Skrivbord, Chippendalestil, björk, 1900-tal.
58898
Final bid100 SEK
Byrå, 2 lådor, teak, 1900-talets mitt.
58888
Final bid850 SEK
Golvvas, porslin, Kina, 1900-tal.
58897
Final bid400 SEK
Soffbord, valnöt, 1900-talets mitt.
58896
Final bid100 SEK
Fiskerullar, 2 st, varav en Fladen 2000 för havsfiske.
58895
Final bid200 SEK
Sidobord, teak, 1900-tal.
58893
Sidobord, teak, 1900-tal.
Final bid100 SEK
Tomtefiguriner, 2 st, porslin, efter Jenny Nyström, Kalmar Läns Museum.
58894
Final bid400 SEK
Portabel högtalare med förstärkare, Luxor TSBT 100, samt mikrofon och kablar.
58889
Final bid400 SEK
Tomtar m.m, 20 delar, porslin, handmålade.
58891
Final bid500 SEK
Kobratelefon, plast, LM Ericsson.
58892
Final bid250 SEK
Byrå, 4 lådor, teak, 1900-talets mitt.
58890
Final bid350 SEK
Rullator, metall/plast, Trust Care.
58886
Final bid350 SEK
Elljusstakar, 3 st, bl.a Konstsmide.
58885
Final bid800 SEK
Sökarlykta, metall, 1900-talets andra hälft.
58887
Final bid200 SEK
Fernando Botero, "The Morning After", utställningsaffisch, Lundskonsthall 1979-1980.
58882
Final bid600 SEK
Motorsåg, Stihl MS 261, samt skyddshjälm och motorsågsolja.
58884
Final bid2,200 SEK
Paraplyställ, lövträ, Creazioni, Fortuna, Italien, 1900-talets andra hälft.
58883
Final bid125 SEK
Leksaker, ett parti, bl.a Brio och Märklin.
58881
Final bid175 SEK
Fotoramar, ett parti.
58880
Fotoramar, ett parti.
Final bid100 SEK
Henri Matisse, "Nu aux oranges", affisch, monogramsignerad i trycket.
58879
Final bid300 SEK
Elljusstakar, 3 st, metall, bl.a Philips.
58878
Final bid150 SEK
Peter Dahl, "Hemlig klenod", litografi, E.A, signerad.
58877
Final bid1,500 SEK
Est2,000 SEK
Lövsug/blås, Master Vac 123, Black & Decker.
58875
Final bid200 SEK
Bestickdelar, 6 st, silver, "Rosen".
58876
Final bid950 SEK
Fåtöljer, ett par, snurrbara, metall/textil. 1900-talets andra hälft.
58873
Final bid650 SEK
Elljusstakar, ett par, mässing, Gnosjö Konstsmide.
58871
Final bid600 SEK
Elljusstakar, 2 st, mässing, bl.a Norsholm, Markslöjd.
58872
Final bid400 SEK
Elljusstakar, ett par, mässing.
58870
Final bid300 SEK
Hantverkarstyltor, höj/sänkbara, metall/plast.
58869
Final bid300 SEK
Elljusstakar m.m, 6 delar, bl. a Konstsmide.
58868
Final bid250 SEK
Dvd-spelare, 3 st, med fjärrkontroller, Philips, Samsung, Sony.
58867
Final bid250 SEK
Pulpet, mahogny/skinn/mässing, engelsk stil, 1900-talets senare del.
58862
Final bid1,600 SEK
Pall, trä/konstskinn, 1900-tal.
58866
Final bid150 SEK
Pussel, 8 st, bl.a Wasgij?, Jumbo.
58865
Final bid250 SEK
Bestickservis, 40 delar, nysilver, "Diana".
58864
Final bid175 SEK
Andersson & Johansson, golvurna, stengods, Höganäs.
58863
Final bid450 SEK
Est1,500 SEK
Elhyvel, Ryobi.
58860
Elhyvel, Ryobi.
Final bid125 SEK
Tapio Wirkkala, skålar,  2 st, "Ultima Thule", Iittala, 1968.
58861
Final bid450 SEK
Acetat silikon, 24 tuber, Dowsil 781, DOW.
58859
Final bid300 SEK
Glasföremål, 10 delar, bl. a Orrefors.
58858
Final bid350 SEK
Schatull, betsad teak, mässingsdetaljer, 1900-tal.
58857
Final bid150 SEK
Rundslingor och spännrem, 5 delar, bl.a Xuli.
58856
Final bid250 SEK
Kompressor, KGK Attack 241.
58854
Kompressor, KGK Attack 241.
Final bid550 SEK
Mediabänk, trä/mässing, 3 skjutdörrar, "Vogue", Decotique.
58855
Final bid100 SEK
Diverse skruv, ett parti.
58853
Diverse skruv, ett parti.
Final bid100 SEK
Matta, orientalisk stil, maskinvävd, ull.
58851
Final bid1,600 SEK
Gryta, gjutjärn, emaljerad, Husqvarna.
58852
Final bid450 SEK
Slangvinda med slang, Gardena.
58849
Final bid350 SEK