55195
Stig "Slas" Claesson, litografi 63/300, signerad, daterad 1976.
Final bid400 SEK

55194
Matta, orientalisk, silke/ull, handknuten.
Final bid350 SEK

55193
Tord Falk, litografi 55/60, signerad, daterad 2002.
Final bid150 SEK

55191
Matbord med klaff, perstorpsskiva, 1900-talets andra hälft.
Final bid175 SEK

55190
Ann Margret Malmqvist, ''Alle i väst'', etsning, akvatint,1/20, signerad, daterad 1981.
Final bid350 SEK

55189
"Martini", affischer, 2 st.
Final bid100 SEK

55188
"Österlen", tryck, copyright Rolf Gösta Calmeyer.
Final bid500 SEK

55187
Blomlådor med mera, 5 delar, plast/metall.
Final bid100 SEK

55186
Pressglas, ett parti.
Final bid175 SEK

55185
Ljuskrona, 5 ljuspunkter, mässing/glas.
Final bid350 SEK

55184
Örjan Wikström, "Barnet", litografiskt tryck, signerad.
Final bid150 SEK

55183
Oscar Reutersvärd, litografi 3/150, signerad.
Final bid450 SEK

55182
Vinglas, 8 st.
Final bid250 SEK

55181
Salvador Dali, affischer, 2 st.
Final bid125 SEK

55171
Matbord och 6 stolar, trä, gustaviansk stil, 1900-tal.
Final bid2,900 SEK

55180
Bryggeriflaskor i ställning, 2 st.
Final bid125 SEK

55179
Bordslampa, plast, "Flap Flap", Hopt & Wortmann, Tyskland.
Final bid350 SEK

55178
Damskrivbord med uppsats, 3 lådor, valnöt, intarsia, 1900-tal.
Final bid700 SEK

55176
Fönsterskärm/insynsskydd, trä, orientalisk stil.
Final bid300 SEK

55177
Halllampa, blyinfattat glas, 1900-tal.
Final bid450 SEK

55175
Kantiner, ett parti, rostfritt stål.
Final bid1,200 SEK

55169
Final bid900 SEK

55166
Vinylskivor, ett parti, bl.a, Jim Reeves.
Final bid150 SEK

55163
Kaffeservis, 26 delar, benporslin, "Old Royal China", England.
Final bid700 SEK

55162
Nakterhus och kompass, mässing.
Final bid400 SEK

55161
Heikki Orvola, ljuslyktor, 3 st, "Kivi", Marimekko, Ittala, Finland.
Final bid100 SEK

55160
Toalettrullehållare m.m, 3 delar, mässing.
Final bid650 SEK

55158
Affischer/ posters, ett parti, bl.a Marc Chagall.
Final bid550 SEK

55159
Barometrar, 2 st, trä.
Final bid100 SEK

55156
Stickgarn, ett parti.
Final bid300 SEK

55157
Bordslampa, metall, Boréns, 1960/70-tal.
Final bid250 SEK

55155
Köttbräda samt 6 st skålar, trä/porslin, Scandia Present och Alessi.
Final bid100 SEK

55154
Radio, DUX, typ V 284, 1900-talets mitt.
Final bid100 SEK

55153
Pussel, 8 st, samt Shanghai Schack, bl.a Ravensburger.
Final bid175 SEK

55152
Affischer/ posters, ett parti, bl.a Picasso.
Final bid100 SEK

55151
Slang för gasol, med krocksensor och anslutning till tub.
Final bid125 SEK

55146
Vinylskivor, ett parti, mest 1980/90 -tal.
Final bid950 SEK

55150
Tvättställblandare, krom, "Favorit", Fokus.
Final bid100 SEK

55148
Singlar, ett parti, blandat.
Final bid225 SEK

55149
Kaffeservis, 14 delar, porslin, "Svenska Slott", Rörstrand.
Final bid450 SEK

55147
Stövelknekt, gjutjärn, och hängare för stövlar, trä, Cloakrooms.
Final bid175 SEK

55145
Konfektskålar, 5 st, glas/pressglas.
Final bid125 SEK

55144
Symaskin, Gritzner, Durlach, 1800/1900-tal.
Final bid100 SEK

55143
Vaser, 5 st, flussglas, 1800-1900-tal.
Final bid100 SEK

55142
Bordslampa, lackerad metall och mässing, nr 40, EWÅ, 1940/50-tal.
Final bid350 SEK

55141
Läkarlåda, "Practoplastic Imitation Wounds", med tillbehör.
Final bid125 SEK

55140
Fotogenbordslampa, glas/mässing.
Final bid450 SEK

55139
Koffertar, 2 st, metall.
Final bid450 SEK