58205
Final bid100 SEK
Golvlampa, 3 ljuspunkter, trä/mässing, ställbara skärmar, 1900-tal.
58203
Final bid1,300 SEK
Talja/block, trä/metall, 1800/1900-tal.
58202
Final bid125 SEK
Hallampa, metall/glas, 1900-tal.
58200
Final bid350 SEK
Mat- och kaffeservis, 79 delar, porslin, "Adeline", Villeroy & Boch.
58199
Final bid650 SEK
Golvlampa, metall, "Gonäs", Ikea.
58198
Final bid100 SEK
Korg, flätad.
58196
Korg, flätad.
Final bid400 SEK
Hallampa, glas/smide, funkis, 1930-tal.
58197
Final bid250 SEK
Dukar och servetter, ett parti, linne.
58195
Final bid150 SEK
Korg, flätad.
58194
Korg, flätad.
Final bid400 SEK
Brio, träleksaker, 5 delar.
58193
Brio, träleksaker, 5 delar.
Final bid700 SEK
Högtalare, ett par, "Briljant", Luxor, 1970-tal.
58184
Final bid2,000 SEK
Bordslampor, porslin, ett par, Rosenthal.
58191
Final bid300 SEK
Kaffe/espressomaskin med mjölkskummare, Krups.
58190
Final bid150 SEK
Lakan och örngott, 2+5 st, grövre linne med spets.
58189
Final bid100 SEK
Henrik Allert, figurin, höna, keramik, monogramsignerad H.A.
58187
Final bid1,200 SEK
Est3,000 SEK
Gungstol, "Isabella", bonad björk, snörad sits, Gemla, 1930/40-tal.
58188
Final bid450 SEK
Fåtölj, rotting.
58186
Fåtölj, rotting.
Final bid175 SEK
Fat, patinerad brons, art deco.
58185
Final bid225 SEK
Skål och figuriner, 1+2 st, keramik, Elfstrand, Sjöbo och Bornholm.
58183
Final bid100 SEK
Vaser, 6 st, keramik, bl.a Höganäs och Szilas, Wisby.
58182
Final bid225 SEK
Vaser, 2 st, keramik, VEB Haldensleben, Tyskland.
58180
Final bid350 SEK
Karaffer med propp, 2 st, grönt glas, Italien.
58173
Final bid550 SEK
Fåtöljer, ett par, rotting.
58179
Fåtöljer, ett par, rotting.
Final bid550 SEK
Gunghäst, trä, 1900-tal.
58178
Gunghäst, trä, 1900-tal.
Final bid125 SEK
Vaser, 6 st, keramik, bl.a Italien och Västtyskland.
58177
Final bid150 SEK
Fåtöljer, ett par, rotting, "Storsele", Ikea.
58176
Final bid400 SEK
Vettar, 2 st, trä.
58175
Vettar, 2 st, trä.
Final bid250 SEK
Taklampa, metall, PH-modell, Lux, Danmark.
58174
Final bid100 SEK
Klädställning på hjul, krom.
58172
Klädställning på hjul, krom.
Final bid550 SEK
Christian Thorup, keramiktavla, monogramsignerad CHR.
58171
Final bid100 SEK
Ljuskrona, fem ljuspunkter, mässing/glas, 1900-tal.
58170
Final bid125 SEK
Vägglyster, ett par, mässing/glas, 1900-talets andra hälft.
58168
Final bid350 SEK
Glas, bemålat och slipat, ett parti, 1900-tal.
58169
Final bid200 SEK
Kaffeservis, 14 delar, porslin, Old Foley, "Chinese Rose", England.
58167
Final bid225 SEK
Käpp med silverkrycka.
58166
Käpp med silverkrycka.
Final bid350 SEK
Vaser, 2 st, stengods, Höganäs, Sven Bolin och Arne Måryd, signerade.
58165
Final bid125 SEK
Gunnar Brusewitz, litografier, 2 st, signerade.
58164
Final bid125 SEK
Walter Holmström, ''Hadrianus' bibliotek, Athen'',  olja på pannå, signerad.
58163
Final bid225 SEK
Karin Berglund, fotogravyr nr 35/130, signerad, daterad 1999.
58161
Final bid175 SEK
Carl Fredrik Reuterswärd, litografi nr 63/250, monogramsignerad.
58160
Final bid225 SEK
Ola Billgren, litografi nr 83/260, signerad, daterad  1968.
58159
Final bid250 SEK
Peter Dahl, ''Dansen'', litografi, osignerad, ur boken ''Peter Dahl", Galerie Aix, Stockholm, 1987.
58158
Final bid175 SEK
Lena Linderholm, litografi nr 58/325, signerad.
58152
Final bid950 SEK
Tomtar och juldekorationer, ett parti, trä/textil/halm/smide.
58157
Final bid150 SEK
Stig Claesson, litografi nr 17/75, signerad.
58156
Final bid400 SEK
Gustav Rudberg, akvarell, osignerad, 1996/1997.
58155
Final bid225 SEK
Helge Lundström, litografi nr 50/150, signerad, daterad 1982.
58153
Final bid500 SEK