58693
Flamskvävnad, allmogetextil.
Final bid175 SEK

58688
Akustisk gitarr, Yamaha , C-60 A.
Final bid350 SEK

58691
Vägglampor, ett par, glas/metall, ''Jill'', Flos, Arteluce, Italien.
Final bid400 SEK

58690
Vaser, 2 st, keramik och porslin.
Final bid150 SEK

58689
Balja, koppar.
Final bid300 SEK

58687
Dukar och handdukar m.m, ett parti, bl. a linne, 1900-tal.
Final bid250 SEK

58686
Ljusstakar, ett par, nickel/glas, art deco.
Final bid100 SEK

58685
Kaffeskedar, 12 st, silver, ''Rosenranka'', GAB.
Final bid900 SEK

58684
Dukar och lakan, ett parti, bl. a linne, 1900-tal.
Final bid100 SEK

58683
Bestickservis, 46 delar, trä/mässing, 1900-tal.
Final bid800 SEK

58681
Final bid400 SEK

58680
Final bid400 SEK

58674
Citizen Crystron Solar Cell, armbandsur, herr, stål, quartz, Japan, 1976.
Final bid900 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK

58679
Final bid350 SEK

58676
Max Walter Svanberg, affisch.
Final bid125 SEK

58677
Soffa, skinn, 60/70-tal.
Final bid550 SEK

58675
Daliaknölar, röda.
Final bid150 SEK

58673
Skolplansch, "Åsna", P.A. Norstedt & Söner, Stockholm.
Final bid100 SEK

58671
Suzanne Nessim, etsning nr 18/60, signerad.
Final bid100 SEK

58670
Åke Jönsson, olja på pannå, otydligt signerad.
Final bid100 SEK

58668
Arthur Larsson, olja på pannå, signerad.
Final bid100 SEK

58667
Oskar Albin Olsson, "Regntung dag vid ån", olja på duk, 1970.
Final bid100 SEK

58664
Hasse Andersson, ''Maximini'', litografi nr 23/49, signerad.
Final bid300 SEK

58661
Valerie Olsson Komstad, olja på duk, signerad.
Final bid600 SEK

58663
Anders A. Jönsson, ''Nyutslagen bokskog'', olja på duk, signerad.
Final bid300 SEK

58662
Taklampa, glas/metall, 1900-talets mitt.
Final bid1,000 SEK

58657
Träsnitt, 2 st, Japan.
Final bid100 SEK

58656
Tryck, 2 st, Japan.
Final bid100 SEK

58654
Aldo Londi, vas, keramik, "Rimini", Bitossi, Italien.
Final bid200 SEK

58652
Vas och glasklot, Mona Morales-Schildt och Hadeland Glassverk.
Final bid950 SEK

58653
T-shirt, KISS, Hybris.
Final bid175 SEK

58651
Stig Lindberg, ytterfoder, ett par, porslin, "Plantina", Gustavsberg.
Final bid150 SEK

58650
Vinglas, 4 st olika, omkring 1800-talets mitt.
Final bid125 SEK

58649
Bulbvaser, 5 st, färgat glas, bl.a Elme Glasbruk.
Final bid175 SEK

58648
Stormlykta, glas, 1900-talets början.
Final bid500 SEK

58647
Lurblåsare, keramik, Krukmakaren i Ystad.
Final bid100 SEK

58646
Elis Bergh, glasservis, 71 delar, "Ekeberga pärlbård", Kosta Boda, 1900-talets första del.
Final bid450 SEK

58644
Figuriner, 2 st, porslin, Lladro och Porcelanas Miquel Requena S.A., Spanien.
Final bid225 SEK

58645
Gunnar Ander, vattenkanna, koppar, Ystad-Metall.
Final bid650 SEK

58643
Mari Simmulson, vas, keramik.
Final bid350 SEK

58642
Georg Jensen, ljusstake, "Cobra", Danmark.
Final bid450 SEK

58640
Figuriner, 2 st, porslin, Lladro, Spanien.
Final bid150 SEK

58639
Oidentifierad konstnär, akvarell med täckvitt, 5 st. Japan, sannolikt 1900-talets början.
Final bid700 SEK

58638
Lars Bergsten, figurin, keramik.
Final bid300 SEK

58637
Figuriner, 8 st, keramik/porslin, bl.a Goebel, 1900-tal.
Final bid100 SEK

58636
Ostkupa med fat, glas.
Final bid300 SEK

58635
Lennart Andersson, whiskeyglas, 6 st, ''Isi'', Gullaskruf, 1900-talets mitt.
Final bid250 SEK

58634
Skålar och ljuslyktor, 4 delar, glas, Orrefors och Kosta Boda.
Final bid225 SEK