Last sold

59966
Coasters, 6 st, isolit med silverinlägg, T. Wendt.
Final bid3,200 SEK

59968
Bengt Orup, glas, 8 st, ''Chevalier'', Johansfors.
Final bid450 SEK

59967
Matservisdelar, 25 delar, porslin, "Grön Anna", Rörstrand.
Final bid2,000 SEK

59965
Kaffeskedar, 9 st, silver 830, ''Sachsisk'', Mema.
Final bid1,300 SEK

59964
Silver, ett parti.
Final bid14,000 SEK

59963
Matskedar, 7 st, silver, olika modeller.
Final bid3,800 SEK

59962
Linnedukar, 6 st.
Final bid100 SEK

59961
Matskedar, 6 st, silver, Ludvig Edvard Liljeblad, 1859.
Final bid3,800 SEK

59960
Soppslev, silver, 1857.
Final bid550 SEK

59958
Kaffeskedar, 11 st, silver 830.
Final bid950 SEK

59957
Piedestal och kruka, 2 st, flintgods.
Final bid350 SEK

59956
Figurer, 24 delar, Elastolin Lineol, 1950-tal.
Final bid250 SEK

59955
Kaffeskedar, 11 st, silver 830, Norge.
Final bid1,200 SEK

59954
Kaffeskedar, 12 st, silver, ''Snäck''.
Final bid950 SEK

59953
Moccaskedar, 12 st, silver.
Final bid750 SEK

59950
Slagbord, bemålad furu.
Final bid650 SEK

59952
Mjölkkanna, aluminium.
Final bid100 SEK

59949
Skålfat, kolmårdsmarmor.
Final bid800 SEK

59948
Carsten Ström, väggplaketter, 3 st, lergods, Abbekås Keramik, monogramsignerade.
Final bid150 SEK

59942
Bordspendyl, mässing, Paris, 1800-talets andra hälft.
Final bid1,100 SEK

59947
Byrå, med 4 lådor, samt spegel, trä.
Final bid250 SEK

59945
Tommie Kjellberg, olja på duk, signerad.
Final bid500 SEK

59944
Fritz Kärfve, olja på duk, signerad, 1958.
Final bid1,700 SEK

59943
Akustisk gitarr, trä, BS.
Final bid150 SEK

59941
Figurin, ''Askungen'', porslin, Lladro, Spanien.
Final bid550 SEK

59940
Figuriner, 2 st, porslin, bl.a Wallendorf.
Final bid300 SEK

59939
Figuriner, 2 st, porslin, Schaubasch Kunst och Wallendorf, Tyskland.
Final bid450 SEK

58509
Säng, Hästens Adjustable, på hjul, 2 fjärrkontroller.
Final bid7,400 SEK

59113
Matta, Bakhtiar, handknuten, ull.
Final bid2,400 SEK

59937
Christina Campbell, "Mamsell", servisdelar, 18 st, porslin, Rörstrand.
Final bid350 SEK

59936
Poul Cadovius, hyllsystem, teak, "Royal System", Danmark.
Final bid8,800 SEK

59935
Figuriner, 8 st, keramik, bl.a "Edvard Persson", Goebel och Elbogen Keramik.
Final bid100 SEK

59934
Figuriner, 7 st, porslin, bl.a Tengra.
Final bid150 SEK

59933
Bränslepump och värmefläkt, Frico.
Final bid100 SEK

59932
Taklampor, 2 st, metall/glas.
Final bid400 SEK

59931
Golvvas, orientalisk stil med påfågeldekor, porslin.
Final bid150 SEK

59929
Dan Ihreborn, läsbord på hjultrissor, bok/krom, Move Möbler, 1900/2000-tal.
Final bid550 SEK

59928
Stormlykta, ljusstakar och mortel, mässing/glas, bl.a Grillby Mässing och Skultuna.
Final bid400 SEK

59927
Skrinda, trä/metall.
Final bid500 SEK

59924
Gruvlyktor, 2 st, mässing, E. Thomas & Williams Ltd, Cambrian.
Final bid250 SEK

59922
Takkrona, 9 ljuspunkter, glas/metall, barockstil, 1900-tal.
Final bid400 SEK

59923
Figuriner, 2+2 st, keramik, Elsi Bourelius och Nina Ihrén, signerade.
Final bid150 SEK

59921
Anna-Greta Lindstam, Glemmingebro, olja på duk, signerad.
Final bid750 SEK

59919
Sidenmålningar, 2 st.
Final bid650 SEK

59920
Taklampa, 5 ljuspunkter, metall, troligen italien, 1900-talets andra hälft.
Final bid700 SEK

59916
Juldekorationer, ett parti.
Final bid300 SEK

59918
Kolorerade kopparstick, 3 st.
Final bid100 SEK

59915
Tomtar, 3 st, keramik, och glöggmuggar, 8 st, porslin, Kronester Bavaria.
Final bid200 SEK
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.



