Vikter, 10 kg, 2 st, gjutjärn.
58746
Final bid350 SEK
Fåtölj, böjträ/rotting, IKEA, 1900-tal.
58745
Final bid225 SEK
DVD Home Theatre System, med högtalare, Sony.
58744
Final bid300 SEK
Barncykel, 16 tum, Biltema.
58743
Barncykel, 16 tum, Biltema.
Final bid100 SEK
Bengt Fredriksson, olja på duk, signerad.
58739
Final bid750 SEK
Est1,500 SEK
Ruth Wahlund, ''Lätt vind bland klitter'', olja på duk, signerad.
58741
Final bid500 SEK
Ungdomscykel, 24 tum, Yosemite.
58740
Final bid150 SEK
Carl Julius, olja på duk, signerad.
58737
Final bid550 SEK
Yngve Majvall, ''Lödddeköpinge'', olja på pannå, signerad, 1981.
58736
Final bid175 SEK
Damcykel, 28 tum, 3 växlar, Monark.
58735
Final bid750 SEK
Damcykel, 26 tum, 3 växlar, Royal.
58734
Final bid125 SEK
Gunnar Brusewitz, blandteknik, signerad.
58732
Final bid225 SEK
Kommod, furu, 1900-talets första hälft.
58730
Final bid200 SEK
Ulf Onsberg, Malmömotiv, litografi nr 102/150, signerad.
58731
Final bid100 SEK
Torbjörn Martinsson, ''Flugsnappare med ungar'', olja på duk, signerad a tergo.
58729
Final bid250 SEK
Boris Ninemae, ''Ut till havs'', olja på duk, signerad.
58727
Final bid4,300 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
Oidentifierad konstnär, akvarell, monogramsignerad.
58728
Final bid150 SEK
Maurice Moberg, olja på pannå, signerad, 1954.
58725
Final bid225 SEK
Einar Critén, olja på duk, 2 st, signerade.
58726
Final bid300 SEK
Satsbord, 2 delar, björk, handmålade kakelplattor, rokokostil, 1900-tal.
58724
Final bid100 SEK
Giuseppe Falchetti, efter, tryck, 2 st, signerade i trycket.
58723
Final bid100 SEK
Dalahästar, 4 st, trä, 1900-talets mitt.
58722
Final bid550 SEK
Dalahästar, 5 st, trä, tidigt 1900-tal.
58721
Final bid500 SEK
58720
Final bid600 SEK
Mjölkkanna, metall.
58718
Mjölkkanna, metall.
Final bid200 SEK
Hundkorg, flätad.
58719
Hundkorg, flätad.
Final bid300 SEK
Halvmånebord, ett par, trä, 1800/1900-tal.
58717
Final bid1,900 SEK
Ytterfoder, 2 st, flintgods/porslin, bl.a ''Daldansen'', Rörstrand.
58710
Final bid350 SEK
Trädgårdsgrupp, 5 delar, trä/metall, hopfällbara.
58715
Final bid850 SEK
Paolo Venini, skål, glas, Murano, Italien.
58713
Final bid450 SEK
Edvin Öhrström, vas, glas, ''Flickan som niger'', Orrefors, signerad.
58714
Final bid200 SEK
Fotogenlampa, glas/metall.
58712
Fotogenlampa, glas/metall.
Final bid250 SEK
Servisdelar och ugnsform, 4 delar, keramik, ''Mårbacka'', Rörstrand och Le Creuset.
58711
Final bid175 SEK
Elisabeth Ekstrand och Fred Sekunde, skulpturer, 2 st, sten/marmor, signerade.
58709
Final bid100 SEK
Katthjälpen! Ett helt parti med konst, porslin, smycken och mycket mer.
59002
Final bid2,200 SEK
Armbandsur, 6 st, bl.a Moretime och Flo.
57096
Final bid200 SEK
Dagbädd, teak, 1900-talets andra hälft.
58707
Final bid200 SEK
Likörkaraffer och glas, ett parti, delvis bemålat, 1900-tal.
58708
Final bid175 SEK
Mjölkkannor, 2 st, metall.
58706
Mjölkkannor, 2 st, metall.
Final bid200 SEK
Kopparföremål, 9 delar, 1900-tal.
58703
Final bid150 SEK
Nysilverföremål, 8 delar, 1900-tal.
58700
Final bid150 SEK
Galgar, 5 st, galon och nitar, 1900-talets andra hälft.
58702
Final bid100 SEK
Figurin, porslin, "dansande par", NAO by Lladro, Spanien.
58699
Final bid450 SEK
Skålar m.m, 6 delar, glas, bl a Marimekko, Iittala.
58697
Final bid150 SEK
Akustisk gitarr, Studio One .
58692
Akustisk gitarr, Studio One .
Final bid200 SEK
Ljusstakar, ett par, mässing, barockstil, G. Carlsson, Eskilsstuna.
58696
Final bid350 SEK
Akustisk gitarr, Cataluña.
58694
Akustisk gitarr, Cataluña.
Final bid150 SEK
Akustisk gitarr, Messina, Tyskland.
58695
Final bid550 SEK