58096
Thelma Zoega, ljusstakar, 3 st, mässing, för Zoegas 90-års jubileum 1976.
Final bid2,100 SEK

58095
Ljuslyktor, 3 st, metall/glas, Smith's Konsthantverk.
Final bid100 SEK

58094
Spegel, förgylld ram.
Final bid400 SEK

58093
Plåtburkar m.m, ett parti.
Final bid175 SEK

58092
Rune Welin, "Teatergränd Ystad", pastell, signerad, daterad 1946.
Final bid175 SEK

58090
Legosystem, tågbana, instruktionsböcker, m.m, ett parti, 1970-tal.
Final bid750 SEK

58089
Birgitta Liljebladh, etsning nr 74/100, signerad, daterad 1952.
Final bid150 SEK

58087
Lego, set 355, "Legoland", 1970-tal.
Final bid700 SEK

58086
Gert Kaffa, olja på duk, signerad, daterad 1984.
Final bid350 SEK

58085
John Öhvall, olja på pannå, 2 st, signerade.
Final bid100 SEK

58084
Golvlampa, 3 ljuspunkter, Eskilstuna Elektrofrabrik AB, 1940/50-tal.
Final bid800 SEK

58081
Dammsugare, Bosch GL-30.
Final bid450 SEK

58083
Lego, 3 stycken set, nr 349, 354, 357, "Legoland", 1970/80-tal.
Final bid700 SEK

58082
Svante Skogh, matsalsgrupp, 5 delar, trä, 1900-talets andra hälft.
Final bid800 SEK

58080
Stegpall, metall, hopfällbar, Rörets.
Final bid100 SEK

58077
Matsalsgrupp, 7 delar, trä, rokokostil, 1900-tal.
Final bid700 SEK

58079
Bertil Warnholf, litografi 6/75, signerad, daterad -89.
Final bid100 SEK

58078
Golvlampa bågmodell, krom/sten/plast, 1900/2000-tal.
Final bid2,300 SEK

58075
Kniv, Original Bowie, Solingen, Tyskland.
Final bid1,000 SEK

58076
Kniv, Puma White Hunter, nr 40482, Tyskland.
Final bid1,600 SEK

58072
Kniv, Puma Skinner nr 27282, Tyskland.
Final bid1,900 SEK

58073
Kniv, Muela, Spanien.
Final bid400 SEK

58074
Kniv, Original Köller Waidblatt, nr 2371, Tyskland.
Final bid850 SEK

58070
Kniv, Original Puma Bowie, Tyskland.
Final bid1,900 SEK

58071
Kniv, Puma, Buddy nr 6383, Tyskland.
Final bid800 SEK

58068
Knivar, 5 st, bl.a Puma Trail-Guide, Tyskland.
Final bid1,200 SEK

58069
Knivar, 4 st, bl.a Eskilstuna, Sverige.
Final bid700 SEK

58067
Knivar, 3 st, bl.a Solingen, Tyskland.
Final bid550 SEK

58066
Knivar, 5 st, bl.a Solingen, Tyskland.
Final bid1,100 SEK

58064
Lakan med spets och brodyr, 8 st, 1900-tal.
Final bid300 SEK

58062
Handdukar, ett parti, linne, olika modeller.
Final bid450 SEK

58063
Taklampa, ananasmodell, 6 ljuspunkter, metall.
Final bid1,800 SEK

58061
Väggdekorationer, ett par, trä, Miljögården.
Final bid550 SEK

58060
Dessertbestick, gulmetall, Thailand, samt fiskbestick, nysilver/ben, England.
Final bid100 SEK

58059
Marian Kozera, skulptur, trä, Polen, signerad, 1978.
Final bid650 SEK

58028
Balja, koppar.
Final bid500 SEK

58058
Fiskespön, fiskerullar m.m, ett parti.
Final bid225 SEK

58056
Tennföremål, 12 delar, 1900-tal.
Final bid750 SEK

58027
Urnor, ett par, betong.
Final bid1,600 SEK
Est1,000 SEK

58026
Urnor på fot, ett par, betong.
Final bid1,800 SEK
Est1,500 SEK

58041
Häradsdräkter, 2 st, med tillbehör, troligen Herrestad.
Final bid3,000 SEK

58031
Cd-hyllor, 3 st, trä.
Final bid100 SEK

58055
Timo Sarpaneva, vas, glas, ''Jurmo'', Iittala, Finland, signerad.
Final bid250 SEK

58053
Margareta Forslund, Simrishamn, klänningar och kjol, 4 delar, bomull.
Final bid250 SEK
Est1,000 SEK

58054
Sigvard Bernadotte, vas, glas, nr 98/299, Lindshammar för Fyrklövern, signerad.
Final bid300 SEK

58052
Gruvlykta, mässing/glas, E. Thomas & Williams Ltd, Wales, 1988.
Final bid400 SEK

58051
Nysilverföremål, 8 st, 1900-tal.
Final bid100 SEK

58050
Skulptur, ''Pegasus'', järn.
Final bid850 SEK