54520
Kaffekvarnar, 4 st, trä/metall.
Final bid200 SEK

54517
Fåtöljer, ett par, rotting.
Final bid600 SEK

54519
Reklamtavla, "Christl skönhetsvård", olika material.
Final bid150 SEK

54518
Jöns Andersson (IAS), stolar, ett par, björk/textil, Dvärred-Lindome, 1800-talets första hälft.
Final bid100 SEK

54516
Golvlampa, metall, Hemi. modell Klot 1, 1970/80-tal.
Final bid225 SEK

54515
Skolkarta, Nordamerika, Generalstabens Litografiska Anstalt 1972.
Final bid225 SEK

54514
Korgar, 4 st, flätade.
Final bid250 SEK

54513
Leksaker, 4 st, trä, Brio.
Final bid250 SEK

54512
Korgar, 4 st, flätade.
Final bid225 SEK

54511
Väggplafond, blyinfattat glas.
Final bid400 SEK

54510
Trappstege, trä/metall, hopfällbar.
Final bid150 SEK

54509
Pall, galon/bok, 1900-talets andra hälft.
Final bid250 SEK

54507
Stringhylla, jubileumsmodell, ''String pocket'', nr. 20/600, obegagnad.
Final bid1,400 SEK

54508
Stringhylla, jubileumsmodell, ''String pocket'', nr. 199/600, obegagnad.
Final bid1,100 SEK

54506
Domkraft, 2,5 ton, Meec Tools.
Final bid400 SEK

54505
Skål på fot, porslin, Royal Dux Bohemia, Tjeckoslovakien.
Final bid1,100 SEK

54504
Herrbetjänt, trä, hjultrissor.
Final bid400 SEK

54502
Ytterfoder, flintgods, majolika.
Final bid125 SEK

54503
Golvlampa, trä, Solbacken.
Final bid100 SEK

54501
Takampel, 5 ljuspunkter, mässing, empirestil.
Final bid150 SEK

54500
Vägarbetsskylt.
Final bid100 SEK

54499
Korgar, 3 st, flätade.
Final bid400 SEK

54498
Krus och skålar, 5 delar, stengods, bl.a Höganäs.
Final bid300 SEK

54497
Knivar, 4 st, bl.a Mora.
Final bid350 SEK

54496
Cykel, 24 tum, Yosemite Vernall Fall, 3 växlar.
Final bid150 SEK

54495
Damcykel, 28 tum, Monark, 3 växlar.
Final bid250 SEK

54494
Vas, flussglas, sekelskiftet 1800/1900.
Final bid100 SEK

54491
Bärnstenar, ett parti.
Final bid300 SEK

54492
Fågelhus, trä/metall.
Final bid100 SEK

53803
Bestickservisdelar, ett parti, nysilver, olika modeller.
Final bid750 SEK

54490
Ulrica Hydman Vallien, äggkopp, keramik, signerad.
Final bid175 SEK

54489
Figurin, stengods, EGO, Lidköping.
Final bid125 SEK

54482
Tamburmajor, 24K guldpläterad metall, Ragnar Torkelsson, Skånes Fagerhult.
Final bid450 SEK

54481
Spelbord, trä/filt.
Final bid100 SEK

54480
Cykel, 26 tum, Crescent Orion, 21 växlar.
Final bid400 SEK

54479
Damcykel, 28 tum, Trek C220, 3 växlar.
Final bid1,100 SEK

54478
Droppur, trä/glas, Exacta, Sverige.
Final bid100 SEK

54477
Droppur, trä/glas, The Ansonia Clock Company, 1900-tal.
Final bid100 SEK

54475
Väggur, trä/glas, Gloria.
Final bid100 SEK

54473
Görel Collin, blandteknik, monogramsignerad.
Final bid100 SEK

54472
Görel Collin, kolteckning, monogramsignerad.
Final bid125 SEK

54470
Görel Collin, blandteknik, 2 st, monogramsignerade.
Final bid100 SEK

54466
Trehjuling, 1900-talets mitt.
Final bid200 SEK

54465
Bruno Liljefors, efter, "Änder på klipppa", tryck på duk, signerad i trycket.
Final bid400 SEK

54463
Auguste Renoir, efter, "Roddarnas frukost", tryck på duk, signerad i trycket.
Final bid450 SEK

54462
Kockumsföremål, ett parti, emaljerat.
Final bid300 SEK

54460
Bror Ljunggren, olja på duk, signerad.
Final bid800 SEK

54458
Kaffeservisdelar, 15 delar, benporslin, Blå Blom", Old Gustavsberg.
Final bid300 SEK