Thelma Zoega, ljusstakar, 3 st, mässing, för Zoegas 90-års jubileum 1976.
58096
Final bid2,100 SEK
Ljuslyktor, 3 st, metall/glas, Smith's Konsthantverk.
58095
Final bid100 SEK
Spegel, förgylld ram.
58094
Spegel, förgylld ram.
Final bid400 SEK
Plåtburkar m.m, ett parti.
58093
Plåtburkar m.m, ett parti.
Final bid175 SEK
Rune Welin, "Teatergränd Ystad", pastell, signerad, daterad 1946.
58092
Final bid175 SEK
Legosystem, tågbana, instruktionsböcker, m.m, ett parti, 1970-tal.
58090
Final bid750 SEK
Birgitta Liljebladh, etsning nr 74/100, signerad, daterad  1952.
58089
Final bid150 SEK
Lego, set 355, "Legoland", 1970-tal.
58087
Final bid700 SEK
Gert Kaffa, olja på duk, signerad, daterad 1984.
58086
Final bid350 SEK
John Öhvall, olja på pannå, 2 st, signerade.
58085
Final bid100 SEK
Golvlampa, 3 ljuspunkter, Eskilstuna Elektrofrabrik AB, 1940/50-tal.
58084
Final bid800 SEK
Dammsugare, Bosch GL-30.
58081
Dammsugare, Bosch GL-30.
Final bid450 SEK
Lego, 3 stycken set, nr 349, 354, 357, "Legoland", 1970/80-tal.
58083
Final bid700 SEK
Svante Skogh, matsalsgrupp, 5 delar, trä, 1900-talets andra hälft.
58082
Final bid800 SEK
Stegpall, metall, hopfällbar, Rörets.
58080
Final bid100 SEK
Matsalsgrupp, 7 delar, trä, rokokostil, 1900-tal.
58077
Final bid700 SEK
Bertil Warnholf, litografi 6/75, signerad, daterad -89.
58079
Final bid100 SEK
Golvlampa bågmodell, krom/sten/plast, 1900/2000-tal.
58078
Final bid2,300 SEK
Kniv, Original Bowie, Solingen, Tyskland.
58075
Final bid1,000 SEK
Kniv, Puma White Hunter, nr 40482, Tyskland.
58076
Final bid1,600 SEK
Kniv, Puma Skinner nr 27282, Tyskland.
58072
Final bid1,900 SEK
Kniv, Muela, Spanien.
58073
Kniv, Muela, Spanien.
Final bid400 SEK
Kniv, Original Köller  Waidblatt, nr 2371, Tyskland.
58074
Final bid850 SEK
Kniv, Original Puma Bowie, Tyskland.
58070
Final bid1,900 SEK
Kniv, Puma, Buddy nr 6383, Tyskland.
58071
Final bid800 SEK
Knivar, 5 st, bl.a Puma Trail-Guide, Tyskland.
58068
Final bid1,200 SEK
Knivar, 4 st, bl.a Eskilstuna, Sverige.
58069
Final bid700 SEK
Knivar, 3 st, bl.a Solingen, Tyskland.
58067
Final bid550 SEK
Knivar, 5 st, bl.a Solingen, Tyskland.
58066
Final bid1,100 SEK
Lakan med spets och brodyr, 8 st, 1900-tal.
58064
Final bid300 SEK
Handdukar, ett parti, linne, olika modeller.
58062
Final bid450 SEK
Taklampa, ananasmodell, 6 ljuspunkter, metall.
58063
Final bid1,800 SEK
Väggdekorationer, ett par, trä, Miljögården.
58061
Final bid550 SEK
Dessertbestick, gulmetall, Thailand, samt fiskbestick, nysilver/ben, England.
58060
Final bid100 SEK
Marian Kozera, skulptur, trä, Polen, signerad, 1978.
58059
Final bid650 SEK
Balja, koppar.
58028
Balja, koppar.
Final bid500 SEK
Fiskespön, fiskerullar m.m, ett parti.
58058
Final bid225 SEK
Tennföremål, 12 delar, 1900-tal.
58056
Final bid750 SEK
Urnor, ett par, betong.
58027
Urnor, ett par, betong.
Final bid1,600 SEK
Est1,000 SEK
Urnor på fot, ett par, betong.
58026
Final bid1,800 SEK
Est1,500 SEK
Häradsdräkter, 2 st, med tillbehör, troligen Herrestad.
58041
Final bid3,000 SEK
Cd-hyllor, 3 st, trä.
58031
Cd-hyllor, 3 st, trä.
Final bid100 SEK
Timo Sarpaneva, vas, glas, ''Jurmo'', Iittala, Finland, signerad.
58055
Final bid250 SEK
Margareta Forslund, Simrishamn, klänningar och kjol, 4 delar, bomull.
58053
Final bid250 SEK
Est1,000 SEK
Sigvard Bernadotte, vas, glas, nr 98/299, Lindshammar för Fyrklövern, signerad.
58054
Final bid300 SEK
Gruvlykta, mässing/glas, E. Thomas & Williams Ltd, Wales, 1988.
58052
Final bid400 SEK
Nysilverföremål, 8 st, 1900-tal.
58051
Final bid100 SEK
Skulptur, ''Pegasus'', järn.
58050
Skulptur, ''Pegasus'', järn.
Final bid850 SEK