Last sold

54828
Taklampa, blyinfattat glas, Tiffanystil, Lamp Gustaf AB, 1900-talets andra hälft.
Final bid750 SEK

54823
Gruen, damarmbandsur, quartz, Geneve.
Final bid350 SEK

54826
Taklampa, Tiffanystil, metall/glas, 1900-tal.
Final bid550 SEK

54825
Gruen, damarmbandsur, mekaniskt urverk, Geneve.
Final bid100 SEK

54824
Stolar, 4 st, bemålat trä/textil.
Final bid300 SEK

54821
Novus, armbandsur, 17 jewels, incabloc, mekaniskt urverk.
Final bid125 SEK

54822
Arbetsbänk samt lampa.
Final bid225 SEK

54820
Arbetslampa.
Final bid150 SEK

54815
Rado, armbandsur,quartz, 23 K guldplätering, safirglas, 1990-tal.
Final bid250 SEK

53995
Sittgrupp, 3 delar, rotting/textil. 1900-talets andra hälft.
Final bid650 SEK

54816
Tissot Seven Automatic, armbandsur, automatiskt, datumvisare.
Final bid350 SEK

54817
Bänkplåtsax.
Final bid225 SEK

54814
Arbetsbänk, Black & Decker.
Final bid350 SEK

54818
Ståpall för verkstad, metall.
Final bid125 SEK

54811
Elektrisk hyvel, verktyg m.m, ett parti, bl.a Bahco.
Final bid300 SEK

54812
Bordsdukar m.m, ett parti, bl.a Lena A Linderholm.
Final bid100 SEK

54810
Bordsdukar m.m, ett parti.
Final bid100 SEK

54809
Skål, tekanna och figurin, porslin/valnöt, bl.a Arthur Wood, England och Bent Fischlein, Ystad.
Final bid175 SEK

54808
Anne Nilsson, ljusstakar, 3 st, glas, ''Celeste'', Orrefors.
Final bid1,000 SEK

54806
Böcker, 4 st, Bauhaus.
Final bid300 SEK

54807
Svärd, 2 st, Indien.
Final bid350 SEK

54805
Smycken, 3 st, silver.
Final bid450 SEK

54803
Limknektar, 3 st.
Final bid500 SEK

54802
Gunnar Ander, fönsterhänge, glas/smide, Ystad-Metall.
Final bid175 SEK

54801
Resegrammofon, Viva-tonal Grafonola, Columbia, England.
Final bid100 SEK

54798
Skidor, ett par, Salmonon Crossmax, med bindningar, samt ett par stavar, Salomon.
Final bid650 SEK

54800
Golfklubbor, 18 st, bl.a Spalding, samt golfbag.
Final bid500 SEK

54797
Gåstavar, 3 par, bl.a ProShape.
Final bid125 SEK

54795
Sidobord och byrå med två lådor, bemålat trä, 1900-tal.
Final bid600 SEK

54794
Vägghylla, ek, skuren dekor.
Final bid500 SEK

54793
Vin och selterglas, 7+6 st, bl.a Orrefors.
Final bid175 SEK

54792
Sidobord med låda, mahogny/skinnklädd skiva, engelsk stil, 1900-tal.
Final bid300 SEK

54791
Sidobord med låda, 2 hyllplan, trä, mässingsdetaljer, 1900-tal.
Final bid550 SEK

54790
Vinglas, 9 st, skärslipad dekor, 1900-tal.
Final bid300 SEK

54789
Sidobord med 3 lådor, trä, mässingsdetaljer, gustaviansk stil, 1900-tal.
Final bid600 SEK

54771
Jessica Björn, "Sommarstrand", akryl och struktur på bomullsduk, signerad a tergo.
Final bid3,700 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK

54788
Schatull,, ek, skuren dekor, barockstil, 1900-tal.
Final bid250 SEK

54786
Göran Bäck, kaffeservis, 6 delar, porslin, ''Pop'', Arabia, Finland.
Final bid750 SEK

54787
Simon Gate, champagneglas, 13 st, ''Salut'', Orrefors.
Final bid1,100 SEK

54784
Vägghylla, trä.
Final bid400 SEK

54783
Kaffeservis, 34 delar, porslin, ''Classic Rose Collection'', Rosenthal., Tyskland.
Final bid600 SEK

54782
Piedestal och hylla, trä.
Final bid650 SEK

54780
Regissörsstolar, 4 st, trä/textil.
Final bid1,000 SEK

54781
Månbord, på hjultrissor, björk.
Final bid1,800 SEK

54779
Kruka, glaserad keramik.
Final bid350 SEK

54777
Skottkärra, Ekeby, Hörby Bruk.
Final bid400 SEK

54775
Tidningsställ mef hylla, bambu/rotting.
Final bid350 SEK

53382
Anna Ehrner, ljusstakar, 2 st, gjutet glas, "Spear", Kosta Boda.
Final bid300 SEK
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.



