Trädgårdsstolar, 2 st, Hillerstorp, med dynor, samt 2 st dynor till solsängar.
53816
Final bid200 SEK
Skål på fot och vaser, 3 delar, glas, bl.a Bertil Vallien och Monica Backström, Boda.
53815
Final bid150 SEK
Förvaringslåda, teak, Royal Teak Scandinavia, 2000-tal.
53814
Final bid550 SEK
Mattallrikar, 11 st, flintgods, "Grön Anna", Rörstrand, 1900-tal.
53813
Final bid450 SEK
Diverse glasföremål, 5 delar, bl.a W. Johansson, Orrefors, signerad.
53811
Final bid225 SEK
Trädgårdsmöbler, 6 delar, konstrotting, Easy Living, 2000-tal.
53148
Final bid1,600 SEK
Utdragssäng, bemålat trä, 1900-talets början.
53808
Final bid100 SEK
Sven Jonson, vas, stengods, med silverdekor, ''Lagun'', Gustavsberg.
53807
Final bid125 SEK
Takampel, alabaster.
53800
Takampel, alabaster.
Final bid750 SEK
Matservis, delar, 17 delar, ironstone, "Victoria", Broadhurst, Staffordshire, England.
53806
Final bid100 SEK
Vas, glas, Åseda glasbruk.
53805
Vas, glas, Åseda glasbruk.
Final bid150 SEK
Kaffeservis, 13 delar, porslin, "Blå blomst", Royal Copenhagen.
53799
Final bid225 SEK
Dörrhandtag, 2 par, samt dörrkläpp, olika material, med tillbehör.
53797
Final bid100 SEK
Takplafond, 3 ljuspunkter, glas, Lyktan.
53795
Final bid125 SEK
Vaser, 3 st, keramik, bl.a Maria Philippi, "Nordlys", Söholm, Danmark.
53794
Final bid125 SEK
Bordslampor, ett par, metall, samtida.
53792
Final bid550 SEK
Kylbox, plast, Carwise.
53793
Kylbox, plast, Carwise.
Final bid300 SEK
Erika Lagerbielke, vinglas, 2+2 st, ''More Mature'' och ''Difference'', Orrefors.
53791
Final bid200 SEK
Vinglas, skålar m.m, 22 delar, blått glas.
53790
Final bid100 SEK
Glasskulptur på träsockel, belyst, Studio Åhus, signerad.
53788
Final bid350 SEK
Skålar, ljusstakar och figurin, 7 delar, glas, bl.a Orrefors.
53789
Final bid175 SEK
Fat och skål, metall, Gense och Kare.
53787
Final bid125 SEK
Glasservisdelar, 20 st, 3 olika modeller.
53786
Final bid150 SEK
Julstjärna med lampa, mässing, Ystad Metall.
53785
Final bid150 SEK
Dörrhandtag, 7 par, med tillbehör, bengul/nickel, Habo.
53784
Final bid150 SEK
Burkar, 9 st, glas, Surte, Kosta, Glimma och Limmared.
53782
Final bid225 SEK
Gunnar Ander, ljusstakar m.m, 5 delar, koppar, Ystad Metall.
53783
Final bid125 SEK
Smycken, 7 st, silver, tenn m.m, bl.a Siber.
53781
Final bid125 SEK
Burkar, 11 st, glas, Surte, Kosta och Glimma.
53779
Final bid150 SEK
Samlartallrikar, 4 st, porslin, "Bland tomtar och troll", Jubileum Otto Bauer, Fyrklövern/Christineholm.
53780
Final bid100 SEK
Tapio Wirkkala, glas, 8 delar, ''Ultima Thule'', Iittala, Finland.
53778
Final bid600 SEK
Häcksax, grästrimmer, såg, bl.a Black & Decker och Stiga.
52170
Final bid100 SEK
Stolar, ett par, ek/textil, barockstil, 1900-tal.
53776
Final bid100 SEK
Bord av symaskinsunderrede, bemålad träskiva, gjutjärn/stenSinger.
53775
Final bid300 SEK
Piedestal med skiva i Kolmårdsmarmor, 1900-tal.
53773
Final bid850 SEK
Golvlampa, metall, ställbar, 1900-talets andra hälft.
53771
Final bid125 SEK
Dahliaknölar, ett parti, rosa.
53820
Final bid450 SEK
Handspegel med delfinformat handtag, tenn, C.G. Hallberg, art deco,1930-tal.
53208
Final bid450 SEK
Est1,500 SEK
Fönster, 8 st.
53769
Fönster, 8 st.
Final bid1,000 SEK
Dahliaknölar, ett parti, röda.
53821
Final bid350 SEK
Dahliaknölar, ett parti, vita.
53822
Final bid400 SEK
Pär Siegård, träsnitt, tryck 4/20, signerad, daterad 1932.
52898
Final bid400 SEK
53818
Final bid300 SEK
Hänkelskål, glas, Murano, Italien, 1900-tal.
53768
Final bid150 SEK
Carl-Harry Stålhane, vas, stengods, Designhuset, signerad.
53767
Final bid175 SEK
Salt och pepparströare, trä, Japan.
53766
Final bid175 SEK
Taklampa, glas, 30-tal.
53763
Taklampa, glas, 30-tal.
Final bid400 SEK
Kompostkvarn, Atika Eco-Mat 1600.
53762
Final bid850 SEK