58414
Walter Liljenberg, olja på duk, signerad.
Final bid450 SEK

58416
Staffan Freeman, ''Römöllegården'', olja på duk, signerad.
Final bid100 SEK

58411
Takkrona, 6 ljuspunkter, malm, 1900-tal.
Final bid100 SEK

57044
Matta, rölakan, ull, monogramsignerad CM.
Final bid2,100 SEK

57521
Ljusstakar, 9 st, glas, 1900-tal.
Final bid125 SEK

57541
Vinkelslip m.m, ett parti.
Final bid125 SEK

58409
Ametistgeod.
Final bid800 SEK

57420
Snickarbänk omgjort till bord, glasskiva.
Final bid150 SEK

58408
Matsalsbord med låda, trä, 1900-tal.
Final bid100 SEK

58403
Final bid1,600 SEK

58407
Gitarr, elektroakustisk, Cort Jade6 TWB, med fodral.
Final bid400 SEK

58406
Tv, Samsung UE49MU6195U, med fjärrkontroll.
Final bid700 SEK

58405
Adventsljusstake, Skandia, 1900-talets mitt.
Final bid225 SEK

58404
Adventsljusstakar, 5 delar, bl. a Sundborn.
Final bid450 SEK

58402
Mått och kryddkvarn, trä, Kröntal, 1900-talets början.
Final bid600 SEK

58401
Plunta, tenn, omkring 1900.
Final bid150 SEK

58399
Stansar, metall, bokstäver och siffror, komplett.
Final bid300 SEK

58400
Golvlampa, teak/mässing, 1900-talets andra hälft.
Final bid300 SEK

58397
Trasmattor 4 st, textil.
Final bid150 SEK

58396
Hatthållare, trä, 1900-tal.
Final bid175 SEK

58395
Tennstop med lock, 1900-talets mitt.
Final bid125 SEK

58394
Grammofonmöbel, svartbetsad ek, 1900-tal.
Final bid150 SEK

58393
Åljärn och ljuster, smide, 1800-tal.
Final bid650 SEK

58392
Vindflöjel, smide, 1900-talets första del.
Final bid250 SEK

58391
Skål och vas, glas, Trelleborgs glasbruk.
Final bid100 SEK

58390
Skaftdammsugare och fönsterputsare, Electrolux.
Final bid350 SEK

58389
Coca-Cola flasköppnare för bordsmontering.
Final bid225 SEK

58385
Leksaker, 6 delar, plåt och textil, 1900-tal.
Final bid600 SEK

58387
Bordslampa, funkis, mässing och glas, 1920/30-tal.
Final bid800 SEK

58384
Gert Jacobsson och Anders Österlin, Mini-posters, 10 st, kommer i mapp, 1977-1982.
Final bid175 SEK

58383
Leksaker, 7 delar, plåt, 1900-tal.
Final bid700 SEK

58380
Böcker om BMW, 7 st.
Final bid600 SEK

58382
Leksaker, ett parti, plåt och trä, 1900-tal.
Final bid225 SEK

58381
Dan Ihreborn, "Herbarium", bokhylla, ek, MOVE.
Final bid1,100 SEK

58378
Gitarr, Almeira, "Husets Gitarr", med fodral.
Final bid400 SEK

58379
Spettkakskon, rånjärn och bakspade, 1800/1900-tal.
Final bid100 SEK

58377
Bandslipmaskin, Clas Ohlsson.
Final bid400 SEK

58375
Stolar, 10 st, furu.
Final bid500 SEK

58376
Broderad textil, ett parti, 1900-tal.
Final bid550 SEK

58373
Armbandsur, herr, Casio.
Final bid550 SEK

58372
Armbandsur, herr, Citizen Eco-Drive, Radio controlled.
Final bid850 SEK

58374
Magasin, ett parti, bl. a Lektyr och Se.
Final bid600 SEK

58371
Remmare, 6 st, glas.
Final bid400 SEK

58368
Marc Chagall, efter, "Floral bouquet", tryck, numrerad 485/500, signerad i trycket.
Final bid2,100 SEK

58370
Buljongkoppar med fat, 6 delar, ''Viola Canina'', Christineholm.
Final bid350 SEK

58369
Dockhus samt möbler, ett parti.
Final bid750 SEK

58367
Matberedare, elvisp, våffeljärn och stavmixer, Bosch, Philips och OBH Nordica.
Final bid600 SEK

58366
Fleischmann, modelljärnvägsats, 1030 G m.m, ett parti.
Final bid400 SEK