Jessica Björn, diptyk, "Blåton I och II", akryl och struktur på bomullsduk, signerade a tergo.
54769
Final bid1,000 SEK
Est3,500 - 4,000 SEK
Kaffeservis, "Stockholm", 5 delar, porslin, Gustavsberg.
55522
Final bid100 SEK
Samlarfordon, bil och motorcykel, metall/plast, bl.a Burago.
55521
Final bid200 SEK
Anna Ehrner, "Atoll", ljusstakar, 3 st, glas, Kosta Boda.
55520
Final bid400 SEK
Marianne Westman, "Picknick, smörask och kanna, flintgods, Rörstrand.
55518
Final bid500 SEK
Tallrikar, 4 st, porslin, Carl Larssons Jul, Royal Bellevue.
55517
Final bid250 SEK
Ytterfoder, ett par, porslin, ''Prins Eugens Waldermansudde'', Gustavsberg.
55516
Final bid300 SEK
Adventsljusstake, keramik, Goebel.
55515
Final bid450 SEK
Vas och skål, keramik, Gabriel Keramik, 1950-tal.
55514
Final bid100 SEK
Glasfrukter, 2 st, Kosta Boda.
55512
Final bid175 SEK
Kokplatta, Agile, Ideline.
55513
Kokplatta, Agile, Ideline.
Final bid125 SEK
Jordglob med belysning, Räth Politiska Jordglob.
55509
Final bid150 SEK
Tintin, samlarbilar, 10 st, metall/plast, Herge-Moulinsart.
55508
Final bid850 SEK
Jordbruksleksaker, 2 st, Britians.
55507
Final bid225 SEK
Vas och kanna/vas, keramik, Laholm Keramik och Ceramiche Campiones.
55506
Final bid300 SEK
Skålfat, porslin, Lasco, Rörstrand.
55505
Final bid200 SEK
55503
Final bid200 SEK
Plättjärn, 2 st, bl.a Ankarsrum No 1.
55504
Final bid125 SEK
Bertil Vallien, "Meteor", fat, glas, Kosta Boda.
55501
Final bid250 SEK
Bertil Vallien, ljusstake, smide/glas.
55500
Final bid200 SEK
Kobratelefon, plast.
55499
Kobratelefon, plast.
Final bid175 SEK
Skylt, "Läs Ystads Allehanda", emaljerad.
55497
Final bid750 SEK
Bordslampa, metall, Konsthantverkaren, Tyringe, samt lampskärm, Bergo.
55498
Final bid125 SEK
Rolf Lidberg, figuriner, 4 st, troll, polyresin, RBA, Olofström.
55496
Final bid125 SEK
Gryta med lock, gjutjärn.
55495
Gryta med lock, gjutjärn.
Final bid175 SEK
Ljusstakar, 7 st, mässing.
55494
Ljusstakar, 7 st, mässing.
Final bid250 SEK
Krus, 5 liter, stengods, Höganäs.
55493
Final bid175 SEK
Sifoner, 3 st, metall.
55491
Sifoner, 3 st, metall.
Final bid200 SEK
Burberry, handväska, textil.
55492
Burberry, handväska, textil.
Final bid450 SEK
Wilhelm Rosenstand, olja på duk, signerad, 1800/1900-tal.
55489
Final bid250 SEK
Est1,000 SEK
Oidentifierad konstnär, marint motiv, olja på duk, 1800/1900-tal, monogramsignerad C.N.
55488
Final bid550 SEK
Hence Tamás, litografi 25/60, signerad.
55486
Final bid100 SEK
Anna Ehrner, taklampa, bambu/textil, ''Anna'', Atelje Lyktan, 1900-talets andra hälft.
55487
Final bid225 SEK
Lalique, figuriner, 3 st, glas, Frankrike.
55481
Final bid1,500 SEK
Bord med hylla, teak/rottning, två ben med hjultrissor, 1900-talets mitt.
55485
Final bid750 SEK
Tapio Wirkkala, glasservis, 19 delar, ''Gaissa''.
55484
Final bid400 SEK
Klaffbord, engelsk stil, idegran, 1900-talets senare del.
55483
Final bid100 SEK
Taxidermi, rapphöns, 2 st, inramade, målad bakgrund.
55482
Final bid500 SEK
Robert Gulotta, olja på duk, signerad.
55480
Final bid550 SEK
Trappstege, lättmetall, typ 800, hopfällbar.
55479
Final bid225 SEK
Ulrica Hydman Vallien, vas, glas, Kosta Boda, signerad.
55476
Final bid850 SEK
Soptunna, zink, Gigant.
55478
Soptunna, zink, Gigant.
Final bid400 SEK
Ulrica Hydman Vallien, skål, glas, ''Happy going'', Kosta Boda.
55477
Final bid450 SEK
Triggerpunktsplanscher, 2 st, Travell and Simons.
55475
Final bid350 SEK
Ljusstakar, ett par, försilvrad mässing, GAB.
55473
Final bid150 SEK
Kaffekvarn, metall, Mahlkönig, 3-fas.
55472
Final bid300 SEK
Golvlampa, krom, stenfot, 5 ljuspunkter, Atelje Lyktan, 1900-talets senare del.
55470
Final bid900 SEK
Bjällerkransar, 4 st, läder/metall.
55471
Final bid100 SEK