Last sold

58150
Matta, guldafghan, handknuten ull.
Final bid650 SEK

58148
Barbro Jones, ''Boktrave'', litografi nr 71/125, signerad, daterad 1991.
Final bid300 SEK

58147
Mattor, 2 st, orientaliska, handknutna, ull.
Final bid125 SEK

58146
Mattor, 2 st, orientaliska, handknutna, ull.
Final bid100 SEK

58145
Sängbord med låda, ett par, trä.
Final bid450 SEK

58143
Carl Berndtsson, ''Pråmar på Seine'', olja på pannå, signerad.
Final bid350 SEK

58142
Rock, Icelandic Shearlings Lamb, Wigéns.
Final bid750 SEK

58141
Helge Lundström, ''Gård i åker'', olja på duk, signerad, daterad 1986.
Final bid3,200 SEK

58140
Bordslampa, silver, otydliga stämplar, troligen Kristianstad, 1920-tal.
Final bid2,000 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK

58137
Bestickservisddelar, 27 st, silver, ''Rosen''.
Final bid3,500 SEK

58136
Moccaskedar och kaktänger, 14 delar, silver.
Final bid1,300 SEK

58135
Silver, ett parti, bl.a uppläggningssked och askfat.
Final bid2,100 SEK

58134
Silver, ett parti, bl.a servettställ och kaktång.
Final bid1,900 SEK

58133
Moccaskedar, 12 st, silver, ''Rosen''.
Final bid1,100 SEK

58132
Bakelsegafflar, 12 st, silver, ''Rosen''.
Final bid1,500 SEK

58131
Bestickservis, 29 delar, silver, ''Olga''.
Final bid8,200 SEK

58130
Bestickservis, 24 delar, silver, ''Rosenholm''.
Final bid6,000 SEK

58129
Punschbägare, 6+2 st, silver.
Final bid2,200 SEK

58128
Silver, ett parti, bl.a kaffeskedar, 12 st, modell ''Haga''.
Final bid1,800 SEK

58127
Lisa Larson, vas, stengods, Gustavsberg.
Final bid300 SEK

58126
Mangelträ, 1791.
Final bid125 SEK

58124
Skivspelare, Micro Solid-1, Seiki.
Final bid350 SEK

58122
Flexrör och MultiPex-rör, 2 delar, obegagnat.
Final bid225 SEK

58123
Grästrimmer, bensindriven, McCulloch T22 LS.
Final bid225 SEK

58121
Kaffemaskin, helautomatisk, Siemens, EQ500.
Final bid800 SEK

58116
Colnago, racercykel, 12 växlar, Ernesto Colnago, Italien.
Final bid1,700 SEK

58120
Gräsklippare, Stiga SA 45 OHV ,144 cc.
Final bid300 SEK

58119
Cannondale CAAD3, Saeco, racercykel, 18 växlar.
Final bid2,100 SEK

58118
Figurin, porslin, kvinna på häst, Schaubach Kunst, Tyskland.
Final bid650 SEK

58117
Karott, flintgods, "Calypso", ALP.
Final bid250 SEK

58114
Väggskåp, avlutad ek, skedhyllor, 1800-tal.
Final bid150 SEK
Est1,000 SEK

58113
Tomtar, 3 st, trä, bl. a Hemslöjden Borås.
Final bid175 SEK

58111
Bord med gjutjärnsunderrede, samt 2 trädgårdsstolar, Ikea.
Final bid350 SEK

58112
Mässingföremål, 8 delar, bl.a Gusum.
Final bid500 SEK

58110
Lampbord, teak, 1950/60-tal.
Final bid550 SEK

58109
Skeppsmodell i glasmonter, 1900-tal.
Final bid850 SEK

58108
Gungstolar, 2 st, omonterade, trä/rotting.
Final bid750 SEK

58107
Vaser, 4 st, glas.
Final bid350 SEK

58106
Lampdelar, ett parti, glas.
Final bid100 SEK

58105
Emaljskylt, "Lifförsäkrings-Aktiebolaget Thule", 1900-tal.
Final bid500 SEK

58104
Emaljeskylt, "Brand-och Lifförsäkringsaktiebolaget Svea", 1900-tal.
Final bid300 SEK

58103
Pallar, sk Z-pallar, 4 st, metall/textil, 1900-tal.
Final bid600 SEK

58100
Märklin, ellok, 3 st, SEH800 1101 och SET800 E44039.
Final bid1,200 SEK

58102
Glasservisdelar, 24 st, Boda glasbruk.
Final bid100 SEK

58101
Gryta, emaljerat gjutjärn, obegagnad.
Final bid225 SEK

58099
Märklin, lok, 2 st, 01097 och 89005.
Final bid550 SEK

58097
Fotogenlampa, glas/metall/marmor, 1900-talets början.
Final bid800 SEK

58098
Dockservis, 8 delar, porslin, Carl Tielsch, Tyskland.
Final bid650 SEK
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.



