57385
Lakan och örngott ,ett parti, linne, med spets och brodyr.
Final bid225 SEK

57382
Final bid350 SEK

57383
Spelbord, ek, nyrenässans, 1800-talets slut.
Final bid400 SEK

57381
Skinnjacka, "Scania", Petroff Gold.
Final bid250 SEK

57380
Kappor, 2 st, fårpäls och sjubb.
Final bid100 SEK

57377
Krus, 5 st, stengods, bl.a Höganäs.
Final bid100 SEK

57376
Jordglob med belysning, World Antique, Scan-Globe A/S, Danmark.
Final bid200 SEK

57374
Final bid350 SEK

57375
Vas, keramik, Arabia, Finland.
Final bid100 SEK

57371
Halsband, 5 st, bärnsten m.m.
Final bid500 SEK

57373
Bricka med huv, trä/metall.
Final bid100 SEK

57366
Champagnekylare, nysilver, jugend.
Final bid1,500 SEK
Est1,000 SEK

57370
Mattallrikar och djupa tallrikar, 7+6 st, flintgods, Mason, England.
Final bid550 SEK

57368
Sängöverkast, virkat.
Final bid450 SEK

57369
Skål och vas, stengods, Söholm Stentöj, Bornholm, Danmark.
Final bid125 SEK

57367
Surfplatta, 10,3 tum, Lenovo tab M10 FHD Plus, med tillbehör.
Final bid600 SEK

57362
Ytterfoder, flintgods.
Final bid450 SEK

57364
Skål med lock, mässing, Jugend, 1900-talets början.
Final bid200 SEK

57365
Hushållsassistent med tillbehör, Electrolux.
Final bid450 SEK

57363
Ytterfoder, majolika, 1900-tal.
Final bid700 SEK

57361
Skålar och fat, 8 delar, keramik, allmoge, 1900-tal.
Final bid300 SEK

57360
Ytterfoder, majolika, Rörstrand.
Final bid950 SEK

57358
Skålar och fat, 7 delar, keramik, allmoge,1900-tal.
Final bid450 SEK

57359
Fotogenlampa, glas/metall, 1900-tal.
Final bid150 SEK

57356
Byrå, 3 lådor, trä, 1900-tal.
Final bid250 SEK

57357
Skålar och fat, 5 delar, keramik, allmoge, 1900-tal.
Final bid250 SEK

57355
Skålar, 2 st, keramik, allmoge, 1900-talets början.
Final bid500 SEK

57354
Takkrona, 8 ljuspunkter, glasprismor, mässing, 1900-tal.
Final bid750 SEK

57351
Surfplatta Samsung, med laddningskabel.
Final bid350 SEK

57352
Ljusstakar, stormlyktor och ljussax, 5 delar, mässing/glas.
Final bid600 SEK

57353
Skål, keramik, allmoge, 1900-talets första hälft.
Final bid700 SEK

57350
Fotogenlyktor, ett par, mässing/glas, G.V. Harnisch Efte, Köpenhamn.
Final bid350 SEK

57348
Trädgårds/solstolar, 4 st, ställbara, hopfällbara.
Final bid175 SEK

57349
Tidningen Rekord , ett parti.
Final bid100 SEK

57347
Skolkarta, Skåne, Generalstabens Litografiska Anstalt, Stockholm, 1957.
Final bid500 SEK

57346
Glasservisdelar, 46 st, olivslipade.
Final bid100 SEK

57345
Glasservis, 26 st.
Final bid250 SEK

57341
Trappstege, Wibe och multistege, Biltema.
Final bid700 SEK

57338
Bockbord, furu.
Final bid8,000 SEK

57343
Pianopallar, 2 st, trä/textil, höj/sänkbara.
Final bid450 SEK

57340
Glas, 21 st.
Final bid600 SEK

57339
Piedestal, trä/metall.
Final bid125 SEK

57336
Redskap, 12 st, bl.a Fiskars.
Final bid350 SEK

57334
Ljudsystem, BOSE, 321 GSX, 4 delar, samt fjärrkontroll och kablar.
Final bid450 SEK

57335
Skål på fot och gallerskål, porslin, Dresden, Tyskland.
Final bid700 SEK

57333
Multiskrivare, Brother DCP-L25100, samt kablar.
Final bid350 SEK

57332
Dörrhandtag för altandörr och fönster, Code Handle Fix 7810.
Final bid300 SEK

57331
Final bid200 SEK