57769
Olle Alberius, vaser, 2 st, stengods, ''Titus'', Rörstrand.
Final bid175 SEK

57768
Burkar och krus, 7 delar, stengods, bl.a Höganäs.
Final bid250 SEK

57767
Krus, 3 st, stengods, Höganäs.
Final bid125 SEK

57765
Kastrullar m.m, 8 delar, koppar, bl.a Krögarhuset.
Final bid300 SEK

57766
Kastruller m.m, 7 delar, koppar, bl.a Krögarhuset.
Final bid200 SEK

57761
Matta, "Merino", ull/bomull,svarp, Classic Collection.
Final bid750 SEK

57760
Final bid2,200 SEK

57758
Ragnar Andersson, väggdekoration med belysning, smide, Dalslandssmide.
Final bid250 SEK

57757
TV, 32 tum, TCL33DD420, 2 fjärrkontroller.
Final bid250 SEK

57756
Gjutjärnspannor, 3 st, bl.a Gense.
Final bid175 SEK

57755
Peder Mönsted, tryck på duk, nr 904, ''Solrosor'', tryckt av Master Art.
Final bid300 SEK

57754
Ytterfoder, 6 delar, mässing/koppar, 1900-tal.
Final bid350 SEK

57749
Seriemagasin , ett parti, bl,a Fantomen, Kronblom och Stengubbar.
Final bid600 SEK

57753
Vas, porslin, Asien.
Final bid100 SEK

57752
Stringhylla, 2-plan, trä/metall.
Final bid250 SEK

57751
Kannor, ljusstake m.m, ett parti, metall/glas, bl. a Munka Sweden.
Final bid700 SEK

57750
Kaffeservis, 12 delar, benporslin, ''Victorian Violets'', Hammersley, England.
Final bid600 SEK

57748
Ljusstakar m.m, 8 delar, metall, bl.a Munka Sweden.
Final bid150 SEK

57747
Soppservis med lock, 41 delar, porslin, Rörstrand.
Final bid550 SEK

57745
Ljusstakar och klämmor, ett parti, mässing, Munka Sweden.
Final bid800 SEK

57746
Cirkelskärare för tunnplåt, Tabergs Maskinfabriks AB.
Final bid350 SEK

57744
Pelargoner, 5 st, i keramikkrukor.
Final bid300 SEK

57740
Pierre Cardin, kulspetspennor, 2 st.
Final bid300 SEK

57741
Högfrekvensapparater, 2 st, Vigör och Felma, 1900-talets början.
Final bid125 SEK

57742
Trädgårdsgrupp, 4 delar, metall/trä.
Final bid350 SEK

57739
Ljusstakar, ett par, silver.
Final bid750 SEK

57738
Bestickservisdelar, 37 st, nysilver, ''Haga''.
Final bid200 SEK

57731
Lampetter, 2 st par, metall/trä, bl.a Ringus.
Final bid200 SEK

57737
Glasservisdelar, 91 st, 2 olika serviser, bl.a Trelleborgs glasbruk, 1900-tal.
Final bid400 SEK

57732
Teservisdelar och assiett, 5 delar, porslin, Japan.
Final bid100 SEK

57730
Böcker, 4 st, Lexikon för Konst A-Ö och Den Svenska Konstens Historia Under 1800-Talet.
Final bid125 SEK

56866
Roger Skärlund, blandteknik, signerad.
Final bid225 SEK

57032
Ardy Stüwer, ''Raingodess'', olja på duk, signerad, daterad 1995.
Final bid1,600 SEK

57728
Ljusstakar, 13 st, mässing, samtida.
Final bid350 SEK

57726
Skålar, ljusstakar och ytterfoder, 6 delar, mässing, Munka Sweden, samtida.
Final bid300 SEK

57725
Ljusstakar, 6 st, mässing, Munka Sweden, samtida.
Final bid125 SEK

57724
Vitrinskåp, trä/glas, 1900-talets första del.
Final bid2,200 SEK

57723
Mari Simmulson, figurin, keramik, monogramsignerad, Upsala Ekeby.
Final bid1,200 SEK

57722
Ljusstakar, 7 st, mässing, Munka Sweden, samtida.
Final bid300 SEK

57721
Ljusstakar, 6 st, mässing, samtida.
Final bid550 SEK

57720
Likörservis, 12 delar, grönt glas, 1900-talet.
Final bid400 SEK

57719
Vägglampetter, ett par, mässing.
Final bid350 SEK

57718
Ytterfoder och kandelaber, 5 delar, metall, Munka Sweden, samtida.
Final bid250 SEK

57717
Likörservis, 10 delar, rökfärgat glas, 1900-talet.
Final bid400 SEK

57715
Hallbyrå, 2 lådor, teak, 1900-talets andra hälft.
Final bid950 SEK

57708
Funktionsgarage
Final bid5,200 SEK
Est10,000 SEK

57716
Kandelabrar och ljussläckare, 6 delar, metall, samtida.
Final bid200 SEK

57714
Kopparpannor m.m, 5 delar, bl.a Dorre.
Final bid175 SEK