58898
Skrivbord, Chippendalestil, björk, 1900-tal.
Final bid100 SEK

58888
Byrå, 2 lådor, teak, 1900-talets mitt.
Final bid850 SEK

58897
Golvvas, porslin, Kina, 1900-tal.
Final bid400 SEK

58896
Soffbord, valnöt, 1900-talets mitt.
Final bid100 SEK

58895
Fiskerullar, 2 st, varav en Fladen 2000 för havsfiske.
Final bid200 SEK

58893
Sidobord, teak, 1900-tal.
Final bid100 SEK

58894
Tomtefiguriner, 2 st, porslin, efter Jenny Nyström, Kalmar Läns Museum.
Final bid400 SEK

58889
Portabel högtalare med förstärkare, Luxor TSBT 100, samt mikrofon och kablar.
Final bid400 SEK

58891
Tomtar m.m, 20 delar, porslin, handmålade.
Final bid500 SEK

58892
Kobratelefon, plast, LM Ericsson.
Final bid250 SEK

58890
Byrå, 4 lådor, teak, 1900-talets mitt.
Final bid350 SEK

58886
Rullator, metall/plast, Trust Care.
Final bid350 SEK

58885
Elljusstakar, 3 st, bl.a Konstsmide.
Final bid800 SEK

58887
Sökarlykta, metall, 1900-talets andra hälft.
Final bid200 SEK

58882
Fernando Botero, "The Morning After", utställningsaffisch, Lundskonsthall 1979-1980.
Final bid600 SEK

58884
Motorsåg, Stihl MS 261, samt skyddshjälm och motorsågsolja.
Final bid2,200 SEK

58883
Paraplyställ, lövträ, Creazioni, Fortuna, Italien, 1900-talets andra hälft.
Final bid125 SEK

58881
Leksaker, ett parti, bl.a Brio och Märklin.
Final bid175 SEK

58880
Fotoramar, ett parti.
Final bid100 SEK

58879
Henri Matisse, "Nu aux oranges", affisch, monogramsignerad i trycket.
Final bid300 SEK

58878
Elljusstakar, 3 st, metall, bl.a Philips.
Final bid150 SEK

58877
Peter Dahl, "Hemlig klenod", litografi, E.A, signerad.
Final bid1,500 SEK
Est2,000 SEK

58875
Lövsug/blås, Master Vac 123, Black & Decker.
Final bid200 SEK

58876
Bestickdelar, 6 st, silver, "Rosen".
Final bid950 SEK

58873
Fåtöljer, ett par, snurrbara, metall/textil. 1900-talets andra hälft.
Final bid650 SEK

58871
Elljusstakar, ett par, mässing, Gnosjö Konstsmide.
Final bid600 SEK

58872
Elljusstakar, 2 st, mässing, bl.a Norsholm, Markslöjd.
Final bid400 SEK

58870
Elljusstakar, ett par, mässing.
Final bid300 SEK

58869
Hantverkarstyltor, höj/sänkbara, metall/plast.
Final bid300 SEK

58868
Elljusstakar m.m, 6 delar, bl. a Konstsmide.
Final bid250 SEK

58867
Dvd-spelare, 3 st, med fjärrkontroller, Philips, Samsung, Sony.
Final bid250 SEK

58862
Pulpet, mahogny/skinn/mässing, engelsk stil, 1900-talets senare del.
Final bid1,600 SEK

58866
Pall, trä/konstskinn, 1900-tal.
Final bid150 SEK

58865
Pussel, 8 st, bl.a Wasgij?, Jumbo.
Final bid250 SEK

58864
Bestickservis, 40 delar, nysilver, "Diana".
Final bid175 SEK

58863
Andersson & Johansson, golvurna, stengods, Höganäs.
Final bid450 SEK
Est1,500 SEK

58860
Elhyvel, Ryobi.
Final bid125 SEK

58861
Tapio Wirkkala, skålar, 2 st, "Ultima Thule", Iittala, 1968.
Final bid450 SEK

58859
Acetat silikon, 24 tuber, Dowsil 781, DOW.
Final bid300 SEK

58858
Glasföremål, 10 delar, bl. a Orrefors.
Final bid350 SEK

58857
Schatull, betsad teak, mässingsdetaljer, 1900-tal.
Final bid150 SEK

58856
Rundslingor och spännrem, 5 delar, bl.a Xuli.
Final bid250 SEK

58854
Kompressor, KGK Attack 241.
Final bid550 SEK

58855
Mediabänk, trä/mässing, 3 skjutdörrar, "Vogue", Decotique.
Final bid100 SEK

58853
Diverse skruv, ett parti.
Final bid100 SEK

58851
Matta, orientalisk stil, maskinvävd, ull.
Final bid1,600 SEK

58852
Gryta, gjutjärn, emaljerad, Husqvarna.
Final bid450 SEK

58849
Slangvinda med slang, Gardena.
Final bid350 SEK