59055
Final bid250 SEK

59054
Hallampa, glas, metall, 1900-tal.
Final bid300 SEK

59052
Bordslampa, glas/plast, typ 4516, Graewe, 1960/70-tal.
Final bid350 SEK

59051
Strålkastare för scen, metall, jugend, 1900-talets början.
Final bid500 SEK

59050
Hugo Carlberg, "Sågverket" olja på duk, signerad.
Final bid100 SEK

59048
Gerhard Wihlborg, olja på duk, signerad.
Final bid1,600 SEK
Est1,500 SEK

59049
Kaffeskedar och tårtspade, 12+1 st, silver, "Rosen", 161 gram.
Final bid950 SEK

59047
Figuriner, 5 st, porslin, bl.a Lladro.
Final bid225 SEK

59046
Mari Simmulsson, vas, keramik, Upsala Ekeby.
Final bid300 SEK

59045
Bertil Landelius, olja på duk, signerad.
Final bid100 SEK

59044
Vas och skål, mässing/tenn, Ystad Metall och Ystad Tenn.
Final bid300 SEK

59043
Bengt Böckman, litografi nr 62/200, signerad, daterad -66.
Final bid100 SEK

59040
Keramik, ett parti, lergökar, krus m.m, bl.a Raus och Elfstrand, Sjöbo, 1900-tal.
Final bid500 SEK

59042
Hushållsföremål, 8 delar, metall, bl.a Skeppshult, 1900-tal.
Final bid200 SEK

59041
Stig Wernheden, litografi nr 63/300, signerad.
Final bid100 SEK

59039
Kopparföremål, 4 delar, 1900-tal.
Final bid125 SEK

59038
Bordslampa, stengods, Söholm, Bornholm.
Final bid500 SEK

59037
Ulf Onsberg, litografi nr 6/150, signerad.
Final bid125 SEK

59036
Litografiskt tryck, ekivokt.
Final bid100 SEK

59034
Ljusstake, malm, Ohlsson klockgjuteri, Ystad.
Final bid600 SEK

59035
Barbiedocka, Mattel, samt kläder med mera, 1960-tal.
Final bid1,300 SEK

59033
Bo Cronqvist, litografi nr 83/100, signerad.
Final bid125 SEK

59032
Ljusstakar, 1 par, malm, Ohlsson klockgjuteri, Ystad.
Final bid450 SEK

59030
Karel Rösel, litografi nr 60/123, signerad, daterad 1978.
Final bid225 SEK

59031
Stefan Gellerstedt, skålfat, glas, Pukeberg.
Final bid300 SEK

59029
Plåtburkar, 4 st, bl. a Mazetti.
Final bid175 SEK

59028
Dockteater, trä/textil.
Final bid100 SEK

59027
Golvskulptur, trä/metall, Hultens.
Final bid100 SEK

59026
Batteriladdare, Telwin Leader 400 Start.
Final bid300 SEK

59024
Högtalare, ett par, Genexxa C 31 XL.
Final bid300 SEK

59025
Golvfiguriner, 2 st, tomtar, textil/plast.
Final bid700 SEK

59023
Kakburk och figurin, porslin, Christineholm/Fyrklövern och Goebel.
Final bid450 SEK

59022
Final bid500 SEK

59021
Julpyramider, 2 st, trä, Tyskland, 1900-tal.
Final bid600 SEK

59012
Edvin Ollers, glasservis, 54 delar, pantograferad dekor, ''Elon'', Kosta, 1900-talets första hälft.
Final bid2,900 SEK

59020
Momentförstärkare.
Final bid600 SEK

59019
Byggradio, DeWalt DCRE016.
Final bid400 SEK

59018
Badrumsbelysning och vägglampor, 2+2 st, bl.a porslin och glas, 1900-tal.
Final bid225 SEK

59017
Lisa Larson, tomtefamilj, 4 delar, keramik, Gustavsberg.
Final bid2,100 SEK
Est2,000 SEK

59014
Sidobord, teak, "No 383", Aksel Kjersgaard, Odder, Danmark.
Final bid1,400 SEK

59016
Final bid450 SEK

59015
Final bid250 SEK

59013
Edvin Ollers, grogglas, 6 st, pantograferad dekor, ''Elon'', Kosta, 1900-talets första hälft.
Final bid550 SEK

59011
Karl Bergman, olja på duk, signerad.
Final bid550 SEK

59009
Jörgen Fogelquist, "Göteborg", litografi nr 81/160, signerad.
Final bid150 SEK

59010
Henry Mayne, olja på duk, signerad.
Final bid850 SEK

59008
Àlvar Suñol, litografi nr XLII/L, signerad.
Final bid500 SEK

59007
Lasse Åberg, affischer, 3 st, Åbergs Museum Art Editions.
Final bid225 SEK