59258
Hasse Andersson, litografi nr 32/300, signerad.
Final bid350 SEK

59256
Klaus Haapaniemi, muggar, 10 st, porslin, "Taika", Iittala.
Final bid650 SEK
Est1,000 SEK

59254
Pussel, 6 st, Jan van Haasteren och Wasgij.
Final bid450 SEK

59255
Bänk på bockar, trä/metall, justerbar längd.
Final bid400 SEK

59253
Frimärksamling, hela världen.
Final bid225 SEK

59252
Kikare, Cornelius Knudsen, Köpenhamn.
Final bid200 SEK

59251
Steiff, gosedjur, 5 st, 1900-tal.
Final bid1,000 SEK

59250
Glashuvudet, blått glas, 1900-tal.
Final bid450 SEK

59249
Barbro Rydholm, servisdelar, 7 delar, porslin, Fyrklövern Classic.
Final bid175 SEK

59248
Handdukar, 16 st, linne, olika modeller.
Final bid300 SEK

59247
Skål, chamotterat lergods, Drejargruppen, Rörstrand, 1972.
Final bid300 SEK

59246
Kaffeservisdelar m.m., 39 st, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl.
Final bid550 SEK

59244
Vaser, 2 st, glas, "Savoy", Alvar Aalto, Iittala.
Final bid200 SEK

59245
Kaffeservisdelar, 17 delar, porslin, "Blå blomst", Royal Copenhagen.
Final bid600 SEK

59243
Tennföremål, 10 st, bl. a Ystad Tenn.
Final bid150 SEK

59242
Timo Sarpaneva, ljusstakar, 3 st, glas, ''Festivo'', Finland.
Final bid1,200 SEK

59241
Tennföremål, ett parti, 1900-tal.
Final bid500 SEK

59238
Bestickservis, 65 delar, rostfritt stål, "Gallo".
Final bid1,100 SEK

59240
Vas, Tao-Wang, 1821-1850, porslin, Kina.
Final bid500 SEK

59239
Viola Gråsten, pläd, ull.
Final bid250 SEK

59236
Kandelaber, smide, sk Tuppastake, Käck & Hedbys Leksand, 1900-tal.
Final bid1,200 SEK

59237
Bestickservis, 36 delar, nysilver, Auerhahn 90.
Final bid450 SEK

59235
Termoskanna, guldpläterad metall, och ishink, metall, Alfi, Tyskland.
Final bid1,100 SEK

59234
Skrivbordslampa, plåt, Cebelampan, 1900-tal.
Final bid400 SEK

59231
Bokmärken m.m, ett parti, 1900-tal.
Final bid225 SEK

59232
Resebuddha, Asien, trä, omkring 1900-tal.
Final bid500 SEK

59226
Fåtöljer, ett par, Bohrens, textil.
Final bid650 SEK

59230
Armbandsur, Seiko Sportsman, Sea Horse, manuell, 17-jewels, 1960/70-tal.
Final bid650 SEK

59228
Bordslampor, ett par, trä/glas, Elpe-Armatur AB.
Final bid250 SEK

59227
Fotoramar, 10 st.
Final bid125 SEK

59219
Michael Qvarsebo, "Husväggar nocturne", litografi nr 217/275, signerad.
Final bid550 SEK

59225
Bordslampor, 2 st, tenn, 1900-tal.
Final bid300 SEK

59224
Glas, ett parti, bl.a Kosta Boda och Pukeberg.
Final bid450 SEK

59223
Skinkfat, flintgods, Rörstrand, 1900-talets början.
Final bid350 SEK

59222
Taklampa, 5 ljuspunkter, metall, Rydèns, samtida.
Final bid400 SEK

59221
Punschmuggar, 12 st, nysilver, Sigvard Bernadotte, Gense.
Final bid100 SEK

59220
Bertil Vallien, glasskulptur, Kosta Boda.
Final bid500 SEK

59217
Edward Wollin, akvarell, Gamla Ystad, Klosterruinen, signerad, daterad 1962.
Final bid1,300 SEK

59218
Hans Ripa, olja på duk, signerad.
Final bid150 SEK

59216
Skulptur, "Boxer", porslin.
Final bid225 SEK

58450
Matta, Iran, handknuten, ull.
Final bid2,200 SEK

59214
Charles Roka, olja på duk, signerad.
Final bid750 SEK

59213
Lotte Benter, figurin, porslin, "Amagerpige", Royal Copenhagen.
Final bid125 SEK

59210
Figuriner, 4 st, porslin, bl.a Lladro och Nao.
Final bid400 SEK

59212
Christian Thomsen, figurin, porslin, "Man med lie", Royal Copenhagen.
Final bid250 SEK

59211
Kjäll Arvidsson, olja på duk, signerad, daterad -04.
Final bid350 SEK

59209
Monica Backström, svamp, glas, Boda.
Final bid350 SEK

59206
Lisa Larson, figurin, stengods, "Katt" ur serien Lilla Zoo, Gustavsberg.
Final bid850 SEK
Est1,500 SEK