58948
Hasse Andersson, Skanör, olja på duk, signerad, daterad 91.
Final bid600 SEK

58946
Skåp med spegel, trä.
Final bid300 SEK

58947
Fredrik Rohde, olja och blyerts på pannå, monogramsignerad, daterad 86.
Final bid850 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK

58944
Spegel, ram i metall, Malmö glassliperi & blyfönsterfabrik.
Final bid175 SEK

58945
Spegel, förgylld ram.
Final bid550 SEK

58943
Säkerhetsskåp, Nivex, med högsäkerhetslås, Kaba Mas Modell 52.
Final bid1,700 SEK

58941
Stege, hopfällbar, metall, Seda.
Final bid350 SEK

58940
Final bid700 SEK

58939
Stege, hopfällbar, aluminium, Gimi.
Final bid1,100 SEK

58938
Glasservisdelar, 49 delar, Johansfors.
Final bid125 SEK

58937
Bowlingklot, Columbia 300, Hurricane, 2 st, med väska, Streamline, Storm.
Final bid100 SEK

58936
Kaffeskedar, silver, olika modeller, vikt: 132 gr.
Final bid1,000 SEK

58935
Snurrstolar, ett par, metall/plast, "Scala", IKEA, 1970-tal.
Final bid225 SEK

58934
Snickarbälte och verktyg, ett parti, bl.a Bahco.
Final bid150 SEK

58933
Fotoramar, ett parti.
Final bid100 SEK

58932
Väggskåp, furu.
Final bid350 SEK

58931
Dukar och bonader, ett parti, 1900-tal.
Final bid125 SEK

58930
Tygrullar, 4 st, bl.a "Pärlblad", Louise Videlyck, Arvidssons Textil.
Final bid150 SEK

58928
Tygrullar, 7 st, bl.a Strömma.
Final bid300 SEK

58929
Kaffeservis, 31 delar, porslin, Svenska slott, Bing & Gröndahl.
Final bid225 SEK

58927
Symaskin i koffert, Mod. Indigo-14, Janome.
Final bid500 SEK

58926
Tygrullar, 4 st, bl.a "Kattegatt", Björk Forth, Arvidssons Texil.
Final bid200 SEK

58924
Mortel med stöt, kolmårdsmarmor, 1900-tal.
Final bid175 SEK

58925
Kaffebryggare, Melitta, Look Selection, obegagnad.
Final bid250 SEK

58921
Glasservis, 71 delar, Kosta, 1900-tal.
Final bid600 SEK

58919
Soffbord, "Stockholm", IKEA, trä.
Final bid1,500 SEK

58923
Spik och skruvstäd m.m, ett parti.
Final bid125 SEK

58922
Teservis, 14 delar, flintgods, Vinranka, Gefle.
Final bid450 SEK

58920
Högtryckstvätt, Nilfisk C 130.2, med tillbehör.
Final bid550 SEK

58918
Beslag, 250+100 st, metall, "Square", Elito.
Final bid100 SEK

58917
Sängbord, ett par, alm, 1900-tal.
Final bid100 SEK

58916
Terrin, flintgods, "Sabina", Rörstrand.
Final bid125 SEK

58915
Snickarbänk, trä.
Final bid500 SEK

58912
Matta, rölakan, ull.
Final bid2,700 SEK

58914
Pelarbord, trä, 1900-tal.
Final bid200 SEK

57227
Vincente Martinez, figurin, porslin, "Golfer", Lladro.
Final bid225 SEK

57613
Kontorsstol, trä/skinn, 1900-talets första hälft.
Final bid225 SEK

58910
Tvättställ, flintgods/metall, 1900-tal.
Final bid350 SEK

58909
Moccaservis, 16 delar, porslin, Ivory, Rosenthal.
Final bid1,100 SEK

58908
Snurrfåtölj med fotpall, trä/skinn.
Final bid600 SEK

58907
Vinglas, 8 st, Christineholm Design Studio.
Final bid225 SEK

58906
Karmstolar och pallar, 5 delar, trä/textil, rokokostil, 1900-tal.
Final bid175 SEK

58901
Sideboard, teak, 1900-talets andra hälft.
Final bid2,400 SEK

58905
Glöggmuggar, 8 st, glas, handmålade, 1900-tal.
Final bid100 SEK

58902
Cura, Minky Maroon, tyngdfilt, 6 kg, och Pearl Classic, tyngdtäcke, 9 kg.
Final bid500 SEK

58903
Soffbord, marmor.
Final bid175 SEK

58900
Ytterfoder, 3 st, keramik, Royal Botanic Gardens, Kew.
Final bid700 SEK

58899
Sticksåg m.m, 5 delar, bl.a Bosch.
Final bid225 SEK