Walter Liljenberg, olja på duk, signerad.
58414
Final bid450 SEK
Staffan Freeman, ''Römöllegården'', olja på duk, signerad.
58416
Final bid100 SEK
Takkrona, 6 ljuspunkter, malm, 1900-tal.
58411
Final bid100 SEK
Matta, rölakan, ull, monogramsignerad CM.
57044
Final bid2,100 SEK
Ljusstakar, 9 st, glas, 1900-tal.
57521
Final bid125 SEK
Vinkelslip m.m, ett parti.
57541
Vinkelslip m.m, ett parti.
Final bid125 SEK
Ametistgeod.
58409
Ametistgeod.
Final bid800 SEK
Snickarbänk omgjort till bord, glasskiva.
57420
Final bid150 SEK
Matsalsbord med låda, trä, 1900-tal.
58408
Final bid100 SEK
58403
Final bid1,600 SEK
Gitarr, elektroakustisk, Cort Jade6 TWB, med fodral.
58407
Final bid400 SEK
Tv, Samsung UE49MU6195U, med fjärrkontroll.
58406
Final bid700 SEK
Adventsljusstake, Skandia, 1900-talets mitt.
58405
Final bid225 SEK
Adventsljusstakar, 5 delar, bl. a Sundborn.
58404
Final bid450 SEK
Mått och kryddkvarn, trä, Kröntal, 1900-talets början.
58402
Final bid600 SEK
Plunta, tenn, omkring 1900.
58401
Plunta, tenn, omkring 1900.
Final bid150 SEK
Stansar, metall, bokstäver och siffror, komplett.
58399
Final bid300 SEK
Golvlampa, teak/mässing, 1900-talets andra hälft.
58400
Final bid300 SEK
Trasmattor 4 st, textil.
58397
Trasmattor 4 st, textil.
Final bid150 SEK
Hatthållare, trä, 1900-tal.
58396
Hatthållare, trä, 1900-tal.
Final bid175 SEK
Tennstop med lock, 1900-talets mitt.
58395
Final bid125 SEK
Grammofonmöbel, svartbetsad ek, 1900-tal.
58394
Final bid150 SEK
Åljärn och ljuster, smide, 1800-tal.
58393
Final bid650 SEK
Vindflöjel, smide, 1900-talets första del.
58392
Final bid250 SEK
Skål och vas, glas, Trelleborgs glasbruk.
58391
Final bid100 SEK
Skaftdammsugare och fönsterputsare, Electrolux.
58390
Final bid350 SEK
Coca-Cola flasköppnare för bordsmontering.
58389
Final bid225 SEK
Leksaker, 6 delar, plåt och textil, 1900-tal.
58385
Final bid600 SEK
Bordslampa, funkis, mässing och glas, 1920/30-tal.
58387
Final bid800 SEK
Gert Jacobsson och Anders Österlin, Mini-posters, 10 st, kommer i mapp, 1977-1982.
58384
Final bid175 SEK
Leksaker, 7 delar, plåt, 1900-tal.
58383
Final bid700 SEK
Böcker om BMW, 7 st.
58380
Böcker om BMW, 7 st.
Final bid600 SEK
Leksaker, ett parti, plåt och trä, 1900-tal.
58382
Final bid225 SEK
Dan Ihreborn, "Herbarium", bokhylla, ek, MOVE.
58381
Final bid1,100 SEK
Gitarr, Almeira, "Husets Gitarr", med fodral.
58378
Final bid400 SEK
Spettkakskon, rånjärn och bakspade, 1800/1900-tal.
58379
Final bid100 SEK
Bandslipmaskin, Clas Ohlsson.
58377
Bandslipmaskin, Clas Ohlsson.
Final bid400 SEK
Stolar, 10 st, furu.
58375
Stolar, 10 st, furu.
Final bid500 SEK
Broderad textil, ett parti, 1900-tal.
58376
Final bid550 SEK
Armbandsur, herr, Casio.
58373
Armbandsur, herr, Casio.
Final bid550 SEK
Armbandsur, herr, Citizen Eco-Drive, Radio controlled.
58372
Final bid850 SEK
Magasin, ett parti, bl. a Lektyr och Se.
58374
Final bid600 SEK
Remmare, 6 st, glas.
58371
Remmare, 6 st, glas.
Final bid400 SEK
Marc Chagall, efter, "Floral bouquet", tryck, numrerad 485/500, signerad i trycket.
58368
Final bid2,100 SEK
Buljongkoppar med fat, 6 delar, ''Viola Canina'', Christineholm.
58370
Final bid350 SEK
Dockhus samt möbler, ett parti.
58369
Final bid750 SEK
Matberedare, elvisp, våffeljärn och stavmixer, Bosch, Philips och OBH Nordica.
58367
Final bid600 SEK
Fleischmann, modelljärnvägsats, 1030 G m.m, ett parti.
58366
Final bid400 SEK