57020
Björn Ekgren, ''Efter regnet'', litografi nr 151/250, signerad.
Final bid100 SEK

57013
Ulf Greder, litografi nr 336/360, signerad.
Final bid900 SEK

57018
Magnus & Wilhelm von Wright, "Svenska fåglar", litografiska tryck, 8 st, Ivar Baarsens Förlag, Stockholm.
Final bid225 SEK

57017
Takkrona, mässing/glas.
Final bid400 SEK

57016
Takkrona, mässing/glas.
Final bid150 SEK

57014
Ulf Greder, litografi nr 320/360, signerad.
Final bid750 SEK

57011
Fiskespön, rullar m.m, ett parti, bl.a Abu Garcia.
Final bid700 SEK

57010
Klappstolar, 4 st, trä.
Final bid400 SEK

57009
Äldre strykjärn, ett parti.
Final bid125 SEK

57008
Konsollbord med låda, 2 ben, teak, 1900-talets andra hälft.
Final bid150 SEK

57007
Tennföremål, ett parti, bl.a Skurdal Pewter.
Final bid650 SEK

57005
Skeppshult, herrcykel, 28 tum, 5 växlar.
Final bid900 SEK

57006
Crescent Haga Citybike, damcykel, 28 tum, 7 växlar.
Final bid800 SEK

57004
Kaffeservis, 22 delar, porslin, Schönwald, Hackefors, 1900-tal.
Final bid100 SEK

57003
Mortlar med stöt, 3 st, järn.
Final bid225 SEK

57002
Bord, trä/glas.
Final bid225 SEK

57001
Gruvlykta, mässing, 1900-tal.
Final bid400 SEK

57000
Säng, ställbar, med fjärrkontroll.
Final bid100 SEK

56999
Karmstolar, ett par, trä/textil, rokokostil, 1900-tal.
Final bid100 SEK

56998
Trägårdsurnor, ett par, gjutjärn, 1900-tal.
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK

56997
Dränkbar pump, 550 Watt, Grouw.
Final bid175 SEK

56996
Final bid175 SEK

56995
Taklampa och fönsterlampor, 3 delar, snäckskal, Globen AB.
Final bid150 SEK

56994
Marianne Westmann, skärbräda och karott med lock, porslin, "Eden", Rörstrand.
Final bid400 SEK

56993
Anna Ehrner, skålfat m.m, 3 delar, "Contrast", Kosta Boda.
Final bid125 SEK

56992
Final bid100 SEK

56990
Dessertskålar, 7+6, glas, Kosta och Luminarc.
Final bid100 SEK

56988
Båtmodeller, 2 st, trä, samtida.
Final bid400 SEK

56987
Kobratelefon, plast, LM Ericsson.
Final bid125 SEK

56986
Kaffebryggare, Moccamaster, Technivorm Clubline.
Final bid450 SEK

56985
Stormlykta, metall/glas.
Final bid125 SEK

56983
Bordslampa, metall/mässing.
Final bid450 SEK

56984
Servetthållare och mortel, metall/sten.
Final bid100 SEK

56982
Fickur, nyckeldragare, metall, 1900-tal.
Final bid250 SEK

56981
Bokmärken, ett parti.
Final bid225 SEK

56978
Casio Edifice, armbandsur, herr, Japan.
Final bid750 SEK

56980
Fickur, silver, Lejon, 1900-talets början.
Final bid600 SEK

56976
Armani Exchange, armbandsur, herr.
Final bid800 SEK

56977
Matsalsgrupp, 7 delar, trä/textil, gustaviansk stil, 1900-tal.
Final bid1,600 SEK

56967
Ilkka Pärni, seriegrafi nr 1/1, signerad, daterad 2007.
Final bid2,300 SEK
Est2,000 SEK

56975
Altardervisher, 2 st, Shiva m.m, gjutmetall, Indien, 1800/1900-tal.
Final bid250 SEK

56974
Smålandsljusstake, för 7 ljus, trä.
Final bid125 SEK

56970
Final bid350 SEK

56972
Ulrica Hydman Vallien, glasföremål, 4 st, Kosta Boda.
Final bid225 SEK

56971
Skulpturer, 2 st, sten.
Final bid400 SEK

56969
Ljuslykta, metall/glas, Vinga of Sweden.
Final bid250 SEK

56968
Diverse silver, ett parti.
Final bid300 SEK

56966
Hendrik Nyberg, ''Månen'', olja på duk, signerad, daterad 1982.
Final bid100 SEK