Gunnar Willford, "Ringmuren, Visby", olja på duk, signerad.
58478
Final bid450 SEK
Äggskål och äggkoppar, 1+6 st, flintgods, 1900-talets första del.
58477
Final bid450 SEK
Konservburkar, 3 st, glas, 1800-tal.
58476
Final bid150 SEK
Ardy Strüwer, litografi nr 27/30, signerad.
58475
Final bid1,500 SEK
Koskinn, Gärsnäs Möbler.
58474
Koskinn, Gärsnäs Möbler.
Final bid500 SEK
Brännvinskaraffer och pluntor, 10 st, glas, 1800/1900-tal.
58473
Final bid225 SEK
Hans Verduijn, orginaletsning nr 34/75, signerad.
58472
Final bid700 SEK
Snapsglas, s.k. Kaptensglas, 20 st, 1900-tal.
58471
Final bid125 SEK
Göran Tullberg, olja på duk, signerad.
58470
Final bid450 SEK
Stereoskop med bilder, "The Perfecscope", USA, 1900-tal.
58469
Final bid200 SEK
Orlando Pelayo, etsning, nr 14/50, signerad.
58468
Final bid150 SEK
Väggfotogenlampor, 2 st, glas och mässing, 1900-tal.
58467
Final bid450 SEK
Glasunderlägg med stjärntecken, Schuberth Tamat-serie, Tyskland.
58466
Final bid100 SEK
58464
Final bid125 SEK
Dukar och servetter, ett parti, linne, 1900-tal.
58462
Final bid300 SEK
Lapptäcken, ett par, 1900-tal.
58460
Final bid950 SEK
Rökverktyg, bl.a cigarrsnoppare av vildsvinstand och Ronson tändare.
58461
Final bid550 SEK
Almogetextil, 2 delar, 1900-tal.
58457
Final bid350 SEK
Tändare, ett parti.
58454
Tändare, ett parti.
Final bid900 SEK
Beslag m.m., ett parti, metall.
58458
Final bid100 SEK
Långpipor, 4 st, porslin/trä/sjöskum.
58456
Final bid175 SEK
Kalle Anka och Pluto, mjukisleksaker, Gund Sann-Foam, J Swedlin Inc.
58455
Final bid200 SEK
Est1,500 SEK
Fågeltema, ett parti, keramik med mera.
58453
Final bid300 SEK
58452
Final bid100 SEK
Trampbil, Kettler.
58448
Trampbil, Kettler.
Final bid550 SEK
Tomte med lykta, lergods, Heissner, Västtyskland, 1900-talets andra hälft.
58449
Final bid1,400 SEK
Sybaron, kalksten, linitialer H.A.D., 1800/1900-tal.
58447
Final bid125 SEK
Bordslampa, glas /mässing, 1900-talets andra hälft.
58446
Final bid400 SEK
Bordslampa, porslin, NAO, Lladro, Spanien.
58445
Final bid125 SEK
Konferensstolar, 5 st, krom/konstskinn, snurrbara.
58444
Final bid250 SEK
58443
Final bid550 SEK
Parvaser, ett par, biskviporslin, 1900-talets första hälft.
58442
Final bid150 SEK
58440
Final bid2,100 SEK
Kamera, Movikon 8.
58441
Kamera, Movikon 8.
Final bid100 SEK
58439
Final bid700 SEK
Hänge, vävt, ihopsydd, bomull,1900-talets första hälft.
58436
Final bid450 SEK
Träfigurer, 2 st, skurna, osignerade, 1900-tal.
58432
Final bid125 SEK
Lockurna, porslin, Rörstrand.
58428
Lockurna, porslin, Rörstrand.
Final bid250 SEK
Mat- och frukostservis, 36 delar, keramik, Christineholm Design Studio.
58427
Final bid175 SEK
Tyngdtäcke, 9 kg, 150x210, bomull, Borganäs.
58426
Final bid450 SEK
Takkrona, 8 ljuspunkter, malm, 1900-tal.
58423
Final bid100 SEK
58422
Final bid450 SEK
Figuriner, 5 st, keramik och soapstone, Kina, 1900-tal.
58421
Final bid100 SEK
Viola Gråsten, plädar, 2 st, ull, Tidstrand.
58420
Final bid350 SEK
58413
Final bid350 SEK
58419
Final bid300 SEK
58418
Final bid400 SEK
Åsa Melin, akvarell, signerad, daterad 1990.
58417
Final bid700 SEK