54200
Minihinkar, 16 st, metall.
Final bid175 SEK

54199
Trasmattor, 2 st, textil.
Final bid400 SEK

54198
Kuddar, 3 st, textil, allmogestil.
Final bid150 SEK

54197
Fotogenkök, metall, "Beatrice", Husqvarna.
Final bid400 SEK

54195
Verktyg m.m, ett parti, bl.a Bahco.
Final bid550 SEK

54196
Kuddar, 5 st, textil, allmogestil.
Final bid200 SEK

54194
Kuddar, 4 st, textil, allmogestil.
Final bid125 SEK

54193
Final bid100 SEK

54192
Sneakers och tofflor, 3 par, Adidas och New Balance.
Final bid950 SEK

54191
Eldverktyg m.m, 12 delar, metall.
Final bid100 SEK

54189
Avfuktare, Sandström och bordsfläkt, Logik.
Final bid150 SEK

54190
Väggkartor, 2 st, Europa, 1927, och Afrika 1928, politiska.
Final bid125 SEK

54188
Elverktyg m.m, ett parti, bl.a Dremmel.
Final bid200 SEK

54187
Bordsfotogenlampfot, mässing/sten, med tillbehör.
Final bid125 SEK

52738
Takkrona, glas/metall, 9 ljuspunkter, 1900-talets första hälft.
Final bid1,500 SEK
Est2,000 SEK

54185
Spegel, rokokostil, förgylld, ram, 1900-tal.
Final bid700 SEK

54184
Vemmenhögs Härad, vävnad, Skåne, 1800-talets andra hälft.
Final bid350 SEK

54181
Matta, orientalisk, ull, handknuten.
Final bid1,300 SEK

54183
Bordslampa, tenn, Hags Tin, Danmark, 1900-tal.
Final bid175 SEK

54182
Takrosetter, 8 st, Orac Decor.
Final bid300 SEK

54179
Vägghörnskåp, bemålat trä, allmoge.
Final bid250 SEK

54178
Kaffebryggare och 2 termosar, bl.a Coffee Queen.
Final bid225 SEK

54177
Skrin, hamrat silver, kulfötter med bladdekor, C.G. Hallberg, 1928.
Final bid10,000 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK

54176
Trädgårdsredskap m.m, ett parti.
Final bid500 SEK

53695
Stolar, 8 st, ek och skinn, slungade främre ben, 1800/1900-tal.
Final bid100 SEK

54174
Diverse glas, 10 delar, bl.a Reijmyre.
Final bid300 SEK

54175
Trasmattor, 3 st, textil.
Final bid100 SEK

54173
Jens Christian Bennedsen, olja på duk, signerad.
Final bid125 SEK

54172
Simon Gate, skål, glas, ''Thousand Windows'', Orrefors.
Final bid300 SEK

54171
Telefoner, 3 st, bl.a Kobratelefon.
Final bid150 SEK

54167
Bordslampa, glas/metall, Cottex.
Final bid100 SEK

54166
Förstadagsbrev och frimärken, ett parti.
Final bid100 SEK

54165
Gunnar Nylund, fat och vas, stengods, ''Solros'', Rörstrand.
Final bid250 SEK

54164
Arbetshjälm, Pelto, obegagnad.
Final bid150 SEK

54163
Dörrkläpp, smide.
Final bid175 SEK

54161
Plättjärn m.m, 4 delar, bl.a Skeppshult och Kockums.
Final bid175 SEK

54159
Arthur Percy, fruktservis, 12 delar, keramik, ''Karneol'', Gefle.
Final bid225 SEK

54158
Ljuslykta, glas/smide, Smith's Konsthantverk.
Final bid125 SEK

54156
Bo Hulthén, "Mutatio Imagionis", litografi nr. 260/375, signerad, daterad 1978.
Final bid150 SEK

54155
Matservisdelar, 52 st, flintgods, "Willow", Gustavsberg.
Final bid800 SEK

54153
Takkrona, 5 ljuspunkter, glas/mässing.
Final bid100 SEK

54152
Ulla Viotti, väggplakett, keramik, ''Badande fot'', Paradisbadet i Örnsköldsvik, signerad.
Final bid125 SEK

54150
Barbro Widholm, olja på pannå, ''Tussilago'', signerad, daterad 1981.
Final bid400 SEK

54149
Konstglas, 2 st, glas, RBA, Olofström.
Final bid250 SEK

54148
Ljusstakar, ett par, mässing, Gusums Bruk.
Final bid125 SEK

54147
Väggskåp med 2 lådor, avlutad furu, 1800/1900-tal.
Final bid200 SEK

54146
Stilbyrå, trä, stenskiva, rokokostil, 1900-tal.
Final bid300 SEK

54143
Pelarborr, Power Craft 2000.
Final bid450 SEK