60459
Final bid350 SEK

60458
Kopparpannor m.m, 5 delar, bl.a Krögarhuset.
Final bid1,000 SEK

60457
Final bid450 SEK

60456
Traktörpannor m.m, 8 delar, koppar, Krögarhuset.
Final bid500 SEK

60455
Final bid450 SEK

60454
Tomte, lergods, Gräfenroda, Tyskland.
Final bid150 SEK

60453
Smurfhus och smurfar, ett parti.
Final bid350 SEK

60452
Bordslampa, glas/mässing, 1900-tal.
Final bid550 SEK

60451
Hylla med vinställ för 20 flaskor, smide/rotting.
Final bid350 SEK

59378
Peter Hvidt & Orla Mølgaard, soffbord, teak, France & Daverkosen, Danmark, 1950/60-tal.
Final bid2,900 SEK

60447
Skaftdammsugare, Apt Sonic 750, med tillbehör.
Final bid1,000 SEK

60449
Christopher Wray, bordslampa, mässing/glas, 1900-tal.
Final bid500 SEK

60444
Högtryckstvätt, Nilfisk Core 130, med tillbehör, bl.a Nilfisk Power Patio och Gardena.
Final bid800 SEK

60448
Laurids Lønborg, bordsdekoration, "Champagnebrus", Danmark, 1900-talets andra hälft.
Final bid450 SEK

60446
Kaffeservis, 24 delar, porslin, Seltmann, Bavaria.
Final bid100 SEK

60445
Alvar Aalto, vas, glas, ''Savoy'', Iittala, Finland.
Final bid300 SEK

60443
Ägghöna, keramik, Tyskland, 1900-tal.
Final bid175 SEK

60440
Lars Hellsten, vaser, ett par, glas, "Odyssey", Orrefors.
Final bid150 SEK

60442
Vicke Lindstrand, glasservis, 27 delar, ''Sickan'', Kosta Boda, 1940/50-tal.
Final bid550 SEK

60439
Förkläden, 6 st.
Final bid600 SEK

60437
Vitrinskåp, ek, blyinfattat glas, 1900-tal.
Final bid850 SEK

60436
Bordslampor, ett par, keramik, Knabstrup, Danmark.
Final bid600 SEK

60435
Jägarutrustning, ett parti.
Final bid350 SEK

60434
Dukar och kuddfodral, 5 delar, allmogetextil.
Final bid400 SEK

60433
Kjolar, 2 st, ull, 1800/1900-tal.
Final bid900 SEK

60432
Bok, ''Svenska Gods och Gårdar III Skåne", Uddevalla, Bohusläningens Tryckeri och Bokbinderi,1937.
Final bid750 SEK

60431
Spegel, träram.
Final bid125 SEK

60430
Tryck, Asien.
Final bid100 SEK

60429
Brevvåg, metall, Columbus Bilateral.
Final bid100 SEK

60428
Spegel, bemålat trä, delvis förgylld, fasettslipat glas, rokokostil, 1900-talets andra hälft.
Final bid500 SEK

60416
Byrå, 8 lådor, trä, Asien.
Final bid900 SEK

60426
Alvar Aalto, ljuslyktor, 5 st, glas, Iittala, Finland.
Final bid400 SEK

60427
Dockor, 4 st, cellulloid.
Final bid125 SEK

60425
Bodo von Campenhausen, "Ystad", affisch.
Final bid650 SEK

60424
Edwald Dahlskog, vas, fajans, ''Kulvas'', Bo Fajans, signerad.
Final bid1,900 SEK

60422
Bord, 2 st, bambu/rotting/glas.
Final bid750 SEK

60421
Ljusstakar, ett par, tenn, Ystad Tenn, 1932.
Final bid500 SEK

60420
Ljusstakar, ett par, brons, Ystad Brons.
Final bid125 SEK

60419
Figurin, porslin, Nao, Spanien.
Final bid500 SEK

60418
Fåtöljer, ett par, björk/textil, "Poäng", IKEA.
Final bid350 SEK

60417
Wilhelm Kåge och Gabriel Burmeister, vaser, 2 st, keramik, bl.a ''Argenta'', Gustavsberg.
Final bid300 SEK

60413
Kurt Tschörner och Otto Gerharz, skulptur, oxe, glaserad keramik, Ruscha Keramik, Tyskland, 1960-tal.
Final bid750 SEK

60412
Hörnhylla/klädhängare, trä/metall.
Final bid450 SEK

60409
Slaglåsgevär.
Final bid2,800 SEK

60411
Carl-Harry Stålhane och Aune Laukkanen, fat, lergods, Rörstrand.
Final bid850 SEK

60410
Thomas Hellström, figurin, katt, lergods, Nittsjö, signerad.
Final bid300 SEK

60408
Final bid225 SEK

60407
Vitrinskåp, furu/glas.
Final bid600 SEK