Stig "Slas" Claesson, litografi 63/300, signerad, daterad 1976.
55195
Final bid400 SEK
Matta, orientalisk, silke/ull, handknuten.
55194
Final bid350 SEK
Tord Falk, litografi 55/60, signerad, daterad 2002.
55193
Final bid150 SEK
Matbord med klaff, perstorpsskiva, 1900-talets andra hälft.
55191
Final bid175 SEK
Ann Margret Malmqvist, ''Alle i väst'', etsning, akvatint,1/20, signerad, daterad 1981.
55190
Final bid350 SEK
"Martini", affischer, 2 st.
55189
"Martini", affischer, 2 st.
Final bid100 SEK
"Österlen", tryck, copyright Rolf Gösta Calmeyer.
55188
Final bid500 SEK
Blomlådor med mera, 5 delar, plast/metall.
55187
Final bid100 SEK
Pressglas, ett parti.
55186
Pressglas, ett parti.
Final bid175 SEK
Ljuskrona, 5 ljuspunkter, mässing/glas.
55185
Final bid350 SEK
Örjan Wikström, "Barnet", litografiskt tryck, signerad.
55184
Final bid150 SEK
Oscar Reutersvärd, litografi 3/150, signerad.
55183
Final bid450 SEK
Vinglas, 8 st.
55182
Vinglas, 8 st.
Final bid250 SEK
Salvador Dali, affischer, 2 st.
55181
Final bid125 SEK
Matbord och 6 stolar, trä, gustaviansk stil, 1900-tal.
55171
Final bid2,900 SEK
Bryggeriflaskor i ställning, 2 st.
55180
Final bid125 SEK
Bordslampa, plast, "Flap Flap", Hopt & Wortmann, Tyskland.
55179
Final bid350 SEK
Damskrivbord med uppsats, 3 lådor, valnöt, intarsia, 1900-tal.
55178
Final bid700 SEK
Fönsterskärm/insynsskydd, trä, orientalisk stil.
55176
Final bid300 SEK
Halllampa, blyinfattat glas, 1900-tal.
55177
Final bid450 SEK
Kantiner, ett parti, rostfritt stål.
55175
Final bid1,200 SEK
55169
Final bid900 SEK
Vinylskivor, ett parti, bl.a, Jim Reeves.
55166
Final bid150 SEK
Kaffeservis, 26 delar, benporslin, "Old Royal China", England.
55163
Final bid700 SEK
Nakterhus och kompass, mässing.
55162
Final bid400 SEK
Heikki Orvola, ljuslyktor, 3 st, "Kivi", Marimekko, Ittala, Finland.
55161
Final bid100 SEK
Toalettrullehållare m.m, 3 delar, mässing.
55160
Final bid650 SEK
Affischer/ posters, ett parti, bl.a Marc Chagall.
55158
Final bid550 SEK
Barometrar, 2 st, trä.
55159
Barometrar, 2 st, trä.
Final bid100 SEK
Stickgarn, ett parti.
55156
Stickgarn, ett parti.
Final bid300 SEK
Bordslampa, metall, Boréns, 1960/70-tal.
55157
Final bid250 SEK
Köttbräda samt 6 st skålar, trä/porslin, Scandia Present och Alessi.
55155
Final bid100 SEK
Radio, DUX, typ V 284, 1900-talets mitt.
55154
Final bid100 SEK
Pussel, 8 st, samt Shanghai Schack, bl.a Ravensburger.
55153
Final bid175 SEK
Affischer/ posters, ett parti, bl.a Picasso.
55152
Final bid100 SEK
Slang för gasol, med krocksensor och anslutning till tub.
55151
Final bid125 SEK
Vinylskivor, ett parti, mest 1980/90 -tal.
55146
Final bid950 SEK
Tvättställblandare, krom, "Favorit", Fokus.
55150
Final bid100 SEK
Singlar, ett parti, blandat.
55148
Singlar, ett parti, blandat.
Final bid225 SEK
Kaffeservis, 14 delar, porslin, "Svenska Slott", Rörstrand.
55149
Final bid450 SEK
Stövelknekt, gjutjärn, och hängare för stövlar, trä, Cloakrooms.
55147
Final bid175 SEK
Konfektskålar, 5 st, glas/pressglas.
55145
Final bid125 SEK
Symaskin, Gritzner, Durlach, 1800/1900-tal.
55144
Final bid100 SEK
Vaser, 5 st, flussglas, 1800-1900-tal.
55143
Final bid100 SEK
Bordslampa, lackerad metall och mässing, nr 40, EWÅ, 1940/50-tal.
55142
Final bid350 SEK
Läkarlåda, "Practoplastic Imitation Wounds", med tillbehör.
55141
Final bid125 SEK
Fotogenbordslampa, glas/mässing.
55140
Final bid450 SEK
Koffertar, 2 st, metall.
55139
Koffertar, 2 st, metall.
Final bid450 SEK