54363
Arnold "Nolle" Svensson, "Stenshuvud II", olja på pannå, signerad, daterad -47.
Final bid2,500 SEK
Est2,000 SEK

54364
August Berg, "Frösön", olja på pannå, signerad, otydligt daterad.
Final bid125 SEK

52991
Samovar, kannor m.m, 9 delar, metall.
Final bid150 SEK

53033
Hallmöbel, teak/glas, 1950/60-tal.
Final bid125 SEK

54360
Arnold "Nolle" Svensson, fartygsmotiv, olja på pannå, signerad, daterad -83.
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK

54359
Arnold "Nolle" Svensson, fiskstilleben, olja på pannå, signerad, daterad -44. -47, -92.
Final bid450 SEK
Est2,000 SEK

54358
Noomi Backhausen, skålfat, 2 st, stengods, Bornholm, Danmark.
Final bid250 SEK

54357
Svend Aage Jensen, skålar och vaser, stengods, 8 delar, Söholm, Danmark.
Final bid400 SEK

54356
Arnold "Nolle" Svensson, "Bostaden", olja på duk, osignerad.
Final bid2,100 SEK
Est2,000 SEK

54355
Arnold "Nolle" Svensson, "Ryssbrödernas Gård", olja på duk, signerad at tergo.
Final bid5,000 SEK
Est2,000 SEK

52724
Svetstillbehör, AGA.
Final bid300 SEK

54354
Lampetter, 3 st, stengods, Söholm, Bornholm, Danmark.
Final bid300 SEK

54352
Affischer, 5 st, bl.a Nirvana och Pulp Fiction.
Final bid100 SEK

54351
Skålar, 3 delar, stengods, Söholm, Bornholm, Danmark.
Final bid300 SEK

54350
Stig Lindberg, matservis, 56 delar, flintporslin, "Ranka", Gustavsberg.
Final bid1,200 SEK

54349
Induktionshäll, Husqvarna, Electrolux.
Final bid200 SEK

54348
Arbetsbänk.
Final bid125 SEK

54347
Kjell Leander Engström, "Kåseberga by", olja på duk, signerad.
Final bid3,500 SEK
Est5,000 - 5,500 SEK

54346
Elcykel, Rocky, 28 tum, med laddare och tillbehör.
Final bid225 SEK

54345
Matta, textil, Affari Of Sweden, Indien.
Final bid125 SEK

54341
Erik Höglund, karaff, glas.
Final bid400 SEK

54340
Mattor, 2 st, maskinknutna.
Final bid100 SEK

54339
Fat, 3 st, keramik/glas, bl.a Wilhelm Kåge, ''Argenta'', Gustavsberg.
Final bid100 SEK

54338
Skinnjackor, 2 st, bl.a Rovers & Lake.
Final bid125 SEK

54337
Anna Ehrner, vas, glas, Kosta Boda, signerad.
Final bid175 SEK

54336
Säng, Høie of Scandinavia, 200x120 cm.
Final bid550 SEK

54334
Beslag, lås m.m, ett parti.
Final bid200 SEK

54329
Kopparstick, 10 st.
Final bid850 SEK

54333
Asiatisk porslin, 8 delar, Kina och Japan, 1900-tal.
Final bid100 SEK

54332
Moccaskedar, 12 st, silver, 1949.
Final bid550 SEK

54330
Smyckesgarnityr, 4 delar, granater/gulmetall.
Final bid2,200 SEK

54325
Silver, 6 delar.
Final bid1,600 SEK

54326
Roddmaskin, Abilica.
Final bid1,300 SEK

54327
Skrivbord med 2 skåp och 1 låda, ek, jugend, 1900-talets början.
Final bid250 SEK

54321
Silver, ett parti.
Final bid2,300 SEK

54324
Träningscykel, Pro-Racing Bike 4600, Body Sculpture.
Final bid175 SEK

54322
Johan Petter Grönvall, tespindel, silver/trä, Stockholm, 1826.
Final bid300 SEK

54323
Crosstrainer, Abiblica.
Final bid550 SEK

54320
Sockerlåda och krönt mått, trä.
Final bid450 SEK

54319
Brosch/hänge till folkdräkt, metall, filigranarbete.
Final bid350 SEK

54318
Elscooter, med laddare.
Final bid650 SEK

54317
Kedja och maljor till folkdräkt, silver.
Final bid800 SEK

54316
Bränsledunkar, 3 st, metall, bl.a Gulf.
Final bid100 SEK

54314
Striglakors, silver.
Final bid2,600 SEK

54315
Skulptur, "Vildsvin", harts/glasfiber.
Final bid900 SEK

54313
Enhjuling, Extreme.
Final bid450 SEK

54311
Hänge med kedja till folkdräkt, silver 925/bärnsten.
Final bid3,100 SEK

54312
Niels Gammelgaard, fåtöljer, ett par, metall, "Järpen", Ikea.
Final bid700 SEK