58478
Gunnar Willford, "Ringmuren, Visby", olja på duk, signerad.
Final bid450 SEK

58477
Äggskål och äggkoppar, 1+6 st, flintgods, 1900-talets första del.
Final bid450 SEK

58476
Konservburkar, 3 st, glas, 1800-tal.
Final bid150 SEK

58475
Ardy Strüwer, litografi nr 27/30, signerad.
Final bid1,500 SEK

58474
Koskinn, Gärsnäs Möbler.
Final bid500 SEK

58473
Brännvinskaraffer och pluntor, 10 st, glas, 1800/1900-tal.
Final bid225 SEK

58472
Hans Verduijn, orginaletsning nr 34/75, signerad.
Final bid700 SEK

58471
Snapsglas, s.k. Kaptensglas, 20 st, 1900-tal.
Final bid125 SEK

58470
Göran Tullberg, olja på duk, signerad.
Final bid450 SEK

58469
Stereoskop med bilder, "The Perfecscope", USA, 1900-tal.
Final bid200 SEK

58468
Orlando Pelayo, etsning, nr 14/50, signerad.
Final bid150 SEK

58467
Väggfotogenlampor, 2 st, glas och mässing, 1900-tal.
Final bid450 SEK

58466
Glasunderlägg med stjärntecken, Schuberth Tamat-serie, Tyskland.
Final bid100 SEK

58464
Final bid125 SEK

58462
Dukar och servetter, ett parti, linne, 1900-tal.
Final bid300 SEK

58460
Lapptäcken, ett par, 1900-tal.
Final bid950 SEK

58461
Rökverktyg, bl.a cigarrsnoppare av vildsvinstand och Ronson tändare.
Final bid550 SEK

58457
Almogetextil, 2 delar, 1900-tal.
Final bid350 SEK

58454
Tändare, ett parti.
Final bid900 SEK

58458
Beslag m.m., ett parti, metall.
Final bid100 SEK

58456
Långpipor, 4 st, porslin/trä/sjöskum.
Final bid175 SEK

58455
Kalle Anka och Pluto, mjukisleksaker, Gund Sann-Foam, J Swedlin Inc.
Final bid200 SEK
Est1,500 SEK

58453
Fågeltema, ett parti, keramik med mera.
Final bid300 SEK

58452
Final bid100 SEK

58448
Trampbil, Kettler.
Final bid550 SEK

58449
Tomte med lykta, lergods, Heissner, Västtyskland, 1900-talets andra hälft.
Final bid1,400 SEK

58447
Sybaron, kalksten, linitialer H.A.D., 1800/1900-tal.
Final bid125 SEK

58446
Bordslampa, glas /mässing, 1900-talets andra hälft.
Final bid400 SEK

58445
Bordslampa, porslin, NAO, Lladro, Spanien.
Final bid125 SEK

58444
Konferensstolar, 5 st, krom/konstskinn, snurrbara.
Final bid250 SEK

58443
Final bid550 SEK

58442
Parvaser, ett par, biskviporslin, 1900-talets första hälft.
Final bid150 SEK

58440
Final bid2,100 SEK

58441
Kamera, Movikon 8.
Final bid100 SEK

58439
Final bid700 SEK

58436
Hänge, vävt, ihopsydd, bomull,1900-talets första hälft.
Final bid450 SEK

58432
Träfigurer, 2 st, skurna, osignerade, 1900-tal.
Final bid125 SEK

58428
Lockurna, porslin, Rörstrand.
Final bid250 SEK

58427
Mat- och frukostservis, 36 delar, keramik, Christineholm Design Studio.
Final bid175 SEK

58426
Tyngdtäcke, 9 kg, 150x210, bomull, Borganäs.
Final bid450 SEK

58423
Takkrona, 8 ljuspunkter, malm, 1900-tal.
Final bid100 SEK

58422
Final bid450 SEK

58421
Figuriner, 5 st, keramik och soapstone, Kina, 1900-tal.
Final bid100 SEK

58420
Viola Gråsten, plädar, 2 st, ull, Tidstrand.
Final bid350 SEK

58413
Final bid350 SEK

58419
Final bid300 SEK

58418
Final bid400 SEK

58417
Åsa Melin, akvarell, signerad, daterad 1990.
Final bid700 SEK