59157
Rökbord, ek/koppar.
Final bid550 SEK

59156
Råsaftcentrifug, OBH Nordica vitamin 500.
Final bid225 SEK

59155
Damejeanne, glas.
Final bid225 SEK

59145
Bertil Fridhagen, sideboard, 4 lådor, 2 skåp, teak, Bodafors, 1900-talets andra hälft.
Final bid4,400 SEK

59154
Karmstolar ett par, trä/textil. rokokostil, 1900-tal.
Final bid125 SEK

59153
Brickbord, trä.
Final bid200 SEK

59152
Bord med 6 stolar, mahogny, rokokostil, 1900-talets senare del.
Final bid1,200 SEK

59151
Bockbord, gjutjärn/trä.
Final bid800 SEK

59146
Bertil Fridhagen, matbord och 5 stolar, teak/textil, med 2 förlängningsskivor, Bodafors, 1900-talets andra hälft.
Final bid2,300 SEK

59148
Trädgårdstomtar, 4 st, konstmaterial.
Final bid350 SEK

59141
Matta, Bidjar, handknuten, ull.
Final bid4,900 SEK

59144
Krus, 3 st, keramik/stengods, Gustavsberg och Höganäs.
Final bid225 SEK

59143
Rullvagn, metall/plast, Prestar, Japan.
Final bid125 SEK

59142
Bordslampa och vaser, 5 delar, porslin, Bing & Gröndahl.
Final bid350 SEK

59140
Kaffeservisdelar, 4 st, porslin, "Blå blomster", Royal Copenhagen.
Final bid125 SEK

59139
Stolar, 4 st, textil/metall,1900-tal.
Final bid100 SEK

59138
Spegel, ram i trä med detaljer i metall.
Final bid125 SEK

59132
Vykort, ett parti, bl a svenska kyrkor och kungafamiljen.
Final bid450 SEK

59137
Frimärken, ett parti, hela världen.
Final bid250 SEK

59136
Amplar, ett par, keramik.
Final bid150 SEK

59135
Skeppsmodell, segelbåt, 1900-tal.
Final bid600 SEK

59134
Vykort, ett parti, mest Skåne.
Final bid500 SEK

59130
Signerade vykort, 8 st, bl.a Monica Zetterlund, Lill-Babs och Edvard Persson.
Final bid450 SEK

59131
Signerade vykort, 3 st, Errol Flynn, Viveca Lindfors och Margareta Fahlén.
Final bid175 SEK
Est1,500 SEK

59129
Vykortssamling, filmstjärnor, Elvis Presley, Björn Borg, The Hep Stars med flera.
Final bid400 SEK

59123
Ytterfoder och ljuslykta m.m, 7 delar, keramik, Rolf Berg.
Final bid950 SEK

59128
Pepsi, ljusskylt. 1990-tal.
Final bid300 SEK

59127
Vykortssamling, filmstjärnor, Elvis Presley, Edith Piaf , Tommy Steele med flera.
Final bid400 SEK

59126
Traktor, metall, Ford 7700, ERTL, USA.
Final bid250 SEK

59124
Tennföremål, ett parti, 1900-tal.
Final bid300 SEK

59122
Stilbyrå, 2 lådor, trä/sten, 1900-tal.
Final bid800 SEK

59121
Mockaservis, 12 delar, porslin, Alka Kunst, Bavaria.
Final bid250 SEK

59120
Golvlampa, metall/textil.
Final bid250 SEK

59119
Taklampa, plåt/glas, 1960/70-tal.
Final bid150 SEK

59118
Figuriner, 3 st, glas/keramik, bl.a Reijmyre, Karl Erik Ivar och Thomas Hellström, Nittsjö.
Final bid225 SEK

59116
Sideboard, 4 lådor, 2 skåp, trä/metall, rokokostil, Blomstermåla möbelfabrik.
Final bid500 SEK

59117
Hallampa, metall/glas, 1930/40-tal.
Final bid500 SEK

59115
Muggar och assietter, 8+8 st, porslin, Grön Anna, Rörstrand.
Final bid1,400 SEK

59114
Tomtar, 4 st, keramik, 1900-tal.
Final bid200 SEK

59112
Ulrika Hydman Vallien och Bertil Vallien, miniatyrer, 4 st, Kosta Boda.
Final bid400 SEK

59111
Jens Eltorp, miniatyrer, 5 st, glas.
Final bid175 SEK

59110
Bestickservis, 83 delar, nysilver, "Slottsbarock", Jernbolaget Eskilstuna, samt coasters, 14+12 st.
Final bid1,300 SEK

59107
Trädgårdsstolar, 5 st, ställbara, hopfällbara.
Final bid750 SEK

59109
Julkrubba med figuriner, 20 delar, bl. a keramik, 1900-tal.
Final bid400 SEK

59108
Torkställ, 2 st, samt jordspik, roterande, Brabantia.
Final bid450 SEK

59101
Duk och servetter, 1+12, linne, "Nobel Jubilee", Klässbols Linneväveri.
Final bid3,700 SEK

59106
Svepask och träfigur, trä/textil, bl. a "Bombi Bitt", Charlotte Weibull.
Final bid100 SEK

59105
Bing & Gröndahl, kaffeservis, 14 delar, porslin.
Final bid300 SEK