Matservisdelar, 18 st, porslin, "Arctica" och "Kesti", Arabia.
57992
Final bid300 SEK
Taklampa, mässing/glas, 4 ljuspunkter.
57991
Final bid100 SEK
Bestickservis, 59 delar, nysilver, "Gammal Fransk".
57987
Final bid1,600 SEK
Peter Behrens, taklampa, metall/glas, 1910/1920-tal.
57989
Final bid2,500 SEK
Est1,000 SEK
Karin Björqvist, teservis, "Vardag", 10 delar, porslin, Gustavsberg, 1957-73.
57986
Final bid900 SEK
Speceriburkar, 6 st, flintgods, Gustavsberg, 1900-tal.
57988
Final bid125 SEK
DVD-filmer m.m, ett parti, blandat.
57985
Final bid150 SEK
Kikare, 2 st, Maximal 7x50 och Manon 7x35.
57984
Final bid750 SEK
Bricka, handmålat porslin, Rosenthal, 1900-talets andra hälft.
57983
Final bid350 SEK
Gertrud Kudielka,  figurin, stengods,  ''Rebekka'', L. Hjorth, Danmark.
57982
Final bid250 SEK
Matta, Koliai, Iran, handknuten, ull.
57981
Final bid350 SEK
Yttefoder, porslin, Prins Eugens Waldermansudde, Gustavsberg.
57980
Final bid550 SEK
Ytterfoder, majolika, Jugend, 1900-talets början.
57977
Final bid950 SEK
Ytterfoder, flintgods, Gustavsberg.
57978
Final bid300 SEK
Figuriner och miniatyrer, 11 st, glas/porslin, bl.a John Andersson, Höganäs.
57979
Final bid150 SEK
BOSE, ljudsystem, ett parti.
57976
BOSE, ljudsystem, ett parti.
Final bid500 SEK
Mahjongspel och Jing-masker, ett parti.
57974
Final bid400 SEK
Ishink med tång och ljusstakar, ett par, plast/glas, bl.a Erik Magnussen, Stelton, Danmark.
57973
Final bid100 SEK
Bestick m.m, ett parti, silver.
57972
Final bid3,200 SEK
Ljuslyktor, 4 st, glas/metall, Smith´s Konsthantverk.
57971
Final bid250 SEK
Verktyg m.m, ett parti.
57970
Verktyg m.m, ett parti.
Final bid350 SEK
Ljusstakar och gräddkanna, 3 delar, silver.
57968
Final bid1,200 SEK
Gryta, plättjärn och våffeljärn, metall, bl.a Ronneby Bruk och Kockums.
57967
Final bid150 SEK
Kaffeservis, 32 delar, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl.
57966
Final bid650 SEK
Systrarna Svensson, motivdamast, 4 st,1960/70-tal, signerade.
57964
Final bid900 SEK
Böcker och mugg, 5 delar, Baltiska Utställningen, Malmö 1914.
57965
Final bid600 SEK
Alex Tallberg, ''Min granne'', etsning, signerad.
57963
Final bid350 SEK
Stickgarn, ett parti, ca 6,5 kg.
57962
Final bid750 SEK
Monica Backström, skulptur/skål, folierat glas, signerad MB.
57961
Final bid150 SEK
Richardt Branderup, "Pjerrot", affisch, Tivoli, Köpenhamn.
57959
Final bid500 SEK
Tyger och stuvbit, 6 st.
57960
Tyger och stuvbit, 6 st.
Final bid250 SEK
Tvingar, 5 st.
57957
Tvingar, 5 st.
Final bid125 SEK
Matta, Pakistan, handknuten, ull.
57955
Final bid550 SEK
57954
Final bid550 SEK
Gryta, gjutjärn/glas, Skeppshult.
57952
Final bid600 SEK
Mattor, 2 st, orientaliska, handknutna, ull.
57953
Final bid600 SEK
Julgransfot, bemålad smide, 1800-talets slut.
57949
Final bid300 SEK
Vin och likörglas, 6+9 st, färgat glas.
57948
Final bid300 SEK
Matbord och 4 stolar, trä, 1900-talets andra hälft.
57947
Final bid125 SEK
Göran Wärff, fat på fot, konstglas, signerad, Kosta Boda.
57946
Final bid225 SEK
Nanny Still, vas, konstglas.
57945
Nanny Still, vas, konstglas.
Final bid200 SEK
Allmogetextil, 6 delar.
57944
Allmogetextil, 6 delar.
Final bid2,300 SEK
Vas, glas, Rune Strand och Lars Börnesson, Strömbergshyttan, signerad.
57943
Final bid200 SEK
Askfat, metall, Ultima 15, Ljungberg & Backström.
57942
Final bid650 SEK
Barskåp i form av en flaska ,skuret trä och intarsia, Asien,1900-tal.
57941
Final bid350 SEK
Piggtittare, trä, 1900-tal.
57940
Piggtittare, trä, 1900-tal.
Final bid250 SEK
Tallrikar och skålar, 6 delar, stengods, Le Creuset.
57938
Final bid550 SEK
Stegpallar, 2 st, bl.a AWAB.
57115
Stegpallar, 2 st, bl.a AWAB.
Final bid500 SEK