53816
Trädgårdsstolar, 2 st, Hillerstorp, med dynor, samt 2 st dynor till solsängar.
Final bid200 SEK

53815
Skål på fot och vaser, 3 delar, glas, bl.a Bertil Vallien och Monica Backström, Boda.
Final bid150 SEK

53814
Förvaringslåda, teak, Royal Teak Scandinavia, 2000-tal.
Final bid550 SEK

53813
Mattallrikar, 11 st, flintgods, "Grön Anna", Rörstrand, 1900-tal.
Final bid450 SEK

53811
Diverse glasföremål, 5 delar, bl.a W. Johansson, Orrefors, signerad.
Final bid225 SEK

53148
Trädgårdsmöbler, 6 delar, konstrotting, Easy Living, 2000-tal.
Final bid1,600 SEK

53808
Utdragssäng, bemålat trä, 1900-talets början.
Final bid100 SEK

53807
Sven Jonson, vas, stengods, med silverdekor, ''Lagun'', Gustavsberg.
Final bid125 SEK

53800
Takampel, alabaster.
Final bid750 SEK

53806
Matservis, delar, 17 delar, ironstone, "Victoria", Broadhurst, Staffordshire, England.
Final bid100 SEK

53805
Vas, glas, Åseda glasbruk.
Final bid150 SEK

53799
Kaffeservis, 13 delar, porslin, "Blå blomst", Royal Copenhagen.
Final bid225 SEK

53797
Dörrhandtag, 2 par, samt dörrkläpp, olika material, med tillbehör.
Final bid100 SEK

53795
Takplafond, 3 ljuspunkter, glas, Lyktan.
Final bid125 SEK

53794
Vaser, 3 st, keramik, bl.a Maria Philippi, "Nordlys", Söholm, Danmark.
Final bid125 SEK

53792
Bordslampor, ett par, metall, samtida.
Final bid550 SEK

53793
Kylbox, plast, Carwise.
Final bid300 SEK

53791
Erika Lagerbielke, vinglas, 2+2 st, ''More Mature'' och ''Difference'', Orrefors.
Final bid200 SEK

53790
Vinglas, skålar m.m, 22 delar, blått glas.
Final bid100 SEK

53788
Glasskulptur på träsockel, belyst, Studio Åhus, signerad.
Final bid350 SEK

53789
Skålar, ljusstakar och figurin, 7 delar, glas, bl.a Orrefors.
Final bid175 SEK

53787
Fat och skål, metall, Gense och Kare.
Final bid125 SEK

53786
Glasservisdelar, 20 st, 3 olika modeller.
Final bid150 SEK

53785
Julstjärna med lampa, mässing, Ystad Metall.
Final bid150 SEK

53784
Dörrhandtag, 7 par, med tillbehör, bengul/nickel, Habo.
Final bid150 SEK

53782
Burkar, 9 st, glas, Surte, Kosta, Glimma och Limmared.
Final bid225 SEK

53783
Gunnar Ander, ljusstakar m.m, 5 delar, koppar, Ystad Metall.
Final bid125 SEK

53781
Smycken, 7 st, silver, tenn m.m, bl.a Siber.
Final bid125 SEK

53779
Burkar, 11 st, glas, Surte, Kosta och Glimma.
Final bid150 SEK

53780
Samlartallrikar, 4 st, porslin, "Bland tomtar och troll", Jubileum Otto Bauer, Fyrklövern/Christineholm.
Final bid100 SEK

53778
Tapio Wirkkala, glas, 8 delar, ''Ultima Thule'', Iittala, Finland.
Final bid600 SEK

52170
Häcksax, grästrimmer, såg, bl.a Black & Decker och Stiga.
Final bid100 SEK

53776
Stolar, ett par, ek/textil, barockstil, 1900-tal.
Final bid100 SEK

53775
Bord av symaskinsunderrede, bemålad träskiva, gjutjärn/stenSinger.
Final bid300 SEK

53773
Piedestal med skiva i Kolmårdsmarmor, 1900-tal.
Final bid850 SEK

53771
Golvlampa, metall, ställbar, 1900-talets andra hälft.
Final bid125 SEK

53820
Dahliaknölar, ett parti, rosa.
Final bid450 SEK

53208
Handspegel med delfinformat handtag, tenn, C.G. Hallberg, art deco,1930-tal.
Final bid450 SEK
Est1,500 SEK

53769
Fönster, 8 st.
Final bid1,000 SEK

53821
Dahliaknölar, ett parti, röda.
Final bid350 SEK

53822
Dahliaknölar, ett parti, vita.
Final bid400 SEK

52898
Pär Siegård, träsnitt, tryck 4/20, signerad, daterad 1932.
Final bid400 SEK

53818
Final bid300 SEK

53768
Hänkelskål, glas, Murano, Italien, 1900-tal.
Final bid150 SEK

53767
Carl-Harry Stålhane, vas, stengods, Designhuset, signerad.
Final bid175 SEK

53766
Salt och pepparströare, trä, Japan.
Final bid175 SEK

53763
Taklampa, glas, 30-tal.
Final bid400 SEK

53762
Kompostkvarn, Atika Eco-Mat 1600.
Final bid850 SEK