58633
Golvvas, porslin, Rosenthal.
Final bid400 SEK

58631
Böcker, ett parti, mest antikt, 1900-tal.
Final bid850 SEK

58628
Brevpress, opakt glas, 1800/1900-tal.
Final bid450 SEK

58630
Böcker om antikt m.m, ett parti, 1900-tal.
Final bid250 SEK

58626
Bestickservis, 20 delar, förkromat järn/ebenholts, Eskilstuna Jernmanufaktur,1800/1900-tal.
Final bid750 SEK

58627
Böcker om antikt m.m, 17 st.
Final bid350 SEK

58625
Gerd Zinnerström, väggskulptur för ett ljus, keramik.
Final bid150 SEK

58624
Bestickservis, 66 delar, nysilver, "Augsburger", Nils Johan.
Final bid300 SEK

58623
Fotogenlampa, mässing/glas, Öja-Metall, Ystad, 1900-tal.
Final bid200 SEK

58620
Ivar Ålenius-Björk, Liljan-ljusstakar, ett par, mässing, Ystad-Metall.
Final bid2,100 SEK

58622
Carl-Einar Borgström, brännvinskaraff, tenn, Ystad-Metall, 1942.
Final bid400 SEK

58621
Bestickservis, 72 delar, nysilver, ''Gammal fransk''.
Final bid300 SEK

58618
Karaffer och ättiksflaskor, 5+4 st, glas, 1800/1900-tal.
Final bid125 SEK

58617
Fåglar, glas, bl.a Bengt Edenfalk, Skruf.
Final bid125 SEK

58616
Glasservis, 34 delar, Åfors.
Final bid225 SEK

58615
Bestickservis, 85 delar, nysilver, ''Vasa''.
Final bid350 SEK

58613
Takfotogenlampa och vägglampor, glas/gjutmetall, 1800/1900-tal.
Final bid300 SEK

58614
Kaffeservis, 36 delar, porslin, Ballerina, Bing & Gröndahl.
Final bid300 SEK

58701
Filmkameror m.m, ett parti, bl.a Crown 8 och Eumig.
Final bid100 SEK

57997
Porslin, 5 delar, Kina, 1800/1900-tal.
Final bid125 SEK

56959
Björn Wiinblad, skålar och ljusstakar, 6 delar, porslin, Studio-linie, Rosenthal.
Final bid300 SEK

57042
Golvfläkt, metall, höj/sänkbar, ide line.
Final bid100 SEK

57057
Högtryckstvätt, Nilfisk ALTO C 110.1.
Final bid350 SEK

58612
Ytterfoder, 8 st, keramik.
Final bid100 SEK

58611
Matservis, 53 delar, porslin, ALP Lidköping, 1900-tal.
Final bid200 SEK

58610
Snapsglas, ett parti, pressglas och blåst glas, bl a 6 st paraplyglas, 1800-1900-tal.
Final bid125 SEK

58609
Snapsglas, ett parti, 1900-taltes första del.
Final bid125 SEK

58608
Keramik, 8 delar, allmoge, 1800-1900-tal.
Final bid225 SEK

58607
Husgeråd, ett parti, mest allmoge.
Final bid350 SEK

58606
Redskap för textilberedning, allmoge, trä/metall/las, 1800/1900-tal.
Final bid300 SEK

58605
Kenwood, Smoothie Pro blender.
Final bid150 SEK

58604
Tallrikar och skålar, 16 delar, stengods, Höganäs.
Final bid100 SEK

58603
Salladsskål m.m, 11 delar, stengods , Höganäs.
Final bid175 SEK

58602
Skjutskrin, 2 st, allmoge, 1800-tal.
Final bid350 SEK

58601
Brandstege, 2 våningar, Kidde, obegagnad.
Final bid300 SEK

58595
Arthur Percy, teservis, 28 delar, porslin, "Grand", Upsala Ekeby, 1930-tal.
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK

58599
Taklampa, glas och porslin, 1900-talets första del.
Final bid100 SEK

58598
Taklampa, glas/metall, 1900-talets mitt.
Final bid200 SEK

58597
Retro musikcenter, "Vagner 940DAB" med fjärrkontroll.
Final bid650 SEK

58594
Brännvinskaraffer och pluntor, 7 delar, glas m.m, 1800/1900-tal.
Final bid350 SEK

58593
Vinglas, 12 st, 1900-talets mitt.
Final bid400 SEK

58592
Koppargryta på trefot, 1800-tal.
Final bid400 SEK

58590
Anne Nilsson, champagneglas, 2 st, "Clown", Orrefors, signerade.
Final bid1,700 SEK
Est2,000 SEK

58591
Brännvinskaraffer, 5 st, glas, 1800/1900-tal.
Final bid100 SEK

58589
Punschglas och glöggbägare, ett parti, 1900-tal.
Final bid100 SEK

58588
Glasservisdelar, 17 delar, glas, slipad dekor, 1900-tal.
Final bid300 SEK

58586
Servisdelar med ljusstakar och vaser, 19 st, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl.
Final bid550 SEK

58587
Glasservis, 31 delar, glas, slipad dekor, 1900-tal.
Final bid100 SEK