58585
Servisdelar, 5 st, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl.
Final bid175 SEK

58584
Glasservis, 31 delar, helgaslipning, 1900-tal.
Final bid250 SEK

58583
Fat och frukttallrikar, 5 delar, keramik, bl.a Allan Eberling och Hjördis Oldfors.
Final bid100 SEK

58581
Berit Temell, servisdelar, 13 st, "Kosmos", Gefle, 1960/70-tal.
Final bid200 SEK

58580
Tvättservis, 3 delar, flintgods, "Astrid", Rörstrand, 1900-talets första hälft.
Final bid450 SEK

58579
Tenn, ett parti, bl.a bägare, Ystad.
Final bid125 SEK

58577
Provlinser och provbågar i trälåda, Kifa Stockholm.
Final bid300 SEK

58578
Hörnväggskåp och hylla, trä, allmoge, 1900-tal.
Final bid200 SEK

58576
Räknemaskin, Orginal-Odhner.
Final bid100 SEK

58573
Olle Alberius, relief, stengods, ''Kavalkad'', Rörstrand.
Final bid600 SEK

58574
Dockor, 2 st, ett huvud i celluloid, 1900-talets första del.
Final bid550 SEK

58572
Fotogenlampa, glas/metall, 1900-tal.
Final bid150 SEK

58571
Väggplaklett, stengods, Söholm Stentöj, Bornholm, Danmark.
Final bid400 SEK

58570
Annie Nilsson, oljelampor, 5 st, keramik, ''Aladdin'', Höganäs.
Final bid200 SEK

58569
Moccaservis, 12 delar, porslin, Bareuther, Bavaria.
Final bid150 SEK

58567
Rita Lillemor Hedelin, ''Nattvakten'', blandteknik på trä, signerad.
Final bid200 SEK

58568
Mortel med stöt, mässing, 1700/1800-tal.
Final bid100 SEK

58566
Sven-Åke Ekberg, ''På spåret'', skulptur, metall på träsockel, signerad, daterad 1996.
Final bid5,000 SEK

58564
Playstation 2, med tillbehör och 12 st spel.
Final bid350 SEK

58562
Saxlampa, teak, 1900-talets andra hälft.
Final bid800 SEK

58563
Barnmössor, 10 st, textil, från utställningen ''Fritiden'', 1936, Ystad.
Final bid125 SEK

58561
Final bid300 SEK

58560
Final bid350 SEK

58559
Final bid450 SEK

58558
Bang & Olufsen, skivspelare, BeoGram 1800, ITT Schaub-Lorenz, stereo 4000L, högtalare, ITT 4015.
Final bid400 SEK

58557
Vattenbehållare m.m., ett parti, koppar.
Final bid150 SEK

58556
Stickor, mönster, broderi och garn, ett parti.
Final bid100 SEK

58555
Final bid100 SEK

58554
Snapsglas, ett parti, glas/pressglas, 1800/1900-tal.
Final bid200 SEK

58553
Cylinderhatt, Martin & Cie, Rue Rivoli, Paris, Frankrike.
Final bid100 SEK

58552
Samlarobjekt, ett parti, 1900-tal.
Final bid400 SEK

58550
Bordspendyl, förgylld brons, Christophle A Paris, Frankrike, 1800-tal.
Final bid5,600 SEK

58551
Taklampa, metall/glas, 1900-talets första del.
Final bid3,500 SEK

58549
Portfölj, skinn, Vera Pelle, Italien.
Final bid225 SEK

58548
Jonas Grundell, ljusstake, trä, 4-armad, "Nordic Light", Design House, Stockholm.
Final bid350 SEK

58542
Vinterdäck, 4 st, Yokohama 235/55R18, Ice Guard G075, på aluminiumfälg.
Final bid6,000 SEK

58546
Smeg, kaffebryggare.
Final bid700 SEK

58545
Koppar, ett parti, 1800/1900-tal.
Final bid225 SEK

58544
Ljusträd, 3 st, "Wriggle", By Rydens, Smålands Design.
Final bid700 SEK

58543
Taklampa, glas/metall, 1930-tal.
Final bid950 SEK

58541
Taklampa, glas/metall, funkis.
Final bid600 SEK

58539
Ljusstakar och ljuskrona, 5 delar, bl a Skultuna, 1900-tal.
Final bid250 SEK

58540
Vinterdäck, 4 st, Laufenn 205/55R16 91T ,M+S, på aluminiumfälg.
Final bid3,400 SEK

58538
Samlarfiguriner, 30 st, efter Sarah Kay, Atlas Collection.
Final bid400 SEK

58535
Bordslampa, "Tratten", plåt, Lyktan, Bankeryds belysning.
Final bid650 SEK

58536
Eldställ, 5 delar, gulmetall.
Final bid1,300 SEK

58537
Vägghylla, trä/papp, 1900-tal.
Final bid150 SEK

58534
Gryta på tre ben, gjutjärn, 1800-tal.
Final bid200 SEK