54769
Jessica Björn, diptyk, "Blåton I och II", akryl och struktur på bomullsduk, signerade a tergo.
Final bid1,000 SEK
Est3,500 - 4,000 SEK

55522
Kaffeservis, "Stockholm", 5 delar, porslin, Gustavsberg.
Final bid100 SEK

55521
Samlarfordon, bil och motorcykel, metall/plast, bl.a Burago.
Final bid200 SEK

55520
Anna Ehrner, "Atoll", ljusstakar, 3 st, glas, Kosta Boda.
Final bid400 SEK

55518
Marianne Westman, "Picknick, smörask och kanna, flintgods, Rörstrand.
Final bid500 SEK

55517
Tallrikar, 4 st, porslin, Carl Larssons Jul, Royal Bellevue.
Final bid250 SEK

55516
Ytterfoder, ett par, porslin, ''Prins Eugens Waldermansudde'', Gustavsberg.
Final bid300 SEK

55515
Adventsljusstake, keramik, Goebel.
Final bid450 SEK

55514
Vas och skål, keramik, Gabriel Keramik, 1950-tal.
Final bid100 SEK

55512
Glasfrukter, 2 st, Kosta Boda.
Final bid175 SEK

55513
Kokplatta, Agile, Ideline.
Final bid125 SEK

55509
Jordglob med belysning, Räth Politiska Jordglob.
Final bid150 SEK

55508
Tintin, samlarbilar, 10 st, metall/plast, Herge-Moulinsart.
Final bid850 SEK

55507
Jordbruksleksaker, 2 st, Britians.
Final bid225 SEK

55506
Vas och kanna/vas, keramik, Laholm Keramik och Ceramiche Campiones.
Final bid300 SEK

55505
Skålfat, porslin, Lasco, Rörstrand.
Final bid200 SEK

55503
Final bid200 SEK

55504
Plättjärn, 2 st, bl.a Ankarsrum No 1.
Final bid125 SEK

55501
Bertil Vallien, "Meteor", fat, glas, Kosta Boda.
Final bid250 SEK

55500
Bertil Vallien, ljusstake, smide/glas.
Final bid200 SEK

55499
Kobratelefon, plast.
Final bid175 SEK

55497
Skylt, "Läs Ystads Allehanda", emaljerad.
Final bid750 SEK

55498
Bordslampa, metall, Konsthantverkaren, Tyringe, samt lampskärm, Bergo.
Final bid125 SEK

55496
Rolf Lidberg, figuriner, 4 st, troll, polyresin, RBA, Olofström.
Final bid125 SEK

55495
Gryta med lock, gjutjärn.
Final bid175 SEK

55494
Ljusstakar, 7 st, mässing.
Final bid250 SEK

55493
Krus, 5 liter, stengods, Höganäs.
Final bid175 SEK

55491
Sifoner, 3 st, metall.
Final bid200 SEK

55492
Burberry, handväska, textil.
Final bid450 SEK

55489
Wilhelm Rosenstand, olja på duk, signerad, 1800/1900-tal.
Final bid250 SEK
Est1,000 SEK

55488
Oidentifierad konstnär, marint motiv, olja på duk, 1800/1900-tal, monogramsignerad C.N.
Final bid550 SEK

55486
Hence Tamás, litografi 25/60, signerad.
Final bid100 SEK

55487
Anna Ehrner, taklampa, bambu/textil, ''Anna'', Atelje Lyktan, 1900-talets andra hälft.
Final bid225 SEK

55481
Lalique, figuriner, 3 st, glas, Frankrike.
Final bid1,500 SEK

55485
Bord med hylla, teak/rottning, två ben med hjultrissor, 1900-talets mitt.
Final bid750 SEK

55484
Tapio Wirkkala, glasservis, 19 delar, ''Gaissa''.
Final bid400 SEK

55483
Klaffbord, engelsk stil, idegran, 1900-talets senare del.
Final bid100 SEK

55482
Taxidermi, rapphöns, 2 st, inramade, målad bakgrund.
Final bid500 SEK

55480
Robert Gulotta, olja på duk, signerad.
Final bid550 SEK

55479
Trappstege, lättmetall, typ 800, hopfällbar.
Final bid225 SEK

55476
Ulrica Hydman Vallien, vas, glas, Kosta Boda, signerad.
Final bid850 SEK

55478
Soptunna, zink, Gigant.
Final bid400 SEK

55477
Ulrica Hydman Vallien, skål, glas, ''Happy going'', Kosta Boda.
Final bid450 SEK

55475
Triggerpunktsplanscher, 2 st, Travell and Simons.
Final bid350 SEK

55473
Ljusstakar, ett par, försilvrad mässing, GAB.
Final bid150 SEK

55472
Kaffekvarn, metall, Mahlkönig, 3-fas.
Final bid300 SEK

55470
Golvlampa, krom, stenfot, 5 ljuspunkter, Atelje Lyktan, 1900-talets senare del.
Final bid900 SEK

55471
Bjällerkransar, 4 st, läder/metall.
Final bid100 SEK