Kaffebryggare med två termoskannor, Moccamaster.
57937
Final bid700 SEK
Ljusstakar, 3 st, sten/gulmetall, empirestil, Munka, 1900-tal.
57936
Final bid800 SEK
Vas och figurin, porslin, Royal Copenhagen och Bing & Gröndahl, 1900-tal.
57935
Final bid175 SEK
Iphone 12, Apple.
57188
Iphone 12, Apple.
Final bid1,600 SEK
Stilbyrå, 2 lådor, trä/stenskiva, rokokostil, treman, 1900-tal.
56699
Final bid750 SEK
Ytterfoder, ett par, flintgods, jugend.
57932
Final bid450 SEK
Anne Nilsson, ljusstakar, ett par, glas, "Celeste", Orrefors.
57934
Final bid800 SEK
Ekiperingsskåp med 10 lådor, trä, 1900-tal.
57933
Final bid1,900 SEK
Tidningsställ, rotting.
57931
Tidningsställ, rotting.
Final bid100 SEK
Jardinjär, porslin, samtida.
57930
Jardinjär, porslin, samtida.
Final bid550 SEK
Skålfat, porslin, Kina, 1800-tal.
57927
Final bid550 SEK
Ljusstakar, ett par, metall, empirestil, Munka Sweden, 1900-tal.
57926
Final bid700 SEK
Arthur Percy, matservis, 38 delar, flintgods, "Vinranka", Gefle.
57919
Final bid1,600 SEK
Skåp med lådor och skrivskiva, trä, Reprodux, England, 1900-talets senare del.
57923
Final bid400 SEK
Figuriner, 2 st, porslin, bl.a GDR.
57921
Final bid1,100 SEK
Figuriner, 4 st, porslin, bl.a NAO Lladro.
57920
Final bid400 SEK
Sture Johannesson, '' The Rise and Fall of the Spinning Wheel'', litografi nr 268/300, signerad, daterad 1977.
57915
Final bid1,800 SEK
Figurin, porslin, häst,''The Winner'', Beswick, England.
57918
Final bid700 SEK
Vinglas, 8 st.
56207
Vinglas, 8 st.
Final bid150 SEK
Spegelbyrå, björk, 1900-talets första hälft.
57916
Final bid450 SEK
Vitrinskåp, trä/glas, rokokostil, 1900-talets första hälft.
57911
Final bid2,000 SEK
Uno Svensson, litografi nr 17/350, signerad, daterad 1976.
57914
Final bid100 SEK
Oidentifierad konstnär, blandteknik, osignerad.
57913
Final bid100 SEK
Carl Larsson, tryck, 3 st.
57912
Carl Larsson, tryck, 3 st.
Final bid100 SEK
Vitrinskåp, mahogny/glas, senbarockstil, 1900-talets första hälft.
57908
Final bid2,100 SEK
Matservis, 43 delar, porslin, "Blåklocka", Christineholm, Fyrklövern.
57909
Final bid1,700 SEK
Kikare, Astral, 8x30.
57907
Kikare, Astral, 8x30.
Final bid125 SEK
Klaffbord, furu, 1900-talets andra hälft.
57905
Final bid250 SEK
Bordslampa, metall, Gemi.
57906
Bordslampa, metall, Gemi.
Final bid500 SEK
Bokstöd med termometer och ur, ett par, bemålad gips, 1900-taltes mitt.
57904
Final bid100 SEK
Taklampa, metall/glas.
57903
Taklampa, metall/glas.
Final bid150 SEK
Rostfritt m.m, 7 delar.
57902
Rostfritt m.m, 7 delar.
Final bid175 SEK
Vinglas, 5 st. Polen.
57899
Vinglas, 5 st. Polen.
Final bid500 SEK
Glasprismor, ett parti.
57901
Glasprismor, ett parti.
Final bid150 SEK
Skulptur och leksak, sten/trä, Afrika.
57900
Final bid350 SEK
Transportlådor, 3 st, trä, metallskodda, Televerket.
57897
Final bid450 SEK
Presentpappershållare, 3 st, metall/trä.
57896
Final bid350 SEK
Spegel, mahognyram, nyrokokostil, 1900-tal.
57895
Final bid600 SEK
Vitrinskåp, päronträ, invändig spegel och belysning, nyrokoko, 1800-tal.
57886
Final bid4,200 SEK
Kopparföremål m.m, ett parti, 1900-tal.
57894
Final bid350 SEK
Kannor m.m, 10 st, koppar, 1900-tal.
57890
Final bid175 SEK
Klippdockor, ett parti, 1970-tal.
57891
Final bid200 SEK
Richard Brixel, "Skönhet", skulptur, brons, på stensockel, numrerad 18/99, osignerad.
57884
Final bid7,200 SEK
Kopparföremål, 12 delar, 1900-tal.
57888
Final bid200 SEK
Klas Sundkvist, skulptur, brons/glas, signerad, daterad 2006.
57887
Final bid3,100 SEK
Kerstin Cecilia Ahlgren, "Faun", skulptur, betong,  monogramsignerad.
57883
Final bid950 SEK
Kannor, 15 st, koppar, 1900-tal.
57885
Final bid250 SEK
Karbidlampa, Brilliant, 1900-tal.
57880
Final bid200 SEK