57937
Kaffebryggare med två termoskannor, Moccamaster.
Final bid700 SEK

57936
Ljusstakar, 3 st, sten/gulmetall, empirestil, Munka, 1900-tal.
Final bid800 SEK

57935
Vas och figurin, porslin, Royal Copenhagen och Bing & Gröndahl, 1900-tal.
Final bid175 SEK

57188
Iphone 12, Apple.
Final bid1,600 SEK

56699
Stilbyrå, 2 lådor, trä/stenskiva, rokokostil, treman, 1900-tal.
Final bid750 SEK

57932
Ytterfoder, ett par, flintgods, jugend.
Final bid450 SEK

57934
Anne Nilsson, ljusstakar, ett par, glas, "Celeste", Orrefors.
Final bid800 SEK

57933
Ekiperingsskåp med 10 lådor, trä, 1900-tal.
Final bid1,900 SEK

57931
Tidningsställ, rotting.
Final bid100 SEK

57930
Jardinjär, porslin, samtida.
Final bid550 SEK

57927
Skålfat, porslin, Kina, 1800-tal.
Final bid550 SEK

57926
Ljusstakar, ett par, metall, empirestil, Munka Sweden, 1900-tal.
Final bid700 SEK

57919
Arthur Percy, matservis, 38 delar, flintgods, "Vinranka", Gefle.
Final bid1,600 SEK

57923
Skåp med lådor och skrivskiva, trä, Reprodux, England, 1900-talets senare del.
Final bid400 SEK

57921
Figuriner, 2 st, porslin, bl.a GDR.
Final bid1,100 SEK

57920
Figuriner, 4 st, porslin, bl.a NAO Lladro.
Final bid400 SEK

57915
Sture Johannesson, '' The Rise and Fall of the Spinning Wheel'', litografi nr 268/300, signerad, daterad 1977.
Final bid1,800 SEK

57918
Figurin, porslin, häst,''The Winner'', Beswick, England.
Final bid700 SEK

56207
Vinglas, 8 st.
Final bid150 SEK

57916
Spegelbyrå, björk, 1900-talets första hälft.
Final bid450 SEK

57911
Vitrinskåp, trä/glas, rokokostil, 1900-talets första hälft.
Final bid2,000 SEK

57914
Uno Svensson, litografi nr 17/350, signerad, daterad 1976.
Final bid100 SEK

57913
Oidentifierad konstnär, blandteknik, osignerad.
Final bid100 SEK

57912
Carl Larsson, tryck, 3 st.
Final bid100 SEK

57908
Vitrinskåp, mahogny/glas, senbarockstil, 1900-talets första hälft.
Final bid2,100 SEK

57909
Matservis, 43 delar, porslin, "Blåklocka", Christineholm, Fyrklövern.
Final bid1,700 SEK

57907
Kikare, Astral, 8x30.
Final bid125 SEK

57905
Klaffbord, furu, 1900-talets andra hälft.
Final bid250 SEK

57906
Bordslampa, metall, Gemi.
Final bid500 SEK

57904
Bokstöd med termometer och ur, ett par, bemålad gips, 1900-taltes mitt.
Final bid100 SEK

57903
Taklampa, metall/glas.
Final bid150 SEK

57902
Rostfritt m.m, 7 delar.
Final bid175 SEK

57899
Vinglas, 5 st. Polen.
Final bid500 SEK

57901
Glasprismor, ett parti.
Final bid150 SEK

57900
Skulptur och leksak, sten/trä, Afrika.
Final bid350 SEK

57897
Transportlådor, 3 st, trä, metallskodda, Televerket.
Final bid450 SEK

57896
Presentpappershållare, 3 st, metall/trä.
Final bid350 SEK

57895
Spegel, mahognyram, nyrokokostil, 1900-tal.
Final bid600 SEK

57886
Vitrinskåp, päronträ, invändig spegel och belysning, nyrokoko, 1800-tal.
Final bid4,200 SEK

57894
Kopparföremål m.m, ett parti, 1900-tal.
Final bid350 SEK

57890
Kannor m.m, 10 st, koppar, 1900-tal.
Final bid175 SEK

57891
Klippdockor, ett parti, 1970-tal.
Final bid200 SEK

57884
Richard Brixel, "Skönhet", skulptur, brons, på stensockel, numrerad 18/99, osignerad.
Final bid7,200 SEK

57888
Kopparföremål, 12 delar, 1900-tal.
Final bid200 SEK

57887
Klas Sundkvist, skulptur, brons/glas, signerad, daterad 2006.
Final bid3,100 SEK

57883
Kerstin Cecilia Ahlgren, "Faun", skulptur, betong, monogramsignerad.
Final bid950 SEK

57885
Kannor, 15 st, koppar, 1900-tal.
Final bid250 SEK

57880
Karbidlampa, Brilliant, 1900-tal.
Final bid200 SEK