Categories

Closed
Räkskålar, 7 delar, glas, Reijmyre.
58797
Räkskålar, 7 delar, glas, Reijmyre.
Final bid125 SEK
Closed
Stånka, brännvinsankare och flugfångare, trä/glas, 1800-tal.
58796
Stånka, brännvinsankare och flugfångare, trä/glas, 1800-tal.
Final bid100 SEK
Closed
Erik Jönsson, olja på duk, signerad.
58795
Erik Jönsson, olja på duk, signerad.
Final bid225 SEK
Closed
Väggpendyl, förgyllt trä, rokokostil, Westerstrand Töreboda.
58794
Väggpendyl, förgyllt trä, rokokostil, Westerstrand Töreboda.
Final bid100 SEK
Closed
Väggpendyl, trä.
58793
Väggpendyl, trä.
Final bid100 SEK
Closed
Bordslampa, mässing.
58792
Bordslampa, mässing.
Final bid300 SEK
Closed
Fönster med karm, 12+2 st.
58791
Fönster med karm, 12+2 st.
Final bid400 SEK
Closed
Pipor och långpipor, ett parti.
58790
Pipor och långpipor, ett parti.
Final bid200 SEK
Closed
Fotogenlampa och elektrifierad fotogenlampa, metall/glas.
58789
Fotogenlampa och elektrifierad fotogenlampa, metall/glas.
Final bid300 SEK
Closed
Skivspelare, Thorens TD166 MkII.
58788
Skivspelare, Thorens TD166 MkII.
Final bid600 SEK
Closed
Uppläggningsfat, skålar m.m, ett parti, glas/keramik, bl.a Kosta och Egersund, 1900-tal.
58787
Uppläggningsfat, skålar m.m, ett parti, glas/keramik, bl.a Kosta och Egersund, 1900-tal.
Final bid100 SEK
Closed
Fårskinn, Home Collection, Skinnwille.
58786
Fårskinn, Home Collection, Skinnwille.
Final bid200 SEK
Closed
Klädhängare, teak/mässing, "Dekorativ", Skoglunds metallgjuteri, Anderstorp.
58785
Klädhängare, teak/mässing, "Dekorativ", Skoglunds metallgjuteri, Anderstorp.
Final bid700 SEK
Closed
Blu-Ray/DVD-spelare, Panasonic DMP-BD75.
58784
Blu-Ray/DVD-spelare, Panasonic DMP-BD75.
Final bid350 SEK
Closed
Elljusstakar, 2 st, oxid, Victoria, Christmas Classics.
58782
Elljusstakar, 2 st, oxid, Victoria, Christmas Classics.
Final bid450 SEK
Closed
Sågar, slipmaskin och obegagnad skyddsmask, bl.a Black & Decker och Metabo.
58781
Sågar, slipmaskin och obegagnad skyddsmask, bl.a Black & Decker och Metabo.
Final bid150 SEK
Closed
Symaskin, Singer.
58780
Symaskin, Singer.
Final bid400 SEK
Closed
Jordfräs, Mantis.
58779
Jordfräs, Mantis.
Final bid500 SEK
Closed
Klädhängare, vägghängd, metall, IKEA.
58778
Klädhängare, vägghängd, metall, IKEA.
Final bid400 SEK
Closed
Äggkoppar, kryddkar m.m, glas/keramik, bl.a Ekeby, 1900-tal.
58777
Äggkoppar, kryddkar m.m, glas/keramik, bl.a Ekeby, 1900-tal.
Final bid150 SEK
Closed
Barnstol, trä, Nesto, Nässjö.
58776
Barnstol, trä, Nesto, Nässjö.
Final bid150 SEK
Closed
Svets, Parkside PFDS 33B4.
58775
Svets, Parkside PFDS 33B4.
Final bid300 SEK
Closed
Multislip m.m, ett parti, bl.a Black & Decker.
58774
Multislip m.m, ett parti, bl.a Black & Decker.
Final bid225 SEK
Closed
Tomtefar och tomtemor, figuriner med belysning, keramik.
58773
Tomtefar och tomtemor, figuriner med belysning, keramik.
Final bid125 SEK
Closed
Bok, Gods och Gårdar, Skåne Västra Delen.
58771
Bok, Gods och Gårdar, Skåne Västra Delen.
Final bid600 SEK
Closed
Elljusstakar, ett par, smide, Luma.
58770
Elljusstakar, ett par, smide, Luma.
Final bid450 SEK
