Telefonhylla, teak/metall, 1900-talets andra hälft.
57171
Final bid200 SEK
Medaljer på bricka, 7 st, silver/trä.
57168
Final bid1,400 SEK
Adventsljusstake och julstjärna, metall/trä, bl.a Markslöjd.
57167
Final bid2,400 SEK
Bägare, 4 st, silver.
57166
Bägare, 4 st, silver.
Final bid1,300 SEK
Vaser, ett par, flussglas, handmålade, tidigt 1900-tal.
57165
Final bid600 SEK
Ljuslyktor/ljusstakar, 5 delar, metall, Hans-Agne Jakobsson och Pierre Forssell, ''Tulpan'', Skultuna.
57164
Final bid100 SEK
Burk med lock, porslin, Mumin, ''Förfadern'', Arabia, Finland.
57163
Final bid200 SEK
Kopparföremål, ett parti, bl.a Dorre.
57162
Final bid250 SEK
Klackring med sten, guld 18k.
57161
Klackring med sten, guld 18k.
Final bid2,200 SEK
Nils Landberg, champagne/vinkylare, glas, Orrefors
57160
Final bid500 SEK
Fruktservis, 7 delar, porslin, "Pomona", Portmeirion, England.
57159
Final bid350 SEK
Urna och fat, keramik bl.a Bitossi, Italien.
57158
Final bid100 SEK
Tallrikar, 33 st, porslin, Switch 3-kollektion, Villeroy & Boch, Tyskland.
57156
Final bid2,100 SEK
Gryta, gjutjärn, Anders Petter, Högberg, Stenfors.
57157
Final bid125 SEK
Vägglampa, metall, ''Kalle Anka'', OLUK, Danmark 1950/60-tal.
57155
Final bid175 SEK
Rökelseburk omgjord till bordslampa, porslin.
57154
Final bid300 SEK
Lars Hellsten, glasservisdelar, 9+9+9 st, "Eden", Orrefors.
57153
Final bid200 SEK
Vas, porslin, Imari, Japan.
57152
Vas, porslin, Imari, Japan.
Final bid650 SEK
Anders Österlin, litografier, 2 st, numrerade och signerade.
57147
Final bid1,400 SEK
Specerihylla, trä/glas, Orrefors.
57151
Final bid175 SEK
Vattenkanna, zink, Strilo, J-H Fabriken, Sävsjö.
57150
Final bid350 SEK
Systrarna Svensson, motivdamast, 4 st, Hagestad, 1960/70-tal, signerade.
57148
Final bid900 SEK
Lalique, figurin, glas, Frankrike.
57149
Final bid300 SEK
Erik Walter Persson, olja på duk, signerad.
57146
Final bid500 SEK
Sittpuff, läder.
57176
Sittpuff, läder.
Final bid350 SEK
Anne Nilsson, champagneglas, "Clown", Orrefors.
57145
Final bid1,200 SEK
Skolfartyget "Köpenhamn", trä.
57175
Final bid2,400 SEK
Est2,500 SEK
Ray Ban, solglasögon.
56355
Ray Ban, solglasögon.
Final bid225 SEK
Ray Ban, solglasögon.
56362
Ray Ban, solglasögon.
Final bid150 SEK
Sadel, läder, med tillbehör.
54804
Sadel, läder, med tillbehör.
Final bid100 SEK
Kobratelefon, plast.
56237
Kobratelefon, plast.
Final bid100 SEK
Kim Samsion, vilfåtölj, bok/flätad möbelresår, "Axstad", Ikea, 1990-tal.
56110
Final bid225 SEK
Disneyfilmisar, 616 st, Disney Productions, 1970-tal.
57144
Final bid250 SEK
Cd-skivor, ett parti, mest rock och indie, bl.a Björk.
57143
Final bid550 SEK
Kobratelefon, plast.
57142
Kobratelefon, plast.
Final bid125 SEK
Ulrica Hydman Vallien, vas och skål, glas.
57141
Final bid250 SEK
Bordsfotogenlampa, glas, metall och porslin, 1900-tal.
57140
Final bid450 SEK
57139
Final bid175 SEK
Kopparföremål m.m, ett parti.
57137
Kopparföremål m.m, ett parti.
Final bid200 SEK
Ytterfoder, majolika, jugend, 1900-talets början.
57136
Final bid300 SEK
Kjell Leander Engström, olja på duk, signerad Kjell.
57135
Final bid650 SEK
Fotogenlampa, mässing/glas, E.S.Sørensen, Scantime, Danmark.
57134
Final bid400 SEK
Jordglob med belysning, Replogle Globes Inc.
57133
Final bid225 SEK
Glasföremål, 5 st, bl.a Kosta Boda.
57132
Final bid150 SEK
Fåtöljer, 2 st, textil/metall, 1900-talets andra hälft.
57131
Final bid150 SEK
Blomsterbord, trä/mässing.
57129
Blomsterbord, trä/mässing.
Final bid225 SEK
Gungstol, teak/stol, Bröderna Andersson, Ekenässjön, 1900-talets andra hälft.
57126
Final bid950 SEK
Stegpall, metall.
57128
Stegpall, metall.
Final bid550 SEK