Last sold

59519
Halslänk, guld 18k doserad bismarcklänk.
Final bid11,500 SEK
Est12,000 SEK

59520
Robotgräsklippare med laddstation, "Auto Mower", Husqvarna.
Final bid750 SEK

59518
Tissot 1853, herrarmbandsur, guld 18k, stål.
Final bid6,000 SEK
Est3,500 SEK

59515
Josef Frank, "Svenskt Tenn Est. 1924", kudde, lin, Firma Svenskt Tenn.
Final bid1,300 SEK

59517
Handgräsklippare och ströare m.m, bl.a Gardena.
Final bid100 SEK

59514
Ivar Ålenius-Björk, Liljan-ljusstakar, ett par, mässing, Ystad-Metall.
Final bid750 SEK
Est1,000 SEK

59513
Spegel, förgylld ram.
Final bid500 SEK

59512
Handspegel, silver 925, England, 1900-talets första hälft.
Final bid400 SEK

59510
Carl-Einar Borgström, "Lilja", ljusstake, mässing, Ystad Metall.
Final bid650 SEK

59507
Pekkar Sarnus, ljusstakar, ett par, metall.
Final bid1,000 SEK

59511
Oljepump och slang.
Final bid100 SEK

59509
Ljusstakar, 2 st, mässing.
Final bid200 SEK

59508
Ogräsbekämpare, "Steam it", Fiskars, och grässax, Gardena.
Final bid125 SEK

59506
Stereo receiver, AKAI AA-1030.
Final bid700 SEK

59504
Rullator, hopfällbar, metall/plast.
Final bid300 SEK

59505
Brasset, 5 delar, smide, Töreboda-Smedjan, och vedställ, metall/trä.
Final bid125 SEK

59501
Trädgårdsstolar, 4 st, teak, hopfällbara, Scan Com.
Final bid1,900 SEK

59502
Skrivbord, 9 lådor, mahogny/skinn, samt stol, engelsk stil, 1900-talets senare del.
Final bid2,100 SEK

59500
Soffgrupp med bord, 4 delar, bambu/textil.
Final bid1,400 SEK

59499
Parasollfot, sten/metall.
Final bid175 SEK

59495
Kappa, blårävspäls.
Final bid2,800 SEK

59497
Golvlampa, metall, flätad lampskärm.
Final bid600 SEK

59496
Byrå, 3 lådor, trä, 1900-talets andra hälft.
Final bid100 SEK

58192
Lasse Åberg, snapskaraff och snapsglas, 9 delar.
Final bid500 SEK

58181
Poul Henningsen, ''PH 5'', taklampa, metall, Louis Poulsen, Danmark.
Final bid1,500 SEK

58149
Pablo Picasso, efter, ''La Dance du Berger'', signerad och daterad i trycket.
Final bid550 SEK

57925
Lisa Larson, figurin, stengods, ''Lotta'', Gustavsberg.
Final bid2,100 SEK
Est1,500 SEK

58214
Monica Backström, figuriner, 4 st, ugglor, glas, Boda.
Final bid400 SEK

58213
Mari Simmulson, figurin, stengods, uggla, Upsala-Ekeby.
Final bid225 SEK

58201
Ugglesamling, 29 st, olika material.
Final bid300 SEK

57924
Lisa Larson, figurin, stengods, ''Giraff'' ur serien ''Stora Zoo'', Gustavsberg.
Final bid3,400 SEK
Est3,000 SEK

57922
Lisa Larson, figurin, stengods, ''Tiger'' ur serien ''Afrika'', Gustavsberg.
Final bid1,600 SEK
Est2,000 SEK

57910
Adventsstjärnor, ett par, aluminium, by Rydéns.
Final bid150 SEK

57893
Lasse Åberg, glas, 21 st, 3 olika modeller.
Final bid450 SEK

57889
Andy Warhol x Rosenthal Studio, fat, 2 st, glas "Ingrid Bergman" och "Grace Kelly".
Final bid400 SEK

57835
Sidentryck, 2 st, Japan.
Final bid700 SEK

57857
Estrid Ericson, väska, textil ''Elefant'', Firma Svenskt Tenn.
Final bid950 SEK

57850
Bijouterier, ett parti, bl.a Snö of Sweden.
Final bid200 SEK

56935
Figurin, glas, fisk, Murano, Italien.
Final bid150 SEK

56932
Figurin, glas, Murano, Italien.
Final bid350 SEK

58565
Lars Bessfelt, bordslampa, trä/metall, ''Grevie'', Ateljé Lyktan AB, Åhus.
Final bid650 SEK

58435
Träfigur, skuren, ''Hästhandel'', osignerad, 1900-tal.
Final bid400 SEK

58437
Ostkupa med fat, slipad dekor, 1900-tal.
Final bid350 SEK

58433
Träfigurer, 2 st, skurna, osignerad och otydligt signerad.
Final bid175 SEK

57820
Champagneglas, 9 st, slipad dekor med förgylld kant.
Final bid300 SEK

58431
Träfiguriner, ett par, skurna, signerade ML och F, 1900-tal.
Final bid125 SEK

58429
Träfigurer, 2 st, skurna, bl.a ''Pittagubbe'', osignerade, 1900-tal.
Final bid100 SEK

57817
Bil, metall, Grand Prix racer 1070, Schuco, Tyskland, 1900-talets andra hälft.
Final bid400 SEK
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.



