58261
Päls, A.C. Bang, Köpenhamn, Danmark.
Final bid100 SEK

58259
Bengt Lindström, litografi 73/99, signerad.
Final bid600 SEK

58252
Fåtölj, rotting.
Final bid700 SEK

58258
Överhandsfräs, Biltema, med tillbehör.
Final bid300 SEK

58257
Mikrovågsugn, metall, Kenwood.
Final bid175 SEK

58256
Stolar, 5 st, ek/textil, sitsar klädda med "Elefant"; Estrid Ericson, Firma Svenskt Tenn.
Final bid2,500 SEK

58255
Fönsterlampor, ljusstake m.m, 5 delar, metall, bl.a Werner Schou och Stelton.
Final bid100 SEK

58254
Alf Stridfeldt, emaljmålningar, 6 st, signerade.
Final bid550 SEK

58253
Askkopp, metall, "Ultima 15", Ljungberg & Bäckström, 1900-talets andra hälft.
Final bid400 SEK

58251
Alf Stridfeldt, ''Landskap utan tid'', emalj, signerad.
Final bid650 SEK

58249
Ola Billgren, litografi nr 52/210, signerad, daterad 1961.
Final bid125 SEK

58247
Gerhard Nordström, olja på duk, signerad.
Final bid1,400 SEK
Est3,000 SEK

58248
Golvlampa, mässing, MS Belysning.
Final bid550 SEK

58245
Byrå, 4 lådor, furu, 1900-tal.
Final bid950 SEK

58246
Gunnar Nordström, olja på duk, signerad.
Final bid100 SEK

58244
Skål och mjölkkanna, glas, Anna Ehrner, Kosta Boda och Bergdala.
Final bid100 SEK

58243
Taklampor, ett par, mässing, Belid.
Final bid950 SEK

58242
Ljusstakar, ett par, GAB, nysilver.
Final bid350 SEK

58241
Soffbord, 2 st, trä/metall, "Lövbacken", Ikea.
Final bid450 SEK

58240
Poul Henningsen, taklampa, lackerad plåt, ''PH 5'', Louis Poulsen, Danmark.
Final bid1,300 SEK

58237
Barometer och klocka, mässing/trä, Wempe Chronometerwerke, Hamburg.
Final bid350 SEK

58238
Lavoar och salongsbord, bemålat trä, 1900-tal.
Final bid350 SEK

58236
Takkrona, 7 delar, mässing, demonterad.
Final bid125 SEK

58235
Einar Johansen, bordslampa, stengods, Söholm, Bornholm, Danmark.
Final bid550 SEK

58234
Teservis, 22 delar, porslin, "Ostindia", Rörstrand.
Final bid900 SEK

58232
Trädgårdsgrupp, 5 delar.
Final bid175 SEK

58233
Trädgårdsgrupp, 3 delar, metall.
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK

56690
Adriano Tolomei "Baba Chair", snurrfåtöljer, ett par, plast/metall, Bagni di Lucca, Italien.
Final bid600 SEK

56650
Diverse redskap, 13 st, bl.a Fiskars.
Final bid400 SEK

58228
Iris Rönnqvist, blandteknik, signerad.
Final bid300 SEK

58223
Fritz Nagel och Ceasar Stoffi, ljusstakar, 7 delar, koppar, 1900-talets andra hälft.
Final bid1,600 SEK

58227
Byrå, 2 lådor, björk, rokokostil, 1900-talets första hälft.
Final bid250 SEK

58226
Silver, 13 delar.
Final bid3,500 SEK

58225
Punschbägare, 9 st, tenn.
Final bid125 SEK

58224
Fat, tenn, I.F. Werrenrath, Lund, 1876.
Final bid300 SEK

58222
Cattis Åselius-Lidbeck, vas, glas, ''Unikat, Fauve Collection'', Johansfors, signerad.
Final bid1,800 SEK

58221
Carl Fagerlund, takplafond, glas/mässing, Orrefors.
Final bid850 SEK

58216
Figuriner, 2 st, keramik, Penguin Books, Royal Doulton, England och Barbapapa, At & Kodannsha.
Final bid800 SEK

58219
Axel Olsson, olja på duk, signerad.
Final bid100 SEK

58218
Jussi Taipaleenmäki, litografi 12/36, signerad.
Final bid100 SEK

58217
Vicke Lindstrand, figuriner, 4 st, glas, uggla och igelkottar, Kosta.
Final bid175 SEK

58215
Klocka, keramik, ''Rörstrands Jubileumsklocka nr 2914, 250 år'', Röstrand.
Final bid100 SEK

58212
Figuriner, 2 st, glas, Murano, Italien.
Final bid175 SEK

58211
Gunnar Hansson, skulptur, keramik, Lomma, signerad.
Final bid400 SEK

58210
Stig Lindberg, "Karneval", väggplakett, stengods, signerad i godset, Gustavsberg, 1900-talets andra hälft-
Final bid1,200 SEK

58209
Max Walter Svanberg, väggplakett, porslin, ''Porslinskvinnorna och det mörka hjärtat'', Rörstrand.
Final bid450 SEK
Est1,000 SEK

58207
Fickur, silver 800.
Final bid450 SEK

58206
Kapsylöppnare, mässing, Dacke.
Final bid450 SEK