59055
Final bid250 SEK
Hallampa, glas, metall, 1900-tal.
59054
Final bid300 SEK
Bordslampa, glas/plast, typ 4516, Graewe, 1960/70-tal.
59052
Final bid350 SEK
Strålkastare för scen, metall, jugend, 1900-talets början.
59051
Final bid500 SEK
Hugo Carlberg, "Sågverket" olja på duk, signerad.
59050
Final bid100 SEK
Gerhard Wihlborg, olja på duk, signerad.
59048
Final bid1,600 SEK
Est1,500 SEK
Kaffeskedar och tårtspade, 12+1 st, silver, "Rosen", 161 gram.
59049
Final bid950 SEK
Figuriner, 5 st, porslin, bl.a Lladro.
59047
Final bid225 SEK
Mari Simmulsson, vas, keramik, Upsala Ekeby.
59046
Final bid300 SEK
Bertil Landelius, olja på duk, signerad.
59045
Final bid100 SEK
Vas och skål, mässing/tenn, Ystad Metall och Ystad Tenn.
59044
Final bid300 SEK
Bengt Böckman, litografi nr 62/200, signerad, daterad -66.
59043
Final bid100 SEK
Keramik, ett parti, lergökar, krus m.m, bl.a Raus och Elfstrand, Sjöbo, 1900-tal.
59040
Final bid500 SEK
Hushållsföremål, 8 delar, metall, bl.a Skeppshult, 1900-tal.
59042
Final bid200 SEK
Stig Wernheden, litografi nr 63/300, signerad.
59041
Final bid100 SEK
Kopparföremål, 4 delar, 1900-tal.
59039
Final bid125 SEK
Bordslampa, stengods, Söholm, Bornholm.
59038
Final bid500 SEK
Ulf Onsberg, litografi nr 6/150, signerad.
59037
Final bid125 SEK
Litografiskt tryck, ekivokt.
59036
Litografiskt tryck, ekivokt.
Final bid100 SEK
Ljusstake, malm, Ohlsson klockgjuteri, Ystad.
59034
Final bid600 SEK
Barbiedocka, Mattel, samt kläder med mera, 1960-tal.
59035
Final bid1,300 SEK
Bo Cronqvist, litografi nr 83/100, signerad.
59033
Final bid125 SEK
Ljusstakar, 1 par, malm, Ohlsson klockgjuteri, Ystad.
59032
Final bid450 SEK
Karel Rösel, litografi nr 60/123, signerad, daterad 1978.
59030
Final bid225 SEK
Stefan Gellerstedt, skålfat, glas, Pukeberg.
59031
Final bid300 SEK
Plåtburkar, 4 st, bl. a Mazetti.
59029
Final bid175 SEK
Dockteater, trä/textil.
59028
Dockteater, trä/textil.
Final bid100 SEK
Golvskulptur, trä/metall, Hultens.
59027
Final bid100 SEK
Batteriladdare, Telwin Leader 400 Start.
59026
Final bid300 SEK
Högtalare, ett par, Genexxa C 31 XL.
59024
Final bid300 SEK
Golvfiguriner, 2 st, tomtar, textil/plast.
59025
Final bid700 SEK
Kakburk och figurin, porslin, Christineholm/Fyrklövern och Goebel.
59023
Final bid450 SEK
59022
Final bid500 SEK
Julpyramider, 2 st, trä, Tyskland, 1900-tal.
59021
Final bid600 SEK
Edvin Ollers, glasservis, 54 delar, pantograferad dekor, ''Elon'', Kosta, 1900-talets första hälft.
59012
Final bid2,900 SEK
Momentförstärkare.
59020
Momentförstärkare.
Final bid600 SEK
Byggradio, DeWalt DCRE016.
59019
Byggradio, DeWalt DCRE016.
Final bid400 SEK
Badrumsbelysning och vägglampor, 2+2 st, bl.a porslin och glas, 1900-tal.
59018
Final bid225 SEK
Lisa Larson, tomtefamilj, 4 delar, keramik, Gustavsberg.
59017
Final bid2,100 SEK
Est2,000 SEK
Sidobord, teak, "No 383", Aksel Kjersgaard, Odder, Danmark.
59014
Final bid1,400 SEK
59016
Final bid450 SEK
59015
Final bid250 SEK
Edvin Ollers, grogglas, 6 st, pantograferad dekor, ''Elon'', Kosta, 1900-talets första hälft.
59013
Final bid550 SEK
Karl Bergman, olja på duk, signerad.
59011
Final bid550 SEK
Jörgen Fogelquist, "Göteborg", litografi nr 81/160, signerad.
59009
Final bid150 SEK
Henry Mayne, olja på duk, signerad.
59010
Final bid850 SEK
Àlvar Suñol, litografi nr XLII/L, signerad.
59008
Final bid500 SEK
Lasse Åberg, affischer, 3 st, Åbergs Museum Art Editions.
59007
Final bid225 SEK