Flamskvävnad, allmogetextil.
58693
Flamskvävnad, allmogetextil.
Final bid175 SEK
Akustisk gitarr, Yamaha , C-60 A.
58688
Final bid350 SEK
Vägglampor, ett par, glas/metall, ''Jill'', Flos, Arteluce, Italien.
58691
Final bid400 SEK
Vaser, 2 st, keramik och porslin.
58690
Final bid150 SEK
Balja, koppar.
58689
Balja, koppar.
Final bid300 SEK
Dukar och handdukar m.m, ett parti, bl. a linne, 1900-tal.
58687
Final bid250 SEK
Ljusstakar, ett par, nickel/glas, art deco.
58686
Final bid100 SEK
Kaffeskedar, 12 st, silver, ''Rosenranka'', GAB.
58685
Final bid900 SEK
Dukar och lakan, ett parti, bl. a linne, 1900-tal.
58684
Final bid100 SEK
Bestickservis, 46 delar, trä/mässing, 1900-tal.
58683
Final bid800 SEK
58681
Final bid400 SEK
58680
Final bid400 SEK
Citizen Crystron Solar Cell, armbandsur, herr, stål, quartz, Japan, 1976.
58674
Final bid900 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK
58679
Final bid350 SEK
Max Walter Svanberg, affisch.
58676
Max Walter Svanberg, affisch.
Final bid125 SEK
Soffa, skinn, 60/70-tal.
58677
Soffa, skinn, 60/70-tal.
Final bid550 SEK
Daliaknölar, röda.
58675
Daliaknölar, röda.
Final bid150 SEK
Skolplansch, "Åsna", P.A. Norstedt & Söner, Stockholm.
58673
Final bid100 SEK
Suzanne Nessim, etsning nr 18/60, signerad.
58671
Final bid100 SEK
Åke Jönsson, olja på pannå, otydligt signerad.
58670
Final bid100 SEK
Arthur Larsson, olja på pannå, signerad.
58668
Final bid100 SEK
Oskar Albin Olsson, "Regntung dag vid ån", olja på duk, 1970.
58667
Final bid100 SEK
Hasse Andersson, ''Maximini'', litografi nr 23/49, signerad.
58664
Final bid300 SEK
Valerie Olsson Komstad, olja på duk, signerad.
58661
Final bid600 SEK
Anders A. Jönsson, ''Nyutslagen bokskog'', olja på duk, signerad.
58663
Final bid300 SEK
Taklampa, glas/metall, 1900-talets mitt.
58662
Final bid1,000 SEK
Träsnitt, 2 st, Japan.
58657
Träsnitt, 2 st, Japan.
Final bid100 SEK
Tryck, 2 st, Japan.
58656
Tryck, 2 st, Japan.
Final bid100 SEK
Aldo Londi, vas, keramik, "Rimini", Bitossi, Italien.
58654
Final bid200 SEK
Vas och glasklot, Mona Morales-Schildt och Hadeland Glassverk.
58652
Final bid950 SEK
T-shirt, KISS, Hybris.
58653
T-shirt, KISS, Hybris.
Final bid175 SEK
Stig Lindberg, ytterfoder, ett par, porslin, "Plantina", Gustavsberg.
58651
Final bid150 SEK
Vinglas, 4 st olika, omkring 1800-talets mitt.
58650
Final bid125 SEK
Bulbvaser, 5 st, färgat glas, bl.a Elme Glasbruk.
58649
Final bid175 SEK
Stormlykta, glas, 1900-talets början.
58648
Final bid500 SEK
Lurblåsare, keramik, Krukmakaren i Ystad.
58647
Final bid100 SEK
Elis Bergh, glasservis, 71 delar, "Ekeberga pärlbård", Kosta Boda, 1900-talets första del.
58646
Final bid450 SEK
Figuriner, 2 st, porslin, Lladro och Porcelanas Miquel Requena S.A., Spanien.
58644
Final bid225 SEK
Gunnar Ander, vattenkanna, koppar, Ystad-Metall.
58645
Final bid650 SEK
Mari Simmulson, vas, keramik.
58643
Mari Simmulson, vas, keramik.
Final bid350 SEK
Georg Jensen, ljusstake, "Cobra", Danmark.
58642
Final bid450 SEK
Figuriner, 2 st, porslin, Lladro, Spanien.
58640
Final bid150 SEK
Oidentifierad konstnär, akvarell med täckvitt, 5 st. Japan, sannolikt 1900-talets början.
58639
Final bid700 SEK
Lars Bergsten, figurin, keramik.
58638
Final bid300 SEK
Figuriner, 8 st, keramik/porslin, bl.a Goebel, 1900-tal.
58637
Final bid100 SEK
Ostkupa med fat, glas.
58636
Ostkupa med fat, glas.
Final bid300 SEK
Lennart Andersson, whiskeyglas, 6 st, ''Isi'', Gullaskruf, 1900-talets mitt.
58635
Final bid250 SEK
Skålar och ljuslyktor, 4 delar, glas, Orrefors och Kosta Boda.
58634
Final bid225 SEK