59006
Christina Ringsberg, "I duschen", etsning E.T, signerad, daterad -88.
Final bid175 SEK

59005
Fritz Kärfve, olja på duk, signerad.
Final bid850 SEK

59004
Bord, 2 st, trä/metall, 1900-talets andra hälft.
Final bid500 SEK

59003
Vinterförtält till husvagn, metall/plast, Zürich Größe 3.
Final bid700 SEK

58140
Final bid2,200 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK

57237
Figuriner, 3 st, porslin, Royal Copenhagen och Bing & Gröndahl.
Final bid150 SEK

58991
Herrcykel, 28 tum, 7 växlar, Monark.
Final bid1,500 SEK

58999
Bilbana, Scalextric, 2000-tal.
Final bid225 SEK

58998
Bilbana m.m, ett parti, Scalextric, 2000-tal.
Final bid400 SEK

58997
Windsorstolar, ett par, Kli Logatec, Slovenien.
Final bid100 SEK

58996
Vandringsryggsäckar, 3 st, bl. a Abu Garcia.
Final bid100 SEK

58995
Fiskedrag m.m, ett parti, i fiskelåda, Woodstream.
Final bid450 SEK

58994
Josef Frank, bordstabletter, 6 st, plast, "Svart Tulpan", Svenskt Tenn.
Final bid1,000 SEK

58993
Barncyklar, 3 st, Winther och X-zite.
Final bid500 SEK

58989
Fönsterbrädor, 4 st, sten.
Final bid150 SEK

58988
Plåtburkar, ett parti.
Final bid150 SEK

58987
Kaffeskedar, silver, 5 st, "Carmen", 41 gram.
Final bid450 SEK

58986
Trädgårdsgrupp, 5 delar, trä, HDF Paulsson.
Final bid1,000 SEK

58985
Juldekoration, ett parti.
Final bid100 SEK

58984
Tomtar, 5 st, keramik, 1900-tal.
Final bid225 SEK

58983
Tomte, keramik, 1900-tal.
Final bid250 SEK

58982
Julgranskulor, spira m.m, ett parti, 1900-tal.
Final bid300 SEK

58981
Kassaskåp, metall, Diplomat 50.
Final bid950 SEK

58979
Teaterstolar, 3 st, textil/trä.
Final bid400 SEK

58980
Vykort, ett parti, bl.a julkort.
Final bid400 SEK

58978
Tekoppar med fat, 8 delar, porslin, "Ostindia", Rörstrand, 1900-tal.
Final bid500 SEK

58976
Ljusstakar och julkalender, 5 delar, bl.a mässing, 1900-tal.
Final bid125 SEK

58974
Cykel, 20 tum, 7 växlar, Hammer Sphere, med tillbehör.
Final bid500 SEK

58973
Bordslampa, omgjord penselvas, porslin, Kina, 1900-tal.
Final bid125 SEK

58971
Golfresväska, textil/plast, Fourth Dimension.
Final bid100 SEK

58970
Bordslampa, glas och metall, art deco stil, Globen AB.
Final bid450 SEK

58969
Seriemagasin, ett parti, bl. a Modesty Blaise, 1900-tal.
Final bid125 SEK

58968
Inversionsbänk, justerbar, metall/plast.
Final bid225 SEK

58967
Bang & Olufsen, TV, Beocenter AV5, samt fjärrkontroll. Beolink 1000.
Final bid700 SEK

58966
Ogräsbrännare, elektrisk, PEREL, obegagnad.
Final bid200 SEK

58962
Leksaksbilar m.m, ett parti, bl. a. Tomte Lerdal VW och Corgi Toys.
Final bid400 SEK

58964
Trehjuling, metall, Winther, och leksaksbil, trä.
Final bid125 SEK

58963
Tantalus med tre flaskor, ek/glas, 1900-tal.
Final bid700 SEK

58961
Högtalare, ett par, på hjul, Jamo dynamic d5, med kablar.
Final bid1,700 SEK

58960
Arbetslampa, samt 3 kablar.
Final bid250 SEK

58955
Snickar/hyvelbänk, 4 lådor, trä, Sjöbergs.
Final bid800 SEK

58952
Arkivskåp, 13 lådor, ek.
Final bid1,800 SEK

58956
Säckvagn, metall.
Final bid175 SEK

58954
Bang & Olufsen, högtalare, ett par, RL 60.2 Modell 6513.
Final bid125 SEK

58953
Induktionshäll, Siemens, HMIVOIC.
Final bid100 SEK

58951
Bengt Orup, litografi 12/55, signerad.
Final bid900 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK

58949
Lavoar, avlutad furu/marmor.
Final bid1,100 SEK

58950
Krus, 3 st, 3 stengods, 3 liter, Höganäs och Ystad.
Final bid250 SEK