Päls, A.C. Bang, Köpenhamn, Danmark.
58261
Final bid100 SEK
Bengt Lindström, litografi 73/99, signerad.
58259
Final bid600 SEK
Fåtölj, rotting.
58252
Fåtölj, rotting.
Final bid700 SEK
Överhandsfräs, Biltema, med tillbehör.
58258
Final bid300 SEK
Mikrovågsugn, metall, Kenwood.
58257
Final bid175 SEK
Stolar, 5 st, ek/textil, sitsar klädda med "Elefant"; Estrid Ericson, Firma Svenskt Tenn.
58256
Final bid2,500 SEK
Fönsterlampor, ljusstake m.m, 5 delar, metall, bl.a Werner Schou och Stelton.
58255
Final bid100 SEK
Alf Stridfeldt, emaljmålningar, 6 st, signerade.
58254
Final bid550 SEK
Askkopp, metall, "Ultima 15", Ljungberg & Bäckström, 1900-talets andra hälft.
58253
Final bid400 SEK
Alf Stridfeldt, ''Landskap utan tid'', emalj, signerad.
58251
Final bid650 SEK
Ola Billgren, litografi nr 52/210, signerad, daterad 1961.
58249
Final bid125 SEK
Gerhard Nordström, olja på duk, signerad.
58247
Final bid1,400 SEK
Est3,000 SEK
Golvlampa, mässing, MS Belysning.
58248
Final bid550 SEK
Byrå, 4 lådor, furu, 1900-tal.
58245
Final bid950 SEK
Gunnar Nordström, olja på duk, signerad.
58246
Final bid100 SEK
Skål och mjölkkanna, glas, Anna Ehrner, Kosta Boda och Bergdala.
58244
Final bid100 SEK
Taklampor, ett par, mässing, Belid.
58243
Final bid950 SEK
Ljusstakar, ett par, GAB, nysilver.
58242
Final bid350 SEK
Soffbord, 2 st, trä/metall, "Lövbacken", Ikea.
58241
Final bid450 SEK
Poul Henningsen, taklampa, lackerad plåt, ''PH 5'', Louis Poulsen, Danmark.
58240
Final bid1,300 SEK
Barometer och klocka, mässing/trä, Wempe Chronometerwerke, Hamburg.
58237
Final bid350 SEK
Lavoar och salongsbord, bemålat trä, 1900-tal.
58238
Final bid350 SEK
Takkrona, 7 delar, mässing, demonterad.
58236
Final bid125 SEK
Einar Johansen, bordslampa, stengods, Söholm, Bornholm, Danmark.
58235
Final bid550 SEK
Teservis, 22 delar, porslin, "Ostindia", Rörstrand.
58234
Final bid900 SEK
Trädgårdsgrupp, 5 delar.
58232
Trädgårdsgrupp, 5 delar.
Final bid175 SEK
Trädgårdsgrupp, 3 delar, metall.
58233
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Adriano Tolomei "Baba Chair", snurrfåtöljer, ett par, plast/metall, Bagni di Lucca, Italien.
56690
Final bid600 SEK
Diverse redskap, 13 st, bl.a Fiskars.
56650
Final bid400 SEK
Iris Rönnqvist, blandteknik, signerad.
58228
Final bid300 SEK
Fritz Nagel och Ceasar Stoffi, ljusstakar, 7 delar, koppar, 1900-talets andra hälft.
58223
Final bid1,600 SEK
Byrå, 2 lådor, björk, rokokostil, 1900-talets första hälft.
58227
Final bid250 SEK
Silver, 13 delar.
58226
Silver, 13 delar.
Final bid3,500 SEK
Punschbägare, 9 st, tenn.
58225
Punschbägare, 9 st, tenn.
Final bid125 SEK
Fat, tenn, I.F. Werrenrath, Lund, 1876.
58224
Final bid300 SEK
Cattis Åselius-Lidbeck, vas, glas, ''Unikat, Fauve Collection'', Johansfors, signerad.
58222
Final bid1,800 SEK
Carl Fagerlund, takplafond, glas/mässing, Orrefors.
58221
Final bid850 SEK
Figuriner, 2 st, keramik, Penguin Books, Royal Doulton, England och Barbapapa, At & Kodannsha.
58216
Final bid800 SEK
Axel Olsson, olja på duk, signerad.
58219
Final bid100 SEK
Jussi Taipaleenmäki, litografi 12/36, signerad.
58218
Final bid100 SEK
Vicke Lindstrand, figuriner, 4 st, glas, uggla och igelkottar, Kosta.
58217
Final bid175 SEK
Klocka, keramik, ''Rörstrands Jubileumsklocka nr 2914, 250 år'', Röstrand.
58215
Final bid100 SEK
Figuriner, 2 st, glas, Murano, Italien.
58212
Final bid175 SEK
Gunnar Hansson, skulptur, keramik, Lomma, signerad.
58211
Final bid400 SEK
Stig Lindberg, "Karneval", väggplakett, stengods, signerad i godset, Gustavsberg, 1900-talets andra hälft-
58210
Final bid1,200 SEK
Max Walter Svanberg, väggplakett, porslin, ''Porslinskvinnorna och det mörka hjärtat'', Rörstrand.
58209
Final bid450 SEK
Est1,000 SEK
Fickur, silver 800.
58207
Fickur, silver 800.
Final bid450 SEK
Kapsylöppnare, mässing, Dacke.
58206
Final bid450 SEK