Closed
Barnstol, trä, Hokus Pokus,1900-talets andra hälft.
58769
Barnstol, trä, Hokus Pokus,1900-talets andra hälft.
Final bid100 SEK
Closed
Paketvåg, 60 kg, EOE 60K-2, Kern.
58768
Paketvåg, 60 kg, EOE 60K-2, Kern.
Final bid700 SEK
Closed
Bordsdukar m.m, 12 delar, bl. a linne.
58767
Bordsdukar m.m, 12 delar, bl. a linne.
Final bid125 SEK
Closed
Barnstol, fällbar, med hjul, trä, 1900-tal.
58766
Barnstol, fällbar, med hjul, trä, 1900-tal.
Final bid125 SEK
Closed
Aina Stenberg, skålar och saftkanna, 4 delar, porslin, "Tomtejul", Rörstrand.
58765
Aina Stenberg, skålar och saftkanna, 4 delar, porslin, "Tomtejul", Rörstrand.
Final bid600 SEK
Closed
Barnstol, fällbar, trä, 1900-tal.
58764
Barnstol, fällbar, trä, 1900-tal.
Final bid100 SEK
Closed
Aina Stenberg, matservisdelar, 25 st, porslin, "Tomtejul", Rörstrand.
58763
Aina Stenberg, matservisdelar, 25 st, porslin, "Tomtejul", Rörstrand.
Final bid3,700 SEK
Est1,500 SEK
Closed
Börge Lindau, stol, björk/läder/stål, "Hövding", Oblado, Blå Station, Åhus.
58762
Börge Lindau, stol, björk/läder/stål, "Hövding", Oblado, Blå Station, Åhus.
Final bid600 SEK
Closed
Mattor, 2+4 st, polyester/akryl.
58761
Mattor, 2+4 st, polyester/akryl.
Final bid100 SEK
Closed
Aina Stenberg, kaffeservis, 22 delar, porslin, "Tomtejul", Rörstrand.
58760
Aina Stenberg, kaffeservis, 22 delar, porslin, "Tomtejul", Rörstrand.
Final bid1,300 SEK
Est1,500 SEK
Closed
Gryta, Skeppshult, gjutjärn/glas samt pastamaskin, metall.
58759
Gryta, Skeppshult, gjutjärn/glas samt pastamaskin, metall.
Final bid150 SEK
Closed
Piedestal, trä/sten, 1900-talets andra hälft.
58757
Piedestal, trä/sten, 1900-talets andra hälft.
Final bid150 SEK
Closed
Antonio Citterio, stolar, ett par, plast/trä/textil, "Minni", Halifax.
58756
Antonio Citterio, stolar, ett par, plast/trä/textil, "Minni", Halifax.
Final bid100 SEK
Closed
Åke Axelsson, karmstol, bok, textil, "Vaxholmaren", Gärsnäs.
58755
Åke Axelsson, karmstol, bok, textil, "Vaxholmaren", Gärsnäs.
Final bid1,100 SEK
Closed
Projektor, Toshiba  MT 200.
58754
Projektor, Toshiba MT 200.
Final bid250 SEK
Closed
Tomte, lergods.
58753
Tomte, lergods.
Final bid300 SEK
Closed
Fåtölj, teak/konstskinn, 1900-talets andra hälft.
58751
Fåtölj, teak/konstskinn, 1900-talets andra hälft.
Final bid1,400 SEK
Closed
Tomte, keramik, 1900-tal.
58752
Tomte, keramik, 1900-tal.
Final bid450 SEK
Closed
Hockeykort, ca 2200 st, 1990-tal.
58750
Hockeykort, ca 2200 st, 1990-tal.
Final bid450 SEK
Closed
Brickbord, hopfällbart, ek, 1900-tal.
58749
Brickbord, hopfällbart, ek, 1900-tal.
Final bid550 SEK
Closed
Vikt, 10 kg, gjutjärn.
58748
Vikt, 10 kg, gjutjärn.
Final bid100 SEK
Closed
Puzzle, 6 st, varav 4 st obegagnade, bl. a Ravensburger.
58747
Puzzle, 6 st, varav 4 st obegagnade, bl. a Ravensburger.
Final bid175 SEK
Contact

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

+46(0)411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Opening hours

Monday: 13-18
Tuesday: 13-18
Wednesday: 13-19
Friday: 11-14

Follow us on social media

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.