53598
Tallrikar och assietter, 16 delar, porslin, ''Old English'', Johnson Bros, England.
Final bid100 SEK

53597
Olov Pedersen, olja på duk, signerad.
Final bid225 SEK

53596
Oidentifierad konstnär, olja på duk uppfodrad på pannå, signerad Hoke.
Final bid125 SEK

53594
Gunnar Lundén, olja på duk, signerad.
Final bid100 SEK

53593
Gunnel Sahlin, skål, konstglas, Kosta Boda, signerad och numrerad 60006.
Final bid100 SEK

53592
Eric Lundgren, "Styverns Krog, Stigbergslidén", olja på duk, signerad.
Final bid350 SEK

53590
Dan Lindstrand, "Vinga fyr, Göteborg", olja på duk, signerad.
Final bid100 SEK

53589
Leopold Falkowski, olja på duk, signerad.
Final bid500 SEK

53588
Birger Börjesson, olja på pannå, signerad.
Final bid100 SEK

53587
Mortel med stöt, malm, 1800-tal.
Final bid150 SEK

53586
Sparur, ek, 1900-talets första hälft.
Final bid150 SEK

53580
Rose-Marie Qvarfordt, olja på duk, signerad, daterad 1980.
Final bid1,900 SEK

53584
Minnesmedalj från Industri och Slöjdutställningen i Malmö 1896, samt 3 st medaljer, Ystad.
Final bid225 SEK

53583
Ösa och dalahäst, trä.
Final bid175 SEK

53582
Diaskanner, Office One.
Final bid225 SEK

53581
Elisabeth Jansson, litografier, 2 st, numrerade och signerade.
Final bid300 SEK

53579
Skoläst, järn.
Final bid100 SEK

53576
Karmstolar, ett par, Gripsholmsmodell, trä/textil, Englesson, 2000-tal.
Final bid1,600 SEK

53577
Emaljerat, 4 delar, bl.a Kockums.
Final bid200 SEK

53575
Skålar, 3 st, glas, Trelleborg.
Final bid125 SEK

53573
Plåtburk, "Smörgåsbord", Souvenir.
Final bid100 SEK

53572
Spegel, rokokostil, ram i gjuten mässing, 1900-tal.
Final bid600 SEK

53571
Anna Efverlund, ljusstakar, ett par, metall, "Konfetti", IKEA, 1980-tal.
Final bid850 SEK

53569
Serveringsvagn på hjul, betsad trä.
Final bid700 SEK

53570
Wiven Nilsson, fat, tenn, Athena, Ystad, 1938.
Final bid1,700 SEK
Est1,500 SEK

53567
Ljusstake, flintgods, Rörstrand, 1900-talets första del.
Final bid150 SEK

53566
Takkrona, sk malmkrona, 5-armad, barockstil, 1900-tal.
Final bid100 SEK

53565
Diverse glas, 17 delar, bl.a Royal Copenhagen och Orrefors.
Final bid225 SEK

53564
Digitalkameror, 2 st, Sony Cyber-shot och Panasonic DMC-TZ5 Lumix.
Final bid800 SEK

53563
Malmkrona, barockstil, 1900-talets första hälft.
Final bid150 SEK

53562
Vaser och kopp, 3 delar, porslin, 1700-1900-tal, Kina, bl.a Qianlong.
Final bid450 SEK

53560
Speldosa, The Bradford Exchange, samt askkopp, Gense, porslin/silverpläterad metall.
Final bid200 SEK

53559
Fönster med karm, 3 st.
Final bid100 SEK

53556
Lisa Larson, figurin, stengods, ''Johanna'', Gustavsberg.
Final bid1,700 SEK

53558
Skålar m.m, 4 delar, porslin, Asien.
Final bid450 SEK

53557
Lisa Larson, figurin, stengods, ''Kalle'', Gustavsberg.
Final bid2,200 SEK

53555
Lisa Larson, figurin, stengods, ''Lotta'', Gustavsberg.
Final bid1,800 SEK

53553
Asiatiskt porslin, 5 delar, bl.a Imari, Japan.
Final bid100 SEK

51397
Verktyg med mera, bl. a Bahco.
Final bid150 SEK

53549
Kaffeservis, 40 delar, porslin, Bing & Gröndahl, Danmark.
Final bid950 SEK

53550
Lockurna, porslin, Asien.
Final bid225 SEK

53548
Lockurna, porslin, Delft, Nederländerna.
Final bid400 SEK

53544
Kaffeservis, 25 delar, benporslin, Wedgewood, England.
Final bid225 SEK

53546
Taklampa, sk malmkrona, 8-armad, 1900-talets första hälft.
Final bid100 SEK

53545
Matta, orientalisk, ull.
Final bid400 SEK

53539
Matbord med iläggsskivor, teak, 1950/60-tal.
Final bid850 SEK

53543
Matta, orientalisk, ull.
Final bid150 SEK

53542
Kaffeservis, 29 delar, benporslin, ''Old Country Roses'', Royal Albert, Engand.
Final bid1,400 SEK