Karmstolar, ett par, trä/textil, gustaviansk stil, 1900-tal.
57436
Final bid450 SEK
Bordslystrar, ett par, glas/metall, 1900-tal.
57434
Final bid150 SEK
Ljuslyktor, skål, burk och karaff, 5 delar, glas, Iittala och Rosendahl.
57433
Final bid150 SEK
Bertil Vallien, skulptur, glas, ''Brains'', Kosta Boda, signerad.
57432
Final bid950 SEK
57431
Final bid225 SEK
Hallsoffa, trä/textil, gustaviansk stil, 1900-tal.
57424
Final bid2,000 SEK
Josef Frank, kudde, Firma Svenskt Tenn.
57430
Final bid600 SEK
Sidobord, björk/marmorskiva, hjultrissor, omkring 1900.
57429
Final bid450 SEK
Carrom-spel och Couronne-spel.
57428
Final bid125 SEK
Takstege, metall.
57427
Takstege, metall.
Final bid225 SEK
Bordslampor, 2 st, marmor/mässing.
57426
Final bid500 SEK
Kolonnskåp, ett par, antikmålat trä, gustaviansk stil, 1800/1900-tal.
57425
Final bid1,800 SEK
Bokstöd, trä.
57423
Bokstöd, trä.
Final bid700 SEK
Damejeanner, 2 st, glas, i träställning.
57422
Final bid350 SEK
Askfat, mässing, Ystad-Metall.
57421
Final bid150 SEK
Luftpistol, Recoco.
55765
Luftpistol, Recoco.
Final bid200 SEK
Sidobord, ett par, gulmetall, rökfärgat glas, 1900/2000-tal.
57419
Final bid100 SEK
Dukar och tabletter ,ett parti, broderade.
57418
Final bid200 SEK
Oidentifierad konstnär, blomsterstilleben, olja på duk, signerad H. Hansen.
57417
Final bid400 SEK
Dahl Jensen, lockurna, porslin.
57416
Final bid200 SEK
Hallampa, glas/metall, 1900-talets mitt.
57414
Final bid1,200 SEK
Maria Åström, tygtryck, monogramsignerad i trycket.
57415
Final bid100 SEK
Ljusstakar, 2 par, nysilver, barockstil, 1900-tal.
57413
Final bid225 SEK
Trasmattor, 3 st, textil.
57411
Trasmattor, 3 st, textil.
Final bid350 SEK
Trasmattor, 4 st, textil.
57410
Trasmattor, 4 st, textil.
Final bid450 SEK
Urna, porslin, Japan, ca 1910.
57409
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
Stilbyrå, 3 lådor, trä, stenskiva, gustaviansk stil, 1900-tal.
57408
Final bid250 SEK
Fruktassietter och mustaschkopp, 11 delar, flintgods, bl.a Rörstrand, 1900-talets början.
57407
Final bid225 SEK
Blombord, rotting, glasskiva, 1900-talets.
57406
Final bid450 SEK
Piedestal, gjutjärn, "Carpe Diem", nr 14347, Zimmermann, Hanau, 1800/1900-tal.
57405
Final bid1,100 SEK
Vaser, ett par, cloisonné, Japan.
57404
Final bid450 SEK
Stege, trä, hopfällbar, 1900-tal.
57403
Final bid300 SEK
Fårskinn, 3 st, bl.a Nordic Sheep.
57401
Final bid650 SEK
Ytterfoder, ett par, flintgods, löjtnantshjärtan, Gustavsberg, 1900-talets första hälft.
57402
Final bid750 SEK
Brickbord, bemålat trä.
57400
Brickbord, bemålat trä.
Final bid125 SEK
Tapio Wirkkala, whiskyglas, 6 st, "Ultima Thule", Iittala.
57399
Final bid550 SEK
Cykel, Miyata One Hundred, 28 tum, 14 växlar.
57398
Final bid225 SEK
Dukar och servetter, 3+11, linne, Drakmönstret.
57395
Final bid900 SEK
Fåtölj, krom, textil, 1900-talets andra hälft.
57396
Final bid750 SEK
Mattallrikar, 12 st, porslin, Mussemalet, helblond, nr 1084, Royal Copenhagen.
57389
Final bid4,400 SEK
Est4,000 SEK
Hatthylla, 10 krokar, trä/metall.
57397
Final bid400 SEK
Damejeanne, glas, i träställning.
57394
Final bid225 SEK
Piedestal, ek, kolmårdsmarmor, 1900-talets mitt.
57393
Final bid1,600 SEK
Børge Mogensen, stol, teak, Søborg Møbelfabrik, Danmark.
57387
Final bid2,700 SEK
Pelargon med självvattnande kruka, plast.
57392
Final bid100 SEK
Remmare och vitvinsglas, 4+8+6 st, glas, bl.a Johansfors.
57391
Final bid175 SEK
Dammsugare, Electrolux Silence, med tillbehör.
57390
Final bid450 SEK
Bäddset, 6 delar,  bl.a Vinga, obegagnat.
57386
Final bid225 SEK