54673
Frimärken (Sverige), förstadagsbrev, Elsa Beskow postkort, ett parti.
Final bid150 SEK

54672
Matservisdelar, ett parti, porslin, mest "Willow", Gustafsberg.
Final bid700 SEK

54671
Lodregulator, trä, Gustav Becker, 1900-talets början.
Final bid250 SEK

54668
Teservis, 14 delar, porslin, KP Karlskrona.
Final bid225 SEK

54669
Smidesstäd, skoläster m.m, 6 delar, järn.
Final bid700 SEK

54667
Elverktyg, 7 st, bl. a Black & Decker.
Final bid200 SEK

54659
Karl-Erik Ekselius, bord och 4 stolar, teak/textil, 1960-tal.
Final bid3,700 SEK

54665
Mattallrikar, 12 st, porslin, Rosenthal, Bavaria.
Final bid350 SEK

54664
Vinkelslip m.m, ett parti.
Final bid100 SEK

54663
Bordslampa, Strindbergsmodell, gjutmetall/glas, 1900-tal.
Final bid400 SEK

54662
Viktmått m.m, 6 delar, mässing.
Final bid200 SEK

54661
Elverktyg m.m, ett parti, bl.a Black & Decker och Bosch.
Final bid300 SEK

54658
Stereoreceiver, Denon, DVD/CD-spelare, JVC, samt ett par högtalare, Cerwin-Vega.
Final bid300 SEK

54656
Vedställ, metall.
Final bid600 SEK

54657
Tallrikar m.m, 7 delar, porslin, "Mon Amie" och "Blå eld", Rörstrand.
Final bid150 SEK

54655
Vas, porslin, Kina, 1900-tal.
Final bid350 SEK

54654
Campingset, 5 delar, Weile,1900-talets mitt.
Final bid400 SEK

54653
Brickor m.m, metall/nysilver, 17 delar, bl.a Italien.
Final bid250 SEK

54652
Juan Cano, 4 st, litografier/blandteknik, signerade.
Final bid550 SEK

53934
Alfred Wahlberg, efter, olja på duk, osignerad.
Final bid2,800 SEK

54649
Hänkelvaser, 4 st, keramik, bl.a Upsala Ekeby,
Final bid200 SEK

54651
Sypall med förvaring, trä/textil, 1900-talets början.
Final bid175 SEK

54650
Henri Matisse, affischer, 6 st, "Matisse Jazz", Taschen.
Final bid650 SEK

54648
Kopparföremål, 4 delar.
Final bid100 SEK

54647
Alexius Huber, tavlor, 2 st, olja/metall, signerade.
Final bid350 SEK

54642
Final bid650 SEK

54646
Final bid225 SEK

54644
Final bid400 SEK

54643
Skulptur, "Guan Gong", krigare, brons, Kina, 1800/1900-tal.
Final bid2,500 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK

54639
Skålar, 5 st, glas, Orrefors, bl.a ''Corona''.
Final bid400 SEK

54638
Lars Hellsten, skål, glas, Orrefors Expo, signerad.
Final bid225 SEK

54637
Byrå med stenskiva, 2 lådor, olika träslag, intarsia, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
Final bid400 SEK

54636
Remmare, 10 st, grönt glas, 1900-tal.
Final bid225 SEK

54635
Bertil Vallien, vas, glas, ''Silverpipes Mirage'', limited edition, Kosta Boda, signerad.
Final bid1,500 SEK

54634
Spegel med belysning, metall, 1900-tal.
Final bid300 SEK

54633
Don Pedro, kaffebryggare, 2 st, glas/metall, Nilsjohan.
Final bid100 SEK

54630
Ytterfoder, 4 st, ''Baccae Nordicae'' nr 1-4, Goebel, Tyskland.
Final bid600 SEK

54631
Korgar, 3 st, flätade.
Final bid225 SEK

54632
Kryddburkar, 9 st, porslin/stengods.
Final bid100 SEK

54629
Ljusstake och ytterfoder, trä/porslin, Jonas Grundell, ''Nordic Light'', Design House Stockholm och ''Prins Eugens Waldermansudde'', Gustavsberg.
Final bid500 SEK

54627
Frimärken, ett parti, postfriska, Sverige.
Final bid400 SEK

54628
Mikrovågsugn, Fasett, 700 Watt, obegagnad.
Final bid250 SEK

54626
Buljongkoppar, 10 delar, porslin, Alp, Lidköping.
Final bid125 SEK

54625
Tidningsställ, teak/mocka, 1950/60-tal.
Final bid250 SEK

54623
Dalahästar, 7 st, trä, Nusnäs, bl.a G.A. Olsson.
Final bid800 SEK

54622
Bajonetter, 2 st, metall, 1800-tal.
Final bid450 SEK

54621
Hockeykort, 1990-tal, ca 2200 st.
Final bid550 SEK

54615
Monter, glas, Smith´s Konsthantverk.
Final bid1,200 SEK