53710
Damcykel, 28 tum, "Sverigecykeln", 3 växlar, Mustang.
Final bid800 SEK

53707
Vas, glas, troligen Alsterfors, 1900-talets andra hälft.
Final bid350 SEK

53708
Erik Morell, skeppsklocka, mässing, EM Mora.
Final bid225 SEK

53706
Askar, 4 st, trä.
Final bid300 SEK

53703
Smycken, 8 delar, bärnsten/silver.
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK

53705
Flamskvävnad, Skåne, allmogetextil.
Final bid700 SEK

53702
Trädgårdsstolar, 6 st, metal/flätad konstrotting, stapelbara.
Final bid200 SEK

53701
Bord och 4 stolar, krom/trä, samtida.
Final bid100 SEK

53700
Hatthylla, metall, teak.
Final bid100 SEK

53699
Byrå, 2 lådor, intarsia, stenskiva, gustaviansk stil, 1900-tal.
Final bid225 SEK

53698
Bertil Vallien, brevpress, glas, Kosta Boda, signerad.
Final bid400 SEK

53697
Gunnar Nylund, figurin, åsna, porslin, Rörstrand.
Final bid700 SEK

53696
Plakett, brons, ''Landet födde mannen-Havet skapade staden-Ystad'', Metallindustri Ystad.
Final bid225 SEK

53694
Vicke Lindstrand, skål på fot, ''Kantarell'', Kosta, signerad.
Final bid850 SEK

53693
Bordslampa, med lampskärm Svenskt Tenn.
Final bid500 SEK

53692
Viideokamera med tillbehör, Samsung VP-L850 8 mm Camcorder .
Final bid500 SEK

53690
John Andersson, miniatyrvaser och miniatyrskål, 4 delar, stengods, Höganäs, signerade.
Final bid350 SEK

53689
Sara Szyber, klaffbord med två lådor, svartlackerat trä, Design House Stockholm.
Final bid550 SEK

53686
Piedeatal, trä.
Final bid500 SEK

53687
Karmstolar, ett par, rotting/trä/textil, 1900-talets andra hälft.
Final bid600 SEK

53032
Taklampa, blyinfattat glas, 1900-tal.
Final bid225 SEK

53685
Byrå, 6 lådor, rokokostil med intarsia, 1900-tal.
Final bid700 SEK

53684
Arne Vodder, sängbord, ett par, teak, Vamo, Sönderborg, Danmark, 1950/60-tal.
Final bid4,300 SEK

53683
Ingemar Thillmark, fåtölj, betsad bok, textil, "Läckö", OPE Möbler, Jönköping.
Final bid125 SEK

53682
Axel Kandell, stolar, 7 st, böjträ/textil, "Cattelin", Gemla, 1900-talets andra hälft.
Final bid3,700 SEK

53681
Jacek K Mieliwodzki, olja på duk, signerad.
Final bid1,100 SEK

53680
Bo Larsson, litografi 106/170, signerad.
Final bid100 SEK

53679
Barbro Andréen, "Cykellycka", akvarellerad etsning, signerad.
Final bid900 SEK

52972
Jaktbulvaner, 4 st, plast.
Final bid150 SEK

53675
Byarum, trädgårdsbord med marmorskiva.
Final bid1,600 SEK

53674
Trädgårdsstolar, 3 st, metall.
Final bid550 SEK

53672
Ströare och korkskruvar, 8 delar, porslin/trä, bl.a Bing & Gröndahl.
Final bid100 SEK

53671
Fat, 18 st, fajans, Royal Copenhagen och Aluminia, Danmark.
Final bid100 SEK

53661
Olle Persson, modellskepp, trä, ''Vrakeka''.
Final bid1,700 SEK

53670
Skålar, 2 st, glas, Vicke Lindstrand, ''City'', Kosta Boda och Ingeborg Lundin, Orrefors.
Final bid100 SEK

53669
Glas med slipad dekor, 11 st.
Final bid125 SEK

53665
Ljusstakar och skrin, 3 delar, metall.
Final bid225 SEK

53666
Vinge till bil, glasfiber, "Mr Tuning".
Final bid100 SEK

53664
Målarstege, trä, 1900-tal.
Final bid300 SEK

53663
Arbetsbänk, Millarco 9000.
Final bid125 SEK

53662
Lockurna, fat, vas m.m 8 delar, porslin/kobolt, bl.a Alka Bavaria, Tyskland.
Final bid450 SEK

53660
Final bid550 SEK

53659
Armband, örhänge och brosch, 6 dela, granat.
Final bid1,600 SEK

53658
Slagbord, furu, dubbla grindar, 1800-tal.
Final bid1,000 SEK

53657
Moccaskedar, 20 st, nysilver/rostfritt stål, ''Maringo'', Nilsjohan.
Final bid100 SEK

53655
Halsband, broscher och örhängen, 5 delar, silver 830-925.
Final bid450 SEK

53656
Tänger och sked, 4 delar, silver.
Final bid350 SEK

53654
Pläd, ull, ''Nälden-Filten'', Näldens Ullspinneri AB.
Final bid175 SEK