Keramik, ett parti, bl.a Elfstrand, Sjöbo och Höganäs.
58533
Final bid225 SEK
Årstallrikar, 12 st, Hummel, Goebel, 1975-1986.
58532
Final bid500 SEK
Vicke Lindstrand, glasservis, 36 delar, "Diamant", Kosta Boda.
58531
Final bid400 SEK
Blomkrukor och ytterfoder, 5 delar, keramik/porslin, bl.a Ekeby och Gustavsberg, 1900-tal.
58530
Final bid350 SEK
Kaffeservis, 52 delar, porslin, "Blå ros", Hackefors.
58529
Final bid175 SEK
Skålar, keramik, 3 st, allmoge, 1800/1900-tal.
58528
Final bid450 SEK
Armbandsur, Oliver Lion.
58526
Armbandsur, Oliver Lion.
Final bid250 SEK
Fat och skålar, 4 delar, keramik, allmoge, 1800/1900-tal.
58527
Final bid400 SEK
Krus, 2 st, stengods, 8 liter, Helsingborg och Ystad, 1900-tal.
58525
Final bid250 SEK
Bord och 2 stolar, allmogemålat trä, 1800/1900-tal.
58524
Final bid350 SEK
Tomte med säck, lergods, 1900-tal.
58523
Final bid350 SEK
Krus, 3 st, stengods, 3, 5 och 10 liter, Höganäs, 1900-tal.
58522
Final bid175 SEK
Krus, 3 st, stengods, 3,4 och 8 liter, Höganäs.
58521
Final bid200 SEK
Fotskrapa, metall, gjutjärn,, 1900-tal.
58520
Final bid1,100 SEK
Anna Ehrner, glasservis ,22 delar, "Linie", Kosta Boda.
58519
Final bid950 SEK
Krus, 4 st, stengods, bl.a Wallåkra, 1900-tal.
58518
Final bid225 SEK
Salladsbestick och tårtspade, 3 delar, metall, Iittala, Finland.
58515
Final bid600 SEK
Tomtar, 3 st, keramik, bl.a Gräfenroda, 1900-tal.
58517
Final bid450 SEK
Vasilij Kandinsky, posters, 2 st.
58514
Final bid300 SEK
Borslampor, ett par, porslin, Italien.
58516
Final bid100 SEK
Fickur, 2 st, silver 800, bl.a Borel, 1800/1900-tal.
58505
Final bid950 SEK
Hink och krus, 4 delar, stengods och flintgods, bl.a Rörstrand och Göteborg, 1900-tal.
58513
Final bid100 SEK
Stig Lindberg, "Jubileumsvas", porslin, KFS 100 år, Porslinsfabriken i Lidköping.
58512
Final bid400 SEK
Servisdelar, 11 delar, porslin, ''Diamant Lili'', Rörstrand.
58511
Final bid150 SEK
Säng, Hilding Anders, Särö Komfort, ställbar, med fjärrkontroll.
58508
Final bid2,400 SEK
Tomtar, 2 st, keramik, 1900-tal.
58510
Final bid350 SEK
Fickur, 2 st, gulmetall, bl.a Vigilant, Schweiz, 1900-tal.
58507
Final bid500 SEK
Fickur med kedja, silver, Tyskland/England, 1800/1900-tal.
58506
Final bid500 SEK
Dosor, handsktöjare och kedja, 4 delar, silver 830/925, 1900-tal.
58503
Final bid1,100 SEK
Silver, ett parti, 1900-tal.
58502
Silver, ett parti, 1900-tal.
Final bid2,500 SEK
Armlänk, silver 925, 1900-tal.
58501
Final bid450 SEK
Medaljongporträtt föreställande Princesse de Lamballe, handmålat porslin, otydligt signerad, 1800-tal.
58500
Final bid125 SEK
Carl-Einar Andersson, originalakvatint, signerad.
58497
Final bid750 SEK
Gustav Bolin, litografi nr E.A, signerad.
58498
Final bid450 SEK
Bengt Lindström, litografi nr 94/135, signerad.
58495
Final bid550 SEK
Skrin och dosor, trä, allmoge, 1800/1900-tal.
58493
Final bid450 SEK
Piedestaler, 2 st, trä, 1900-tal.
58494
Final bid250 SEK
Georg Stoopendaal, blyertsteckning, signerad.
58492
Final bid100 SEK
Fönster med Skånes landsvapen, ett par, blyinfattat glas.
58491
Final bid400 SEK
Alf Stridfeldt, "Landskap utan tid", emaljmålning, signerad, daterad 1993.
58489
Final bid450 SEK
Eldhund, gjutjärn, 1900-tal.
58488
Eldhund, gjutjärn, 1900-tal.
Final bid350 SEK
Fredrik Rohde, litografi nr 141/200, signerad, daterad 1981.
58487
Final bid250 SEK
Snigelhink, trä och metall, 1800-tal.
58485
Final bid225 SEK
Gertrud Carlsson, olja på pannå, signerad, daterad -80.
58483
Final bid550 SEK
Ola Billgren, litografi nr 39/200, signerad, daterad -79.
58482
Final bid300 SEK
Taksteg, 9 st, metall.
58481
Taksteg, 9 st, metall.
Final bid100 SEK
Kerstin Lundberg Stenman, olja på duk, signerad, daterad 1989.
58479
Final bid2,600 SEK
Est2,500 SEK
Väggtelefon, L M Ericsson, Stockholm, 1900-talets början.
58480
Final bid800 SEK