58049
Bernhard Petersen, ''To Piger'', olja på duk, signerad.
Final bid150 SEK

58046
Taklampa, glas/smide, Kosta Boda Smide.
Final bid350 SEK

58048
Kenneth Sigvardh, olja på duk, signerad, daterad 1965.
Final bid125 SEK

58047
Skålar och fat, 3 delar, konstglas, bl. a Erik Höglund, Boda.
Final bid175 SEK

58045
Snapskaraffer och skål, 3 delar, glas, Holmegaard, Danmark.
Final bid250 SEK

58044
Skivspelare, Philips Electronic 312.
Final bid500 SEK

58043
Monterskåp, trä/glas.
Final bid450 SEK

58040
Bestickservis, 185 delar, nysilver, ''Vasa''.
Final bid950 SEK

58039
Frukostservisdelar, 31 delar, flintgods, "The Botanic Garden", Portmeiron, England.
Final bid250 SEK

58038
Keramikföremål, 11 st, 1900-tal.
Final bid450 SEK

58036
Bertil Vallien, golvljusstake, smide, Boda.
Final bid1,300 SEK

58034
Spegel, trä.
Final bid100 SEK

58032
Elgitarr, Gould GS135.
Final bid1,400 SEK

58033
Väggvitrinskåp,trä/glas, 1900-tal.
Final bid350 SEK

58025
Bordslampor, 2 st, porslin.
Final bid250 SEK

58023
Teservisdelar, 21 st, porslin, De Old English, J. & G. Meakin, England.
Final bid650 SEK

58022
Vaser, 11 delar, porslin/glas, 1900-tal.
Final bid750 SEK

57012
Skåpbil, Toyota Proace, 2014.
Final bid50,000 SEK
Est65,000 SEK

56327
Handfat, porslin, italien.
Final bid100 SEK

56973
Josef Frank, väska, textil/skinn, lås i trä, "Under ekvatorn", Firma Svensk Tenn.
Final bid900 SEK

56428
Taklampa, metall/textil, samtida.
Final bid350 SEK

58021
Minkpäls, mörkbrun.
Final bid1,600 SEK
Est3,000 SEK

58020
Leksaker m.m, ett parti, bl.a View-master.
Final bid125 SEK

58017
Kinamatta, skulpterad, handknuten, ull.
Final bid300 SEK

58018
John Deere, traktor och tillbehör, 4 delar, metall, ERTL & Co.
Final bid700 SEK

58019
Kinamatta, handknuten, ull.
Final bid1,000 SEK

58013
Takkrona, för 6 ljus, 7 ljuspunkter glasprismor, mässing, 1900-tal.
Final bid650 SEK

58015
Matta orientalisk, handknuten ull.
Final bid2,000 SEK

58016
Klosterkeramik, 7 delar.
Final bid100 SEK

58014
Bang & Olufsen BeoLab 3500, aktiv högtalare.
Final bid450 SEK

58005
Alvar Aalto, bänk, björk, modell 153, Artek.
Final bid2,600 SEK
Est1,000 SEK

58012
Fritz Kallenberg, glasservisdelar, 48 st, Cecil, Kosta Boda, 1900-talets mitt.
Final bid225 SEK

58011
Carl Malmsten "Staken", golvlampor, ett par, björk, brännmärkta CM.
Final bid2,600 SEK
Est2,000 SEK

58008
Alvar Aalto, soffbord, björk ben i böjträ, Artek, 1940/50-tal.
Final bid1,600 SEK
Est1,500 SEK

58010
Vaser, 5 st, glas, mest Orrefors, 1900-tal.
Final bid175 SEK

58009
Skålar, 5 st, pressglas och slipat glas, 1900-tal.
Final bid150 SEK

58007
Snapsglas, 6 st, 1900-tal.
Final bid100 SEK

58006
Servisglas, 21 st, 4 olika sorter, bl.a Pukeberg och Boda, 1900-tal.
Final bid100 SEK

58001
Jonas Bohlin, "Zink", tidningshylla, björk/betong, Källemo, Värnamo, 1988/90-tal.
Final bid1,800 SEK
Est2,000 SEK

58004
Figuriner och bordslampa, 4+1 st, keramik, bl.a Elbogen.
Final bid125 SEK

58002
Tallrikar och fiskfat, 11+1 st, porslin, Rigo & Ole, Venezia.
Final bid950 SEK

57998
Tv, Panasonic TX-L47DT50Y, med fjärrkontroll.
Final bid400 SEK

57999
Matservisdelar, ett parti, flintgods, "Opal", "Kryss" och "Terra", Upsala Ekeby och Gefle.
Final bid200 SEK

58000
Katthus för kattlåda, trä, Trixie.
Final bid225 SEK

57993
Karin Björqvist, matservis, 23 delar, porslin, "Vardag", Gustavsberg, 1957-73.
Final bid1,100 SEK

57990
Samlarporslin, 12 delar, bl.a Dresden och Gustavsberg.
Final bid700 SEK

57995
Servisdelar, 17 st, flintgods, Willow-mönster, Gustavsberg och Wood & Sons, England.
Final bid400 SEK

57994
Mattor, 2 st, Pakistan, handknutna, ull.
Final bid150 SEK