Servisdelar, 5 st, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl.
58585
Final bid175 SEK
Glasservis, 31 delar, helgaslipning,  1900-tal.
58584
Final bid250 SEK
Fat och frukttallrikar, 5 delar, keramik, bl.a Allan Eberling och Hjördis Oldfors.
58583
Final bid100 SEK
Berit Temell, servisdelar, 13 st, "Kosmos", Gefle, 1960/70-tal.
58581
Final bid200 SEK
Tvättservis, 3 delar, flintgods, "Astrid", Rörstrand, 1900-talets första hälft.
58580
Final bid450 SEK
Tenn, ett parti, bl.a bägare, Ystad.
58579
Final bid125 SEK
Provlinser och provbågar i trälåda, Kifa Stockholm.
58577
Final bid300 SEK
Hörnväggskåp och hylla, trä, allmoge, 1900-tal.
58578
Final bid200 SEK
Räknemaskin, Orginal-Odhner.
58576
Räknemaskin, Orginal-Odhner.
Final bid100 SEK
Olle Alberius, relief, stengods, ''Kavalkad'', Rörstrand.
58573
Final bid600 SEK
Dockor, 2 st, ett huvud i celluloid, 1900-talets första del.
58574
Final bid550 SEK
Fotogenlampa, glas/metall, 1900-tal.
58572
Final bid150 SEK
Väggplaklett, stengods, Söholm Stentöj, Bornholm, Danmark.
58571
Final bid400 SEK
Annie Nilsson, oljelampor, 5 st, keramik, ''Aladdin'', Höganäs.
58570
Final bid200 SEK
Moccaservis, 12 delar, porslin, Bareuther, Bavaria.
58569
Final bid150 SEK
Rita Lillemor Hedelin, ''Nattvakten'', blandteknik på trä, signerad.
58567
Final bid200 SEK
Mortel med stöt, mässing, 1700/1800-tal.
58568
Final bid100 SEK
Sven-Åke Ekberg, ''På spåret'', skulptur, metall på träsockel, signerad, daterad 1996.
58566
Final bid5,000 SEK
Playstation 2, med tillbehör och 12 st spel.
58564
Final bid350 SEK
Saxlampa, teak, 1900-talets andra hälft.
58562
Final bid800 SEK
Barnmössor, 10 st, textil, från utställningen ''Fritiden'', 1936, Ystad.
58563
Final bid125 SEK
58561
Final bid300 SEK
58560
Final bid350 SEK
58559
Final bid450 SEK
Bang & Olufsen, skivspelare, BeoGram 1800, ITT Schaub-Lorenz, stereo 4000L, högtalare, ITT 4015.
58558
Final bid400 SEK
Vattenbehållare m.m., ett parti, koppar.
58557
Final bid150 SEK
Stickor, mönster, broderi och garn, ett parti.
58556
Final bid100 SEK
58555
Final bid100 SEK
Snapsglas, ett parti, glas/pressglas, 1800/1900-tal.
58554
Final bid200 SEK
Cylinderhatt, Martin & Cie, Rue Rivoli, Paris, Frankrike.
58553
Final bid100 SEK
Samlarobjekt, ett parti, 1900-tal.
58552
Final bid400 SEK
Bordspendyl, förgylld brons, Christophle A Paris, Frankrike, 1800-tal.
58550
Final bid5,600 SEK
Taklampa, metall/glas, 1900-talets första del.
58551
Final bid3,500 SEK
Portfölj, skinn, Vera Pelle, Italien.
58549
Final bid225 SEK
Jonas Grundell, ljusstake, trä, 4-armad, "Nordic Light", Design House, Stockholm.
58548
Final bid350 SEK
Vinterdäck, 4 st, Yokohama 235/55R18, Ice Guard G075, på aluminiumfälg.
58542
Final bid6,000 SEK
Smeg, kaffebryggare.
58546
Smeg, kaffebryggare.
Final bid700 SEK
Koppar, ett parti, 1800/1900-tal.
58545
Final bid225 SEK
Ljusträd, 3 st, "Wriggle", By Rydens, Smålands Design.
58544
Final bid700 SEK
Taklampa, glas/metall, 1930-tal.
58543
Final bid950 SEK
Taklampa, glas/metall, funkis.
58541
Final bid600 SEK
Ljusstakar och ljuskrona, 5 delar, bl a Skultuna, 1900-tal.
58539
Final bid250 SEK
Vinterdäck, 4 st, Laufenn 205/55R16 91T ,M+S, på aluminiumfälg.
58540
Final bid3,400 SEK
Samlarfiguriner, 30 st, efter Sarah Kay, Atlas Collection.
58538
Final bid400 SEK
Bordslampa, "Tratten", plåt, Lyktan, Bankeryds belysning.
58535
Final bid650 SEK
Eldställ, 5 delar, gulmetall.
58536
Eldställ, 5 delar, gulmetall.
Final bid1,300 SEK
Vägghylla, trä/papp, 1900-tal.
58537
Final bid150 SEK
Gryta på tre ben, gjutjärn, 1800-tal.
58534
Final bid200 SEK