Nötknäppare, 4 st, bemålat trä, Tyskland, 1900-tal.
57127
Final bid500 SEK
Brio Mec och tågbana, ett parti.
57125
Final bid300 SEK
Åsa Lindström, snapsglas, 2 st, porslin, Rörstrand, 2000-tal.
57124
Final bid550 SEK
Golvvas, glaserat stengods, Vallåkra, tillskriven Arthur Andersson.
57122
Final bid900 SEK
Est1,500 SEK
Vas och ljuslyktor, 3 delar, glas, Kosta Boda, Kjell Engman och Anna Ehrner.
57123
Final bid100 SEK
Axel Olsson, ''Utvandrarna'', patinerad gips, signerad.
57121
Final bid150 SEK
Christian Hvidt, karmstolar, 6 st, mahogny/textil, model 450, Söborg Möbelfabrik, Danmark.
57120
Final bid300 SEK
Lisa Larson, figurin, stengods, ''Malin'', Gustavsberg.
57118
Final bid1,500 SEK
Est2,000 SEK
57119
Final bid350 SEK
Figurin, porslin, ''Marianne - The Minuet'', Franklin Porcelain.
57117
Final bid250 SEK
57116
Final bid400 SEK
Carl Philip, vas, emaljerad stål, ''Horizon'', Stelton.
57111
Final bid1,100 SEK
Skiftnycklar och ringnyckel, 6 delar, Bacho.
57114
Final bid125 SEK
Mikael Björnstjerna, ströare, 3 st, rostfritt stål, Boda Nova.
57113
Final bid225 SEK
Selar m.m, 7 delar.
57112
Selar m.m, 7 delar.
Final bid100 SEK
Kolonnljusstakar, ett par, nysilver, CG Hallberg.
57109
Final bid1,100 SEK
Ljusstakar, 2 st, malm, barockstil, bl.a Ystad Metall.
57110
Final bid400 SEK
Multistege, aluminium, modell HN4292, Harald Nyborg.
57108
Final bid400 SEK
Smörhundar, 4 st, metall.
57107
Smörhundar, 4 st, metall.
Final bid300 SEK
Broscher, 9 st, silver.
57106
Broscher, 9 st, silver.
Final bid600 SEK
Frimärken, ett parti, olika årtal, postfriska.
57104
Final bid1,000 SEK
Serveringsskåp, mahognyfaner, 1940-tal.
57105
Final bid700 SEK
Tvättmaskin, Whirlpool, 6 kg.
57103
Tvättmaskin, Whirlpool, 6 kg.
Final bid850 SEK
Altarljusstake, patinerad mässing, 1900-tal.
57101
Final bid450 SEK
Plastbackar, 2 st, Skånemejerier.
57099
Final bid250 SEK
Däckstolar, ett par, trä.
57100
Däckstolar, ett par, trä.
Final bid700 SEK
Remmare, 12 st, glas, 1900-tal.
57097
Final bid400 SEK
Lego Duplo, ett parti, i förvaringslador, 2 st, bl.a Duplo bilbana.
57098
Final bid500 SEK
Jessica Björn, "Blåton Royal", akryl och struktur på bomullsduk, signerad a tergo.
57095
Final bid1,400 SEK
Est1,800 - 2,200 SEK
57094
Final bid100 SEK
Modellfordon, ett parti, bl.a Minitrix.
57093
Final bid300 SEK
57092
Final bid550 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK
Carl Oscar Larsson, olja på pannå, signerad, daterad 1956.
57091
Final bid125 SEK
Parkbänk, gjutjärn/trä.
57089
Parkbänk, gjutjärn/trä.
Final bid550 SEK
Hans Verduijn, etsning nr 63/175, signerad.
57090
Final bid400 SEK
Trädgårdsfåtölj, gjutjärn/trä.
57087
Final bid850 SEK
Bengt "Bean" Andersson, tryck, 2 st, signerade.
57088
Final bid100 SEK
Krukor, 3 st, keramik.
57086
Krukor, 3 st, keramik.
Final bid125 SEK
Krukor, 4 st, konstmaterial.
57085
Krukor, 4 st, konstmaterial.
Final bid300 SEK
Magdalena Kossakowska, litografier, 4 st, signerade och numrerade..
57084
Final bid450 SEK
Krukor och trädgårdsdekoration, 4 delar, glaserad keramik.
57083
Final bid225 SEK
Henry Mayne, olja på pannå, signerad.
57081
Final bid450 SEK
Est1,500 SEK
Damcykel, Kärnan Classic, 26 tum, 3 växlar.
57082
Final bid1,300 SEK
57080
Final bid4,600 SEK
Est2,000 SEK
Butiksmonter med 4 lådor, trä/glas.
57079
Final bid500 SEK
Hans Billgren, blandteknik, monogramsignerad.
57077
Final bid2,000 SEK
Est3,000 SEK
Karin Nathorst Westfelt, olja på duk, monogramsignerad, daterad 1946.
57078
Final bid350 SEK
Est1,000 SEK
Cocktail- och vinglas, 12+9 st, Luminarc, Frankrike.
57076
Final bid125 SEK