Hasse Andersson, Skanör, olja på duk, signerad, daterad 91.
58948
Final bid600 SEK
Skåp med spegel, trä.
58946
Skåp med spegel, trä.
Final bid300 SEK
Fredrik Rohde, olja och blyerts på pannå, monogramsignerad, daterad 86.
58947
Final bid850 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK
Spegel, ram i metall, Malmö glassliperi & blyfönsterfabrik.
58944
Final bid175 SEK
Spegel, förgylld ram.
58945
Spegel, förgylld ram.
Final bid550 SEK
Säkerhetsskåp, Nivex, med högsäkerhetslås, Kaba Mas Modell 52.
58943
Final bid1,700 SEK
Stege, hopfällbar, metall, Seda.
58941
Final bid350 SEK
58940
Final bid700 SEK
Stege, hopfällbar, aluminium, Gimi.
58939
Final bid1,100 SEK
Glasservisdelar, 49 delar, Johansfors.
58938
Final bid125 SEK
Bowlingklot, Columbia 300, Hurricane, 2 st, med väska, Streamline, Storm.
58937
Final bid100 SEK
Kaffeskedar, silver, olika modeller, vikt: 132 gr.
58936
Final bid1,000 SEK
Snurrstolar, ett par, metall/plast, "Scala", IKEA, 1970-tal.
58935
Final bid225 SEK
Snickarbälte och verktyg, ett parti, bl.a Bahco.
58934
Final bid150 SEK
Fotoramar, ett parti.
58933
Fotoramar, ett parti.
Final bid100 SEK
Väggskåp, furu.
58932
Väggskåp, furu.
Final bid350 SEK
Dukar och bonader, ett parti, 1900-tal.
58931
Final bid125 SEK
Tygrullar, 4 st, bl.a "Pärlblad", Louise Videlyck, Arvidssons Textil.
58930
Final bid150 SEK
Tygrullar, 7 st, bl.a Strömma.
58928
Final bid300 SEK
Kaffeservis, 31 delar, porslin, Svenska slott, Bing & Gröndahl.
58929
Final bid225 SEK
Symaskin i koffert, Mod. Indigo-14, Janome.
58927
Final bid500 SEK
Tygrullar, 4 st, bl.a "Kattegatt", Björk Forth, Arvidssons Texil.
58926
Final bid200 SEK
Mortel med stöt, kolmårdsmarmor, 1900-tal.
58924
Final bid175 SEK
Kaffebryggare, Melitta, Look Selection, obegagnad.
58925
Final bid250 SEK
Glasservis, 71 delar, Kosta, 1900-tal.
58921
Final bid600 SEK
Soffbord, "Stockholm", IKEA, trä.
58919
Final bid1,500 SEK
Spik och skruvstäd m.m, ett parti.
58923
Final bid125 SEK
Teservis, 14 delar, flintgods, Vinranka, Gefle.
58922
Final bid450 SEK
Högtryckstvätt, Nilfisk C 130.2, med tillbehör.
58920
Final bid550 SEK
Beslag, 250+100 st, metall, "Square", Elito.
58918
Final bid100 SEK
Sängbord, ett par, alm, 1900-tal.
58917
Final bid100 SEK
Terrin, flintgods, "Sabina", Rörstrand.
58916
Final bid125 SEK
Snickarbänk, trä.
58915
Snickarbänk, trä.
Final bid500 SEK
Matta, rölakan, ull.
58912
Matta, rölakan, ull.
Final bid2,700 SEK
Pelarbord, trä, 1900-tal.
58914
Pelarbord, trä, 1900-tal.
Final bid200 SEK
Vincente Martinez, figurin, porslin, "Golfer", Lladro.
57227
Final bid225 SEK
Kontorsstol, trä/skinn, 1900-talets första hälft.
57613
Final bid225 SEK
Tvättställ, flintgods/metall, 1900-tal.
58910
Final bid350 SEK
Moccaservis, 16 delar, porslin, Ivory, Rosenthal.
58909
Final bid1,100 SEK
Snurrfåtölj med fotpall, trä/skinn.
58908
Final bid600 SEK
Vinglas, 8 st, Christineholm Design Studio.
58907
Final bid225 SEK
Karmstolar och pallar, 5 delar, trä/textil, rokokostil, 1900-tal.
58906
Final bid175 SEK
Sideboard, teak, 1900-talets andra hälft.
58901
Final bid2,400 SEK
Glöggmuggar, 8 st, glas, handmålade, 1900-tal.
58905
Final bid100 SEK
Cura, Minky Maroon, tyngdfilt, 6 kg, och Pearl Classic, tyngdtäcke, 9 kg.
58902
Final bid500 SEK
Soffbord, marmor.
58903
Soffbord, marmor.
Final bid175 SEK
Ytterfoder, 3 st, keramik, Royal Botanic Gardens, Kew.
58900
Final bid700 SEK
Sticksåg m.m, 5 delar, bl.a Bosch.
58899
Final bid225 SEK