Frimärken (Sverige), förstadagsbrev, Elsa Beskow postkort, ett parti.
54673
Final bid150 SEK
Matservisdelar, ett parti, porslin, mest "Willow", Gustafsberg.
54672
Final bid700 SEK
Lodregulator, trä, Gustav Becker, 1900-talets början.
54671
Final bid250 SEK
Teservis, 14 delar, porslin, KP Karlskrona.
54668
Final bid225 SEK
Smidesstäd, skoläster m.m, 6 delar, järn.
54669
Final bid700 SEK
Elverktyg, 7 st,  bl. a Black & Decker.
54667
Final bid200 SEK
Karl-Erik Ekselius, bord och 4 stolar, teak/textil, 1960-tal.
54659
Final bid3,700 SEK
Mattallrikar, 12 st, porslin, Rosenthal, Bavaria.
54665
Final bid350 SEK
Vinkelslip m.m, ett parti.
54664
Vinkelslip m.m, ett parti.
Final bid100 SEK
Bordslampa, Strindbergsmodell, gjutmetall/glas, 1900-tal.
54663
Final bid400 SEK
Viktmått m.m, 6 delar, mässing.
54662
Final bid200 SEK
Elverktyg m.m, ett parti, bl.a Black & Decker och Bosch.
54661
Final bid300 SEK
Stereoreceiver, Denon, DVD/CD-spelare, JVC, samt ett par högtalare, Cerwin-Vega.
54658
Final bid300 SEK
Vedställ, metall.
54656
Vedställ, metall.
Final bid600 SEK
Tallrikar m.m, 7 delar, porslin, "Mon Amie" och "Blå eld", Rörstrand.
54657
Final bid150 SEK
Vas, porslin, Kina, 1900-tal.
54655
Vas, porslin, Kina, 1900-tal.
Final bid350 SEK
Campingset, 5 delar, Weile,1900-talets mitt.
54654
Final bid400 SEK
Brickor m.m, metall/nysilver, 17 delar, bl.a Italien.
54653
Final bid250 SEK
Juan Cano, 4 st, litografier/blandteknik, signerade.
54652
Final bid550 SEK
Alfred Wahlberg, efter, olja på duk, osignerad.
53934
Final bid2,800 SEK
Hänkelvaser, 4 st, keramik, bl.a Upsala Ekeby,
54649
Final bid200 SEK
Sypall med förvaring, trä/textil, 1900-talets början.
54651
Final bid175 SEK
Henri Matisse, affischer, 6 st, "Matisse Jazz", Taschen.
54650
Final bid650 SEK
Kopparföremål, 4 delar.
54648
Kopparföremål, 4 delar.
Final bid100 SEK
Alexius Huber, tavlor, 2 st, olja/metall, signerade.
54647
Final bid350 SEK
54642
Final bid650 SEK
54646
Final bid225 SEK
54644
Final bid400 SEK
Skulptur, "Guan Gong", krigare, brons, Kina, 1800/1900-tal.
54643
Final bid2,500 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
Skålar, 5 st, glas, Orrefors, bl.a ''Corona''.
54639
Final bid400 SEK
Lars Hellsten, skål, glas, Orrefors Expo, signerad.
54638
Final bid225 SEK
Byrå med stenskiva, 2 lådor, olika träslag, intarsia, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
54637
Final bid400 SEK
Remmare, 10 st, grönt glas, 1900-tal.
54636
Final bid225 SEK
Bertil Vallien, vas, glas, ''Silverpipes Mirage'', limited edition, Kosta Boda, signerad.
54635
Final bid1,500 SEK
Spegel med belysning, metall, 1900-tal.
54634
Final bid300 SEK
Don Pedro, kaffebryggare, 2 st, glas/metall, Nilsjohan.
54633
Final bid100 SEK
Ytterfoder, 4 st, ''Baccae Nordicae'' nr 1-4, Goebel, Tyskland.
54630
Final bid600 SEK
Korgar, 3 st, flätade.
54631
Korgar, 3 st, flätade.
Final bid225 SEK
Kryddburkar, 9 st, porslin/stengods.
54632
Final bid100 SEK
Ljusstake och ytterfoder, trä/porslin, Jonas Grundell, ''Nordic Light'',  Design House Stockholm och ''Prins Eugens Waldermansudde'', Gustavsberg.
54629
Final bid500 SEK
Frimärken, ett parti, postfriska, Sverige.
54627
Final bid400 SEK
Mikrovågsugn, Fasett, 700 Watt, obegagnad.
54628
Final bid250 SEK
Buljongkoppar, 10 delar, porslin, Alp, Lidköping.
54626
Final bid125 SEK
Tidningsställ, teak/mocka, 1950/60-tal.
54625
Final bid250 SEK
Dalahästar, 7 st, trä, Nusnäs, bl.a G.A. Olsson.
54623
Final bid800 SEK
Bajonetter, 2 st, metall, 1800-tal.
54622
Final bid450 SEK
Hockeykort, 1990-tal, ca 2200 st.
54621
Final bid550 SEK
Monter, glas, Smith´s Konsthantverk.
54615
Final bid1,200 SEK