Damcykel, 28 tum, "Sverigecykeln", 3 växlar, Mustang.
53710
Final bid800 SEK
Vas, glas, troligen Alsterfors, 1900-talets andra hälft.
53707
Final bid350 SEK
Erik Morell, skeppsklocka, mässing, EM Mora.
53708
Final bid225 SEK
Askar, 4 st, trä.
53706
Askar, 4 st, trä.
Final bid300 SEK
Smycken, 8 delar, bärnsten/silver.
53703
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
Flamskvävnad, Skåne, allmogetextil.
53705
Final bid700 SEK
Trädgårdsstolar, 6 st, metal/flätad konstrotting, stapelbara.
53702
Final bid200 SEK
Bord och 4 stolar, krom/trä, samtida.
53701
Final bid100 SEK
Hatthylla, metall, teak.
53700
Hatthylla, metall, teak.
Final bid100 SEK
Byrå, 2 lådor, intarsia, stenskiva, gustaviansk stil, 1900-tal.
53699
Final bid225 SEK
Bertil Vallien, brevpress, glas, Kosta Boda, signerad.
53698
Final bid400 SEK
Gunnar Nylund, figurin, åsna, porslin, Rörstrand.
53697
Final bid700 SEK
Plakett, brons, ''Landet födde mannen-Havet skapade staden-Ystad'', Metallindustri Ystad.
53696
Final bid225 SEK
Vicke Lindstrand, skål på fot, ''Kantarell'', Kosta, signerad.
53694
Final bid850 SEK
Bordslampa, med lampskärm Svenskt Tenn.
53693
Final bid500 SEK
Viideokamera med tillbehör, Samsung VP-L850 8 mm Camcorder .
53692
Final bid500 SEK
John Andersson, miniatyrvaser och miniatyrskål, 4 delar, stengods, Höganäs, signerade.
53690
Final bid350 SEK
Sara Szyber, klaffbord med två lådor, svartlackerat trä, Design House Stockholm.
53689
Final bid550 SEK
Piedeatal, trä.
53686
Piedeatal, trä.
Final bid500 SEK
Karmstolar, ett par, rotting/trä/textil, 1900-talets andra hälft.
53687
Final bid600 SEK
Taklampa, blyinfattat glas, 1900-tal.
53032
Final bid225 SEK
Byrå, 6 lådor, rokokostil med intarsia, 1900-tal.
53685
Final bid700 SEK
Arne Vodder, sängbord, ett par, teak, Vamo, Sönderborg, Danmark, 1950/60-tal.
53684
Final bid4,300 SEK
Ingemar Thillmark, fåtölj, betsad bok, textil, "Läckö", OPE Möbler, Jönköping.
53683
Final bid125 SEK
Axel Kandell, stolar, 7 st, böjträ/textil, "Cattelin", Gemla, 1900-talets andra hälft.
53682
Final bid3,700 SEK
Jacek K Mieliwodzki, olja på duk, signerad.
53681
Final bid1,100 SEK
Bo Larsson, litografi 106/170, signerad.
53680
Final bid100 SEK
Barbro Andréen, "Cykellycka", akvarellerad etsning, signerad.
53679
Final bid900 SEK
Jaktbulvaner, 4 st, plast.
52972
Jaktbulvaner, 4 st, plast.
Final bid150 SEK
Byarum, trädgårdsbord med marmorskiva.
53675
Final bid1,600 SEK
Trädgårdsstolar, 3 st, metall.
53674
Final bid550 SEK
Ströare och korkskruvar, 8 delar, porslin/trä, bl.a Bing & Gröndahl.
53672
Final bid100 SEK
Fat, 18 st, fajans, Royal Copenhagen och Aluminia, Danmark.
53671
Final bid100 SEK
Olle Persson, modellskepp, trä, ''Vrakeka''.
53661
Final bid1,700 SEK
Skålar, 2 st, glas, Vicke Lindstrand, ''City'', Kosta Boda och Ingeborg Lundin, Orrefors.
53670
Final bid100 SEK
Glas med slipad dekor, 11 st.
53669
Glas med slipad dekor, 11 st.
Final bid125 SEK
Ljusstakar och skrin, 3 delar, metall.
53665
Final bid225 SEK
Vinge till bil, glasfiber, "Mr Tuning".
53666
Final bid100 SEK
Målarstege, trä, 1900-tal.
53664
Målarstege, trä, 1900-tal.
Final bid300 SEK
Arbetsbänk, Millarco 9000.
53663
Arbetsbänk, Millarco 9000.
Final bid125 SEK
Lockurna, fat, vas m.m 8 delar, porslin/kobolt, bl.a Alka Bavaria, Tyskland.
53662
Final bid450 SEK
53660
Final bid550 SEK
Armband, örhänge och brosch, 6 dela, granat.
53659
Final bid1,600 SEK
Slagbord, furu, dubbla grindar, 1800-tal.
53658
Final bid1,000 SEK
Moccaskedar, 20 st, nysilver/rostfritt stål, ''Maringo'', Nilsjohan.
53657
Final bid100 SEK
Halsband, broscher och örhängen, 5 delar, silver 830-925.
53655
Final bid450 SEK
Tänger och sked, 4 delar, silver.
53656
Final bid350 SEK
Pläd, ull, ''Nälden-Filten'', Näldens Ullspinneri AB.
53654
Final bid175 SEK