58838
Rosina Wachtmeister, "Giardino di rose", vas, glas, Goebel.
Final bid2,700 SEK

58848
Remmare/likörglas, 10 st, 1900-tal.
Final bid150 SEK

58847
Bordsfotogenlampor, 2 st, mässing/glas.
Final bid250 SEK

58846
Koffert, flätad pil.
Final bid500 SEK

58845
Växtpress, trä.
Final bid400 SEK

58844
Snusdosor, 3 st, metall.
Final bid200 SEK

58843
Golvlampa, mässing.
Final bid200 SEK

58842
Emaljerat, 6 delar.
Final bid150 SEK

58841
Julgransfötter, 2 st, metall.
Final bid100 SEK

58840
Sminkbord, med spegel och lampa, teak, 1900-talets andra hälft.
Final bid450 SEK

58837
Figuriner, 5 st, porslin, Bing & Gröndahl och Lladro.
Final bid175 SEK

58836
Helmer Ringström, servisdelar, 14 st, flintgods, "Palace", Gefle, 1950-tal.
Final bid600 SEK

58835
Axel Olsson, "Utvandrarna", skulptur, brons, stensockel, signerad.
Final bid850 SEK

58834
Provdocka, dam, snurrbar, höj/sänkbar, metall/textil/trä.
Final bid200 SEK

58832
Golvkandelaber, för 4 ljus, gjutjärn, Qvesarum.
Final bid600 SEK

58833
Figuriner, 8 st, bl.a Krukmakaren i Ystad och Zaphir.
Final bid125 SEK

58831
Knud Möller, figurin, sjölejon, porslin, nr 1733, Bing & Gröndahl.
Final bid500 SEK

58830
Figurin, porslin.
Final bid100 SEK

58829
Kittel på trefot, koppar/smide.
Final bid800 SEK

58828
Tomtar, 3 st, lergods, bl.a ILAB.
Final bid250 SEK

58827
Byrå, 3 lådor, alm, 1900-tal.
Final bid550 SEK

58825
Jeepdunkar, 2 st, 20 l, metall.
Final bid350 SEK

58826
Final bid750 SEK

58824
Transportbur, metall, Dogman.
Final bid100 SEK

58823
Teleskopstege, lättmetall, 150 kg, CAS.
Final bid1,000 SEK

58821
Niels Nielsen och Svend Jespersen, figuriner, 2 st, porslin, Bing & Grøndahl.
Final bid500 SEK

58822
Tomtar, 3 st, keramik, 1900-tal.
Final bid250 SEK

58820
Golvlampa, 2 ljuspunkter, mässing, 1900-tal.
Final bid100 SEK

58819
Golvlampa, mässing, Falkenberg Belysning, 1900-tal.
Final bid600 SEK

58818
Figuriner, 3 st, porslin, bl.a NAO.
Final bid125 SEK

58817
Taklampa, 6 ljuspunkter, mässing, lampskärmar i plåt, 1960-tal.
Final bid500 SEK

58816
Takfotogenlampa, majolika, mässing, glas, jugend.
Final bid125 SEK

58809
Lanterna, metall, glas, Barbier & Fenestre, Paris, 1900-tal.
Final bid1,600 SEK

58815
Marianne Richter, ryamatta, "Kolmården", Wahlbecks fabriker, Linköping, 1960/70-tal.
Final bid1,200 SEK

57743
Elefantgräs, 3 st.
Final bid250 SEK

58814
Släpvagnsdragare för husvagn, metall.
Final bid200 SEK

58813
Vas, skålar och ljusstakar, 5 delar, glas, Orrefors och Kosta.
Final bid175 SEK

58812
Allmoge, ett parti, bl.a kopparbunke, 1800/1900-tal.
Final bid350 SEK

58811
Slagbord för väggplacering, bemålat trä, "Bergslagen", IKEA:s 1700-talsserie.
Final bid350 SEK

58810
Hallampa, glas.
Final bid150 SEK

58808
Sven Hofverberg, skål, stengods.
Final bid300 SEK

58807
Damejeanne i träställning.
Final bid150 SEK

58806
Halsband, tahitipärlor.
Final bid600 SEK

58805
Emaljerat tråg.
Final bid250 SEK

58804
Stallfönster, gjutjärn, glas.
Final bid150 SEK

58801
Axel Larsson, stolar, ett par, betsad trä, konstskinn, Bodafors Möbelfabrik.
Final bid1,300 SEK

58798
Per Lütken, Fat och vas, glas, Holmegaard.
Final bid150 SEK

58799
Smart-TV, Samsung UE46E56715, med fjärrkontroll.
Final bid850 SEK