Elzbieta Piwek-Bialoborska (1922-1989), bordslampa, "Rogata", fajans, Polen.
59099
Final bid8,200 SEK
Gunnar Ander, ljusstakar, 3 st, metall/glas, Ystad Metall.
59103
Final bid350 SEK
Ljusstakar, 2 st, mässing, bl.a Gusums.
59104
Final bid225 SEK
Pepparkvarn, trä, Peugeot, och mortel, mässing.
59102
Final bid850 SEK
Damastdukar, 2 st.
59100
Damastdukar, 2 st.
Final bid750 SEK
Samsung Galaxy Buds 3, trådlösa hörlurar.
59097
Final bid500 SEK
Tomtar, 10 st, keramik/trä, 1900-tal.
59098
Final bid200 SEK
59096
Final bid300 SEK
Speglar, ett par, bemålat gjutjärn, 1800/1900-tal.
59095
Final bid350 SEK
Hatthylla, trä/metall, Ib Laursen.
59094
Final bid850 SEK
Matta, ull/bomull.
57762
Matta, ull/bomull.
Final bid500 SEK
Fårskinnsrock, Goldstein.
58144
Fårskinnsrock, Goldstein.
Final bid1,300 SEK
Spegel, förgylld ram och bronserad ram, empire, 1800-talets första del.
58312
Final bid1,100 SEK
Louise Adelborg, Nationalservisen/Swedish Grace, 56 delar, porslin, dekor "Nordstärnan", Rörstrand, 1950-tal.
59093
Final bid900 SEK
Est1,500 SEK
Matservis, 52 delar, flintgods, "Formosa", röd kant, Rörstrand, 1886-87.
59091
Final bid950 SEK
Est2,000 SEK
Matservisdelar, 25 delar, porslin, Rosenthal, Tyskland, 1900-tal.
59090
Final bid750 SEK
Est1,000 SEK
Tamburmajor, metall, Rörmekano i Skåne Fagerhult AB.
59089
Final bid350 SEK
Helmer Osslund, "Stockholm", servisdelar, 57 st, porslin, Gustavsberg.
59087
Final bid125 SEK
Handdukar, 13+ 6 st, bl.a linne.
59088
Final bid300 SEK
Champagnekylare, "Lanson", metall.
59083
Final bid650 SEK
Armbandsur, 3 st, Seiko, Tissot, Citizen.
59084
Final bid175 SEK
Börge Mogensen, bokhylla, ek, "Öresund", Karl Andersson´s, Bra Bohag.
59085
Final bid700 SEK
Cd-skivor, ett parti, klassiskt och jazz.
59081
Final bid300 SEK
Cykelhjälm/airbag, Hövding 3.
59082
Cykelhjälm/airbag, Hövding 3.
Final bid600 SEK
59080
Final bid500 SEK
Trädgårdstomte, betong.
59078
Trädgårdstomte, betong.
Final bid400 SEK
Anna Ehrner, fat med 2 kulor, glas, Kosta Boda, signerad.
59079
Final bid225 SEK
Bordslampor, 5 st, metall/glas, 1900-tal.
59077
Final bid100 SEK
Ljuskrona, 5 ljuspunkter, metall/glas.
59076
Final bid100 SEK
Skåp, valnöt, rokokostil, 1900/2000-tal.
59075
Final bid3,100 SEK
Fotogenlampa, mässing/glas, elektrifierad, 1900-tal.
59074
Final bid225 SEK
Bordslampa, stengods, Søholm, Danmark, 1960/70-tal.
59073
Final bid900 SEK
Skeppskompass, metall/glas, Lyth, Stockholm.
59072
Final bid125 SEK
59071
Final bid900 SEK
Fällkniven S1, överlevnadskniv, stål/thermorun, med  slida, Cordura.
59070
Final bid950 SEK
Plåtburkar, ett parti, 1900-tal.
59069
Final bid225 SEK
Krus, 5 st, keramik.
59068
Krus, 5 st, keramik.
Final bid175 SEK
Brio tågbana, ett parti, 1900-tal.
59066
Final bid300 SEK
Korgstolar, ett par, rotting, "Agen", IKEA.
59065
Final bid550 SEK
Dorothy Clough, väggplakett, "Hästar", keramik, Upsala Ekeby.
59064
Final bid300 SEK
Bordsdukar och flamskvävnad, 8 delar, 1900-tal.
59063
Final bid150 SEK
Barbord med serveringsbricka, njurformat, trä/glas/metall, 1900-tal.
59061
Final bid1,000 SEK
Förtärkare, Sonab R 4000-3.
59062
Förtärkare, Sonab R 4000-3.
Final bid450 SEK
59059
Final bid1,300 SEK
Björn Lindroth, litografi nr 271/300, signerad.
59058
Final bid200 SEK
Lennart Jirlow, litografi nr 13/225, signerad.
59053
Final bid2,100 SEK
Est1,500 SEK
Tyger och stuvbitar, ett parti, bl, a Josef Frank, Svensk Tenn och Marimekko.
59057
Final bid300 SEK
59056
Final bid400 SEK