58746
Vikter, 10 kg, 2 st, gjutjärn.
Final bid350 SEK

58745
Fåtölj, böjträ/rotting, IKEA, 1900-tal.
Final bid225 SEK

58744
DVD Home Theatre System, med högtalare, Sony.
Final bid300 SEK

58743
Barncykel, 16 tum, Biltema.
Final bid100 SEK

58739
Bengt Fredriksson, olja på duk, signerad.
Final bid750 SEK
Est1,500 SEK

58741
Ruth Wahlund, ''Lätt vind bland klitter'', olja på duk, signerad.
Final bid500 SEK

58740
Ungdomscykel, 24 tum, Yosemite.
Final bid150 SEK

58737
Carl Julius, olja på duk, signerad.
Final bid550 SEK

58736
Yngve Majvall, ''Lödddeköpinge'', olja på pannå, signerad, 1981.
Final bid175 SEK

58735
Damcykel, 28 tum, 3 växlar, Monark.
Final bid750 SEK

58734
Damcykel, 26 tum, 3 växlar, Royal.
Final bid125 SEK

58732
Gunnar Brusewitz, blandteknik, signerad.
Final bid225 SEK

58730
Kommod, furu, 1900-talets första hälft.
Final bid200 SEK

58731
Ulf Onsberg, Malmömotiv, litografi nr 102/150, signerad.
Final bid100 SEK

58729
Torbjörn Martinsson, ''Flugsnappare med ungar'', olja på duk, signerad a tergo.
Final bid250 SEK

58727
Boris Ninemae, ''Ut till havs'', olja på duk, signerad.
Final bid4,300 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK

58728
Oidentifierad konstnär, akvarell, monogramsignerad.
Final bid150 SEK

58725
Maurice Moberg, olja på pannå, signerad, 1954.
Final bid225 SEK

58726
Einar Critén, olja på duk, 2 st, signerade.
Final bid300 SEK

58724
Satsbord, 2 delar, björk, handmålade kakelplattor, rokokostil, 1900-tal.
Final bid100 SEK

58723
Giuseppe Falchetti, efter, tryck, 2 st, signerade i trycket.
Final bid100 SEK

58722
Dalahästar, 4 st, trä, 1900-talets mitt.
Final bid550 SEK

58721
Dalahästar, 5 st, trä, tidigt 1900-tal.
Final bid500 SEK

58720
Final bid600 SEK

58718
Mjölkkanna, metall.
Final bid200 SEK

58719
Hundkorg, flätad.
Final bid300 SEK

58717
Halvmånebord, ett par, trä, 1800/1900-tal.
Final bid1,900 SEK

58710
Ytterfoder, 2 st, flintgods/porslin, bl.a ''Daldansen'', Rörstrand.
Final bid350 SEK

58715
Trädgårdsgrupp, 5 delar, trä/metall, hopfällbara.
Final bid850 SEK

58713
Paolo Venini, skål, glas, Murano, Italien.
Final bid450 SEK

58714
Edvin Öhrström, vas, glas, ''Flickan som niger'', Orrefors, signerad.
Final bid200 SEK

58712
Fotogenlampa, glas/metall.
Final bid250 SEK

58711
Servisdelar och ugnsform, 4 delar, keramik, ''Mårbacka'', Rörstrand och Le Creuset.
Final bid175 SEK

58709
Elisabeth Ekstrand och Fred Sekunde, skulpturer, 2 st, sten/marmor, signerade.
Final bid100 SEK

59002
Katthjälpen! Ett helt parti med konst, porslin, smycken och mycket mer.
Final bid2,200 SEK

57096
Armbandsur, 6 st, bl.a Moretime och Flo.
Final bid200 SEK

58707
Dagbädd, teak, 1900-talets andra hälft.
Final bid200 SEK

58708
Likörkaraffer och glas, ett parti, delvis bemålat, 1900-tal.
Final bid175 SEK

58706
Mjölkkannor, 2 st, metall.
Final bid200 SEK

58703
Kopparföremål, 9 delar, 1900-tal.
Final bid150 SEK

58700
Nysilverföremål, 8 delar, 1900-tal.
Final bid150 SEK

58702
Galgar, 5 st, galon och nitar, 1900-talets andra hälft.
Final bid100 SEK

58699
Figurin, porslin, "dansande par", NAO by Lladro, Spanien.
Final bid450 SEK

58697
Skålar m.m, 6 delar, glas, bl a Marimekko, Iittala.
Final bid150 SEK

58692
Akustisk gitarr, Studio One .
Final bid200 SEK

58696
Ljusstakar, ett par, mässing, barockstil, G. Carlsson, Eskilsstuna.
Final bid350 SEK

58694
Akustisk gitarr, Cataluña.
Final bid150 SEK

58695
Akustisk gitarr, Messina, Tyskland.
Final bid550 SEK