Tvättset, 4 delar, porslin, jugend, Göteborgs Porslinfabrik, 1800/1900-tal.
52952
Final bid150 SEK
Jens Harald Quistgaard, kaffeservis, 14 delar, svartglaserat stengods, "Flamestone", Dansk Design.
52950
Final bid225 SEK
Masker, 3 st, trä, Afrika.
52948
Masker, 3 st, trä, Afrika.
Final bid100 SEK
Masker, 3 st, trä, Afrika.
52947
Masker, 3 st, trä, Afrika.
Final bid125 SEK
Masker, 2 st, trä, Afrika.
52946
Masker, 2 st, trä, Afrika.
Final bid100 SEK
Meccano byggsatser, ett parti.
52944
Final bid450 SEK
Masker, 3 st, trä, Afrika.
52945
Masker, 3 st, trä, Afrika.
Final bid100 SEK
Strindbergslampa, koppar/glas.
52943
Final bid500 SEK
Ljusstake, menorah, 7-armad, patinerad mässing.
52942
Final bid100 SEK
Kanna, gryta m.m, 5 delar, emaljerat, Kockums.
52941
Final bid175 SEK
Tårtask med två tårthyllor, metall, 1900-talets första hälft.
52939
Final bid150 SEK
Blaupunkt, radio, teak, 1900-talets mitt.
52938
Final bid225 SEK
Krus, 6 st, stengods, Höganäs.
52937
Final bid250 SEK
Champagne- och Irish Coffeeglas, 2+8 st, Reijmyre och Arabia.
52936
Final bid200 SEK
Kittel, mässing.
52935
Kittel, mässing.
Final bid125 SEK
Irma Yourstone, väggrelief, stengods, Upsala-Ekeby.
52934
Final bid100 SEK
Hushållsvåg, 10 kg, metall, Jernbolaget, Eskilstuna.
52933
Final bid100 SEK
Skulptur, etruskisk häst, brons, replika.
52932
Final bid650 SEK
Uppläggningsfat, rispudlar m.m, 6 delar, bl.a Anita Nylund, Jie Gantofta.
52931
Final bid125 SEK
Böcker om konst m.m, 12 st, bl.a Tom Wesselman och John Bauer.
52929
Final bid550 SEK
Bestickservisdelar, 94 delar, nysilver, ''Gammal fransk''.
52930
Final bid500 SEK
Böcker om konst, 11 st, bl.a Ola Billgren och Max Papart.
52928
Final bid400 SEK
Rolf Lidberg, tomte, figurin, konstmassa, RBA Olofström.
51452
Final bid100 SEK
Rolf Lidberg, tomtar, figuriner, 2 st, konstmassa, RBA Olofström.
51453
Final bid100 SEK
Bestickservis, 87 delar, nysilver, ''Rådhus''.
52925
Final bid550 SEK
Soffbord med hylla, teak, Alberts i Tibro, 1950/60-tal.
52924
Final bid700 SEK
Elvis Presley, LP-skivor, 11 st.
52923
Final bid175 SEK
Tvättkorg, flätad.
52922
Tvättkorg, flätad.
Final bid225 SEK
Piedestal, metall/marmorskiva, 1900-tal.
52921
Final bid175 SEK
Set för lerduveskytte, ett parti.
52920
Final bid225 SEK
Högtryckstvätt,  Nilfisk ALTO C 110.1.
52919
Final bid500 SEK
Högtryckstvätt,  Nilfisk C 110.7.
52918
Final bid400 SEK
Rullmålning, tryck, Japan, 1900-tal.
52917
Final bid100 SEK
Gavlar till parkbänk, ett par, gjutjärn.
52915
Final bid550 SEK
Fotogenkök, Record No 1, 1900-tal.
52914
Final bid225 SEK
Vaser, 2 st, stengods, Rörstrand, bl.a Gunnar Nylund.
52913
Final bid225 SEK
Resväskor, 3 st, militär modell, 1900-tal.
52911
Final bid125 SEK
Kopparföremål m.m, ett parti.
52910
Kopparföremål m.m, ett parti.
Final bid225 SEK
Kaffebryggare, koppar, 1900-talets första hälft.
52909
Final bid175 SEK
Bertil Berntsson, olja på duk, signerad.
52908
Final bid950 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Bordsfotogenlamnpa, elektrifierad, mässing och glas, 1900-tal.
52907
Final bid125 SEK
Alex Lindman, gouache, signerad.
52905
Final bid500 SEK
Tennföremål, ett parti, bl.a Scandia Tenn.
52904
Final bid400 SEK
Carsten Ström, olja på pannå, signerad.
52903
Final bid250 SEK
Klädhängare, gjutjärn.
52902
Klädhängare, gjutjärn.
Final bid125 SEK
Cd-skivor, ett parti, bl.a Ulf Lundell och the Beatles.
52900
Final bid250 SEK
Åke Waldemar Larsson, olja på pannå, signerad, daterad 1962.
52899
Final bid100 SEK
Also Londi, häst, figurin, stengods, ''Rimini Blue'', Bitossi, Italien.
52894
Final bid2,600 SEK