Last sold

55035
Vaser, 4 st, glas, Orrefors och Riihimäen Lasi.
Final bid250 SEK

55033
Golvlampa, 2 ljuspunkter, metall/plast, Aneta.
Final bid550 SEK

55032
Takampel, alabaster, 1900-talets första hälft.
Final bid650 SEK

55030
Ytterfoder, flintgods, Rörstrand, 1900-talets början.
Final bid1,400 SEK

55031
Margareta Kjellman, "I trädgården" och "Porträttstudie", olja på duk, 2 st, osignerade.
Final bid250 SEK

55027
Avfuktare 600 kvm, Dba.
Final bid1,000 SEK

55029
Lars Jonsson, offsettryck, nr 133/200, signerad.
Final bid750 SEK

55028
Gunnar Norrman, litografi nr. 148/175, ''Slättutsikt I'', signerad, daterad 1955.
Final bid450 SEK

55026
Karta, skandinavien, ''Suède et Danemark'', fransk.
Final bid225 SEK

55023
Spegel, förgylld ram.
Final bid350 SEK

55025
Pall, trä/textil.
Final bid225 SEK

55024
Trappstege, hopfällbar, aluminium, Scando.
Final bid550 SEK

55022
Stege, aluminium.
Final bid350 SEK

55018
Bordsdekoration, svan i silver 900, bas på agat, kvartskristall på rygg, Grupo Gal.
Final bid500 SEK

53574
Figuriner, 2 st, porslin, Wallendorf och Royal DUX.
Final bid150 SEK

52266
Servisdelar, ett parti, porslin, bl.a Rosenthal.
Final bid100 SEK

55019
Skrivbord, alm, 1900-talets första hälft.
Final bid100 SEK

55017
Figuriner, 8 st, olika material, Kina.
Final bid225 SEK

55011
Matta, orientalisk, handknuten, ull.
Final bid2,600 SEK

55016
Skåp, furu, 1900-talets andra hälft.
Final bid100 SEK

55014
Matta, Old Kolyai, Persien, handknuten, ull.
Final bid1,400 SEK

55013
Bordskalender, sk evighetskalender, sterlingsilver, art deco, 1900-talets första hälft.
Final bid750 SEK

55012
Skylt, "Cadillac Club Stockholm", mässing.
Final bid100 SEK

55010
Kaspsylöppnare, 6 st, metall.
Final bid550 SEK

55008
Kikare, 7x35, Preciso Deluxe.
Final bid125 SEK

55007
Krus m.m, 4 delar, keramik, bl.a Rörstrand och Höganäs.
Final bid150 SEK

55005
Jordglob med lampa, JRO Wechselbild.
Final bid225 SEK

55006
TV, 55 tum, Samsung QE55Q8FNAT, med Connect Box och fjärrkontroll.
Final bid750 SEK

55004
Skål och askfat, glas, bl.a Paul Kedelv, Flygsfors.
Final bid100 SEK

55002
Alvar Aalto, vas, glas, ''Savoy'', Iittala, Finland.
Final bid400 SEK

55001
Karaffer, 5 st, glas.
Final bid250 SEK

55000
Ljuslyktor, ljusstakar, vas och skål, 6 delar, bl.a Ulrica Hydman Vallien.
Final bid200 SEK

54999
Vas och ljusstakar, 3 delar, glas, Monica Bratt och Uno Westerberg, ''Manet'', Pukeberg.
Final bid300 SEK

54347
Kjell Leander Engström, "Kåseberga by", olja på duk, signerad.
Final bid2,000 SEK
Est5,000 - 5,500 SEK

54996
Bordslampa och lampett, mässing.
Final bid125 SEK

54995
Elektrifierad fotogenlampa, glas/mässing.
Final bid150 SEK

54994
Iris Rönnqvist, olja på duk, signerad.
Final bid2,600 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK

54993
Flaskor, glas, ett parti.
Final bid175 SEK

54992
Machetes, 2 st, 1942/1945.
Final bid650 SEK

54991
Herrcykel Mustang, 28 tum, Sverigecykel Super de Lux, 3 växlar.
Final bid1,500 SEK

54989
Praktfat och skål, porslin, Japan.
Final bid100 SEK

54988
Krus, 2 st, lergods, Ystad Keramik, 1950-tal.
Final bid200 SEK

54987
Sockerskål, silver, K. Anderson, 1903.
Final bid1,300 SEK

54984
Salongsbord, ek/stenskiva, 1900-tal.
Final bid450 SEK

54986
Kaffekanna, silver, handtag i svärtat trä, GAB, 1903.
Final bid3,200 SEK
Est3,000 SEK

54985
Gräddsnipa, silver, firma Möllenborg, 1907.
Final bid650 SEK

54982
Modellbilar, 2 st, Volvo PV544 och 121 Amazon, 1/18, Revell.
Final bid450 SEK

54981
Krukor, 3 st, keramik.
Final bid200 SEK
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.



