Golvvas, porslin, Rosenthal.
58633
Golvvas, porslin, Rosenthal.
Final bid400 SEK
Böcker, ett parti, mest antikt, 1900-tal.
58631
Final bid850 SEK
Brevpress, opakt glas, 1800/1900-tal.
58628
Final bid450 SEK
Böcker om antikt m.m, ett parti, 1900-tal.
58630
Final bid250 SEK
Bestickservis, 20 delar, förkromat järn/ebenholts, Eskilstuna Jernmanufaktur,1800/1900-tal.
58626
Final bid750 SEK
Böcker om antikt m.m, 17 st.
58627
Böcker om antikt m.m, 17 st.
Final bid350 SEK
Gerd Zinnerström, väggskulptur för ett ljus, keramik.
58625
Final bid150 SEK
Bestickservis, 66 delar, nysilver, "Augsburger", Nils Johan.
58624
Final bid300 SEK
Fotogenlampa, mässing/glas, Öja-Metall, Ystad, 1900-tal.
58623
Final bid200 SEK
Ivar Ålenius-Björk, Liljan-ljusstakar, ett par, mässing, Ystad-Metall.
58620
Final bid2,100 SEK
Carl-Einar Borgström, brännvinskaraff, tenn, Ystad-Metall, 1942.
58622
Final bid400 SEK
Bestickservis, 72 delar, nysilver, ''Gammal fransk''.
58621
Final bid300 SEK
Karaffer och ättiksflaskor, 5+4 st, glas, 1800/1900-tal.
58618
Final bid125 SEK
Fåglar, glas, bl.a Bengt Edenfalk, Skruf.
58617
Final bid125 SEK
Glasservis, 34 delar, Åfors.
58616
Glasservis, 34 delar, Åfors.
Final bid225 SEK
Bestickservis, 85 delar, nysilver, ''Vasa''.
58615
Final bid350 SEK
Takfotogenlampa och vägglampor, glas/gjutmetall, 1800/1900-tal.
58613
Final bid300 SEK
Kaffeservis, 36 delar, porslin, Ballerina, Bing & Gröndahl.
58614
Final bid300 SEK
Filmkameror m.m, ett parti, bl.a Crown 8 och Eumig.
58701
Final bid100 SEK
Porslin, 5 delar, Kina, 1800/1900-tal.
57997
Final bid125 SEK
Björn Wiinblad, skålar och ljusstakar, 6 delar, porslin, Studio-linie, Rosenthal.
56959
Final bid300 SEK
Golvfläkt, metall, höj/sänkbar, ide line.
57042
Final bid100 SEK
Högtryckstvätt, Nilfisk ALTO C 110.1.
57057
Final bid350 SEK
Ytterfoder, 8 st, keramik.
58612
Ytterfoder, 8 st, keramik.
Final bid100 SEK
Matservis, 53 delar, porslin, ALP Lidköping, 1900-tal.
58611
Final bid200 SEK
Snapsglas, ett parti, pressglas och blåst glas, bl a 6 st paraplyglas, 1800-1900-tal.
58610
Final bid125 SEK
Snapsglas, ett parti, 1900-taltes första del.
58609
Final bid125 SEK
Keramik, 8 delar, allmoge, 1800-1900-tal.
58608
Final bid225 SEK
Husgeråd, ett parti, mest allmoge.
58607
Final bid350 SEK
Redskap för textilberedning, allmoge, trä/metall/las, 1800/1900-tal.
58606
Final bid300 SEK
Kenwood, Smoothie Pro blender.
58605
Final bid150 SEK
Tallrikar och skålar, 16 delar, stengods, Höganäs.
58604
Final bid100 SEK
Salladsskål m.m, 11 delar, stengods , Höganäs.
58603
Final bid175 SEK
Skjutskrin, 2 st, allmoge, 1800-tal.
58602
Final bid350 SEK
Brandstege, 2 våningar, Kidde, obegagnad.
58601
Final bid300 SEK
Arthur Percy, teservis, 28 delar, porslin, "Grand", Upsala Ekeby, 1930-tal.
58595
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
Taklampa, glas och porslin, 1900-talets första del.
58599
Final bid100 SEK
Taklampa, glas/metall, 1900-talets mitt.
58598
Final bid200 SEK
Retro musikcenter, "Vagner 940DAB" med fjärrkontroll.
58597
Final bid650 SEK
Brännvinskaraffer och pluntor, 7 delar, glas m.m, 1800/1900-tal.
58594
Final bid350 SEK
Vinglas, 12 st, 1900-talets mitt.
58593
Final bid400 SEK
Koppargryta på trefot, 1800-tal.
58592
Final bid400 SEK
Anne Nilsson, champagneglas, 2 st, "Clown", Orrefors, signerade.
58590
Final bid1,700 SEK
Est2,000 SEK
Brännvinskaraffer, 5 st, glas, 1800/1900-tal.
58591
Final bid100 SEK
Punschglas och glöggbägare, ett parti, 1900-tal.
58589
Final bid100 SEK
Glasservisdelar, 17 delar, glas, slipad dekor, 1900-tal.
58588
Final bid300 SEK
Servisdelar med ljusstakar och vaser, 19 st, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl.
58586
Final bid550 SEK
Glasservis, 31 delar, glas, slipad dekor, 1900-tal.
58587
Final bid100 SEK