52952
Tvättset, 4 delar, porslin, jugend, Göteborgs Porslinfabrik, 1800/1900-tal.
Final bid150 SEK

52950
Jens Harald Quistgaard, kaffeservis, 14 delar, svartglaserat stengods, "Flamestone", Dansk Design.
Final bid225 SEK

52948
Masker, 3 st, trä, Afrika.
Final bid100 SEK

52947
Masker, 3 st, trä, Afrika.
Final bid125 SEK

52946
Masker, 2 st, trä, Afrika.
Final bid100 SEK

52944
Meccano byggsatser, ett parti.
Final bid450 SEK

52945
Masker, 3 st, trä, Afrika.
Final bid100 SEK

52943
Strindbergslampa, koppar/glas.
Final bid500 SEK

52942
Ljusstake, menorah, 7-armad, patinerad mässing.
Final bid100 SEK

52941
Kanna, gryta m.m, 5 delar, emaljerat, Kockums.
Final bid175 SEK

52939
Tårtask med två tårthyllor, metall, 1900-talets första hälft.
Final bid150 SEK

52938
Blaupunkt, radio, teak, 1900-talets mitt.
Final bid225 SEK

52937
Krus, 6 st, stengods, Höganäs.
Final bid250 SEK

52936
Champagne- och Irish Coffeeglas, 2+8 st, Reijmyre och Arabia.
Final bid200 SEK

52935
Kittel, mässing.
Final bid125 SEK

52934
Irma Yourstone, väggrelief, stengods, Upsala-Ekeby.
Final bid100 SEK

52933
Hushållsvåg, 10 kg, metall, Jernbolaget, Eskilstuna.
Final bid100 SEK

52932
Skulptur, etruskisk häst, brons, replika.
Final bid650 SEK

52931
Uppläggningsfat, rispudlar m.m, 6 delar, bl.a Anita Nylund, Jie Gantofta.
Final bid125 SEK

52929
Böcker om konst m.m, 12 st, bl.a Tom Wesselman och John Bauer.
Final bid550 SEK

52930
Bestickservisdelar, 94 delar, nysilver, ''Gammal fransk''.
Final bid500 SEK

52928
Böcker om konst, 11 st, bl.a Ola Billgren och Max Papart.
Final bid400 SEK

51452
Rolf Lidberg, tomte, figurin, konstmassa, RBA Olofström.
Final bid100 SEK

51453
Rolf Lidberg, tomtar, figuriner, 2 st, konstmassa, RBA Olofström.
Final bid100 SEK

52925
Bestickservis, 87 delar, nysilver, ''Rådhus''.
Final bid550 SEK

52924
Soffbord med hylla, teak, Alberts i Tibro, 1950/60-tal.
Final bid700 SEK

52923
Elvis Presley, LP-skivor, 11 st.
Final bid175 SEK

52922
Tvättkorg, flätad.
Final bid225 SEK

52921
Piedestal, metall/marmorskiva, 1900-tal.
Final bid175 SEK

52920
Set för lerduveskytte, ett parti.
Final bid225 SEK

52919
Högtryckstvätt, Nilfisk ALTO C 110.1.
Final bid500 SEK

52918
Högtryckstvätt, Nilfisk C 110.7.
Final bid400 SEK

52917
Rullmålning, tryck, Japan, 1900-tal.
Final bid100 SEK

52915
Gavlar till parkbänk, ett par, gjutjärn.
Final bid550 SEK

52914
Fotogenkök, Record No 1, 1900-tal.
Final bid225 SEK

52913
Vaser, 2 st, stengods, Rörstrand, bl.a Gunnar Nylund.
Final bid225 SEK

52911
Resväskor, 3 st, militär modell, 1900-tal.
Final bid125 SEK

52910
Kopparföremål m.m, ett parti.
Final bid225 SEK

52909
Kaffebryggare, koppar, 1900-talets första hälft.
Final bid175 SEK

52908
Bertil Berntsson, olja på duk, signerad.
Final bid950 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK

52907
Bordsfotogenlamnpa, elektrifierad, mässing och glas, 1900-tal.
Final bid125 SEK

52905
Alex Lindman, gouache, signerad.
Final bid500 SEK

52904
Tennföremål, ett parti, bl.a Scandia Tenn.
Final bid400 SEK

52903
Carsten Ström, olja på pannå, signerad.
Final bid250 SEK

52902
Klädhängare, gjutjärn.
Final bid125 SEK

52900
Cd-skivor, ett parti, bl.a Ulf Lundell och the Beatles.
Final bid250 SEK

52899
Åke Waldemar Larsson, olja på pannå, signerad, daterad 1962.
Final bid100 SEK

52894
Also Londi, häst, figurin, stengods, ''Rimini Blue'', Bitossi, Italien.
Final bid2,600 SEK