58313
Trädgårdsbänk, plast.
Final bid200 SEK

58314
Trädgårdsbänk, metall/trä.
Final bid450 SEK

58310
Routrar m.m, ett parti.
Final bid100 SEK

58309
Byrå, 5 lådor, bemålat trä.
Final bid200 SEK

58307
Frimärken, svenska årssamlingar, 1972-2009, kompletta, postfriskt.
Final bid3,600 SEK
Est2,000 SEK

58302
Matgrupp, 5 delar, stenskiva/gulmetall/textil, Mio.
Final bid2,100 SEK

58306
Byrå, 3 lådor, teak, 1900-talets andra hälft.
Final bid500 SEK

58304
Värmekanon, diesel, Biltema.
Final bid700 SEK

58305
Frimärken, ett parti, postfriskt.
Final bid250 SEK

58303
Luigi Bormioli, martiniglas, 12 st, Tiziano.
Final bid450 SEK

58301
Affisch, papegoja, signerad "Irmi 92" i trycket.
Final bid300 SEK

58300
Kaffeservisdelar och ljusstakar, 27 delar, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl.
Final bid300 SEK

58299
Curt Hillfon, litografi, signerad "Till Måbo från Curre".
Final bid500 SEK

58298
Matservis, 25 delar, stengods, Yamashu Stoneware, Japan.
Final bid100 SEK

58297
Affisch, "Donald Duck and the mummy´s ring".
Final bid300 SEK

58296
Gustav Rudberg, litografi 102/360, signerad.
Final bid250 SEK

58295
Gustav Rudberg, litografier, 3 st, numrerade och signerade.
Final bid100 SEK

58294
Lee Bortin, figuriner, 8 st, keramik, Chicago, signerade.
Final bid300 SEK

58292
Carl Fredrik Reuterswärd, litografier, 4 st, nr 143/200, signerade.
Final bid200 SEK

58293
Carl Fredrik Reuterswärd, "Abracadabra", litografier, 4 st, nr 15/200, signerade.
Final bid150 SEK

58291
Sparkbil, metall, Vilac.
Final bid750 SEK

58290
Alf Stridfeldt, serigrafier, 3 st, kompositörer, artists proof, sigillstämplade.
Final bid100 SEK

58289
Pipställ m.m, trä/mässing.
Final bid150 SEK

58287
Bertil Vallien, champagneglas, 3 st, "Millenium", Kosta Boda, signerade.
Final bid500 SEK

58288
Byrå, 7 lådor, trä, BoConcept, 2000-tal.
Final bid700 SEK

58284
Matsalsgrupp, 5 delar, trä, gustaviansk stil, 1900-tal.
Final bid1,300 SEK

58286
Tallrikshylla, furu.
Final bid100 SEK

58285
Kaffeservis, 30 delar, porslin, Bing & Gröndahl.
Final bid125 SEK

58282
Mat- och kaffeservisdelar, 56 st, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl.
Final bid950 SEK

58281
Trädgårdsstolar, 6 st, metall/flätad plast, stapelbara.
Final bid350 SEK

58280
Taklampa, metall/glas, tiffany-stil, Miranda AB.
Final bid450 SEK

58278
Skåp, trä/glas, edwardianskt, England, 1900-talets början.
Final bid500 SEK

58276
Sideboard, trä, BoConcept, 2000-tal.
Final bid1,200 SEK

58277
Lasse Åberg, glas, 12 st.
Final bid350 SEK

58275
Lars Ejler Schiøler, taklampa, plast, ''Harlekin'', Hoyrup Light, Danmark, 1960-tal.
Final bid350 SEK

58274
Lasse Åberg, glas, 12 st.
Final bid300 SEK

58273
Soffbord, alm.
Final bid1,200 SEK

58272
Louis Kaff, taklampa, glas/metall, Massive, Belgien.
Final bid600 SEK

58271
Stolar, 6 st, trä/textil "Henriksdal", Ikea.
Final bid125 SEK

58270
Taklampa, koppar, Form-Light, Danmark, 1970-tal.
Final bid400 SEK

58269
Kaffeservis, 24 delar, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl.
Final bid450 SEK

58268
Taklampa, metall, TS Belysning, Danmark, 1960-tal.
Final bid500 SEK

58266
Fåtöljer, ett par, rotting.
Final bid800 SEK

58267
Sprittunna, ek/metall, 25 liter, krönt, Spritbolaget, Ystad, 1900-tal.
Final bid600 SEK

58262
Takplafond, alabaster.
Final bid2,700 SEK

58264
Itera, cykel, plast, Heva AB/Vilhelmina Plast AB, 1980-tal.
Final bid225 SEK

58263
Bordslampa, metall, Ellos.
Final bid250 SEK

58260
Radio, "Model One", Tivoli Audio, och Google Home.
Final bid350 SEK