 2 st, porslin, helblond, nr 1085, Royal Copenhagen.
Final bid850 SEK
Est1,000 SEK

59535
Musselmalet, djupa tallrikar, 8 st, porslin, halvblond, nr 566, Royal Copenhagen.
Final bid3,500 SEK
Est2,500 SEK

59536
Musselmalet, mattallrikar, 8 st, porslin, halvblond, nr 571, Royal Copenhagen.
Final bid3,200 SEK
Est3,000 SEK

59534
Musselmalet, förrättstallrikar, 10 st, porslin, halvblond, nr 572, Royal Copenhagen.
Final bid2,300 SEK
Est2,500 SEK

59533
Musselmalet, assietter, 8 st, porslin, halvblond, nr 573, Royal Copenhagen.
Final bid1,700 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK

59529
Ring med sten, guld 18k.
Final bid1,800 SEK
Est1,500 SEK

59530
Isidor Tärnström, olja på duk, signerad, daterad 1901.
Final bid175 SEK

59528
Matta, orientalisk stil, maskinknuten.
Final bid150 SEK

59526
Skolplanscher, 2 st.
Final bid150 SEK

59525
Medaljong, guld 18k.
Final bid1,900 SEK
Est1,500 SEK

59524
Skolplanscher, 2 st.
Final bid100 SEK

59521
Armlänk, guld 18k, x-länk, Säab.
Final bid6,400 SEK
Est6,000 SEK

59523
Skolplanscher, 4 st.
Final bid150 SEK

59516
Gräsklippare, "Rotak 37", Bosch, batteridriven, medföljer laddare, Powakaddy.
Final bid650 SEK

59522
Kakelplattor, ett parti, Mono Sassuolo, Glasierter Einmalbrand.
Final bid100 SEK
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.



