57436
Karmstolar, ett par, trä/textil, gustaviansk stil, 1900-tal.
Final bid450 SEK

57434
Bordslystrar, ett par, glas/metall, 1900-tal.
Final bid150 SEK

57433
Ljuslyktor, skål, burk och karaff, 5 delar, glas, Iittala och Rosendahl.
Final bid150 SEK

57432
Bertil Vallien, skulptur, glas, ''Brains'', Kosta Boda, signerad.
Final bid950 SEK

57431
Final bid225 SEK

57424
Hallsoffa, trä/textil, gustaviansk stil, 1900-tal.
Final bid2,000 SEK

57430
Josef Frank, kudde, Firma Svenskt Tenn.
Final bid600 SEK

57429
Sidobord, björk/marmorskiva, hjultrissor, omkring 1900.
Final bid450 SEK

57428
Carrom-spel och Couronne-spel.
Final bid125 SEK

57427
Takstege, metall.
Final bid225 SEK

57426
Bordslampor, 2 st, marmor/mässing.
Final bid500 SEK

57425
Kolonnskåp, ett par, antikmålat trä, gustaviansk stil, 1800/1900-tal.
Final bid1,800 SEK

57423
Bokstöd, trä.
Final bid700 SEK

57422
Damejeanner, 2 st, glas, i träställning.
Final bid350 SEK

57421
Askfat, mässing, Ystad-Metall.
Final bid150 SEK

55765
Luftpistol, Recoco.
Final bid200 SEK

57419
Sidobord, ett par, gulmetall, rökfärgat glas, 1900/2000-tal.
Final bid100 SEK

57418
Dukar och tabletter ,ett parti, broderade.
Final bid200 SEK

57417
Oidentifierad konstnär, blomsterstilleben, olja på duk, signerad H. Hansen.
Final bid400 SEK

57416
Dahl Jensen, lockurna, porslin.
Final bid200 SEK

57414
Hallampa, glas/metall, 1900-talets mitt.
Final bid1,200 SEK

57415
Maria Åström, tygtryck, monogramsignerad i trycket.
Final bid100 SEK

57413
Ljusstakar, 2 par, nysilver, barockstil, 1900-tal.
Final bid225 SEK

57411
Trasmattor, 3 st, textil.
Final bid350 SEK

57410
Trasmattor, 4 st, textil.
Final bid450 SEK

57409
Urna, porslin, Japan, ca 1910.
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK

57408
Stilbyrå, 3 lådor, trä, stenskiva, gustaviansk stil, 1900-tal.
Final bid250 SEK

57407
Fruktassietter och mustaschkopp, 11 delar, flintgods, bl.a Rörstrand, 1900-talets början.
Final bid225 SEK

57406
Blombord, rotting, glasskiva, 1900-talets.
Final bid450 SEK

57405
Piedestal, gjutjärn, "Carpe Diem", nr 14347, Zimmermann, Hanau, 1800/1900-tal.
Final bid1,100 SEK

57404
Vaser, ett par, cloisonné, Japan.
Final bid450 SEK

57403
Stege, trä, hopfällbar, 1900-tal.
Final bid300 SEK

57401
Fårskinn, 3 st, bl.a Nordic Sheep.
Final bid650 SEK

57402
Ytterfoder, ett par, flintgods, löjtnantshjärtan, Gustavsberg, 1900-talets första hälft.
Final bid750 SEK

57400
Brickbord, bemålat trä.
Final bid125 SEK

57399
Tapio Wirkkala, whiskyglas, 6 st, "Ultima Thule", Iittala.
Final bid550 SEK

57398
Cykel, Miyata One Hundred, 28 tum, 14 växlar.
Final bid225 SEK

57395
Dukar och servetter, 3+11, linne, Drakmönstret.
Final bid900 SEK

57396
Fåtölj, krom, textil, 1900-talets andra hälft.
Final bid750 SEK

57389
Mattallrikar, 12 st, porslin, Mussemalet, helblond, nr 1084, Royal Copenhagen.
Final bid4,400 SEK
Est4,000 SEK

57397
Hatthylla, 10 krokar, trä/metall.
Final bid400 SEK

57394
Damejeanne, glas, i träställning.
Final bid225 SEK

57393
Piedestal, ek, kolmårdsmarmor, 1900-talets mitt.
Final bid1,600 SEK

57387
Børge Mogensen, stol, teak, Søborg Møbelfabrik, Danmark.
Final bid2,700 SEK

57392
Pelargon med självvattnande kruka, plast.
Final bid100 SEK

57391
Remmare och vitvinsglas, 4+8+6 st, glas, bl.a Johansfors.
Final bid175 SEK

57390
Dammsugare, Electrolux Silence, med tillbehör.
Final bid450 SEK

57386
Bäddset, 6 delar, bl.a Vinga, obegagnat.
Final bid225 SEK