52459
Fratelli Fanciullacci, vas, keramik, Italien.
Final bid450 SEK

52461
Rudolf Chocholka, figurin, porslin, Keramos, Wien, Österrike.
Final bid500 SEK

52462
Bordslampa omgjord från fotogenlampa, glas/mässing.
Final bid500 SEK

52460
Taklampa, glas/mässing, Art Deco.
Final bid500 SEK

52458
Figuriner m.m, 7 delar, porslin, M.I. Hummel, Goebel, Tyskland.
Final bid350 SEK

52457
Mari Simmulson, vaser, 2 st, stengods, Upsala Ekeby.
Final bid200 SEK

52456
Sven Bolin, figuriner, björnar, 2 st, keramik, Höganäs.
Final bid100 SEK

52455
Britt-Louise Sundell, väggrelief, stengods, Gustavsberg.
Final bid250 SEK

52454
Hanna Grill, vas glas, egen studio, signerad.
Final bid225 SEK

52452
Matbord med 8 stolar, bemålat trä, Ny Aktuell Inredning.
Final bid6,600 SEK

52453
Skålfat, stengods, Söholm, Bornholm, Danmark.
Final bid150 SEK

52451
Väggskåp, trä/glas.
Final bid100 SEK

52450
Kaj Peter Darvig, olja på duk, signerad.
Final bid350 SEK

52448
Lampetter, ett par, guldpläterad metall.
Final bid650 SEK

52447
Taklampa, glas/mässing.
Final bid125 SEK

52446
Taklampa, glas.
Final bid150 SEK

52445
Karaffproppar och sigill, 19 delar, glas.
Final bid200 SEK

52444
Prismor, ett parti, glas.
Final bid225 SEK

52441
Figuriner, 2 st, porslin, Goebel.
Final bid500 SEK

52443
Bordslampa, porslin, M.I. Hummel, Goebel, Tyskland.
Final bid250 SEK

52442
Ljusstakar och ytterfoder, 5 delar, porslin, ''Tiara'', Rörstrand.
Final bid125 SEK

52440
Vas, glas, Kosta Boda, signerad A. Wilson.
Final bid100 SEK

52437
Smycken, ett parti, silver 830-925.
Final bid500 SEK

52439
Skål, porslin, emaljmålad, Asien.
Final bid250 SEK

52438
Ljusstakar, 2 par, metall.
Final bid125 SEK

52436
Pastaslev och kaffesked, silver/rostrfritt stål, bl.a ''Hansa''.
Final bid350 SEK

52435
Kaffeskedar, 15 st, silver, bl.a ''Rosen''.
Final bid700 SEK

52433
Dalahästar, 2 st, trä, bl.a Nils Olsson, Nusnäs.
Final bid175 SEK

52432
Dalahäst, trä, märkt Mora.
Final bid200 SEK

52429
Gösta Calmeyer, olja på duk, signerad.
Final bid2,500 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK

52430
Bordslampor, ett par, förgylld metall/marmor, med putti, 1900-talets andra hälft.
Final bid1,100 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK

52425
Stolar, ett par, textil/metall, "Venus", Johanson Design, Markaryd, 1960/70-tal.
Final bid1,400 SEK

52428
Bord, nyrenässansstil, mahogny, 1800/1900-tal.
Final bid100 SEK

52423
Soffbord, marmor, 1900-tal.
Final bid1,700 SEK

52427
Final bid100 SEK

52426
Erik Gustav Leksell, akvarell, signerad, daterad 1986.
Final bid100 SEK

52422
Trädgårdsgrupp, 4 delar, bambu/textil/glas.
Final bid1,000 SEK

52424
Pennor och fällknivar, 8 delar, bl.a Parker.
Final bid300 SEK

52421
Pottskåp, furu, 1800/1900-tal.
Final bid250 SEK

52419
Pottskåp, ek, 1900-talets första hälft.
Final bid100 SEK

52418
Vas, cloisonne, på träsockel.
Final bid150 SEK

52415
Spegel med hylla, metall.
Final bid450 SEK

52414
Pall, bok/textil.
Final bid100 SEK

52413
Pall, ek/textil, 1950/60-tal.
Final bid500 SEK

52412
Serveringsvagn med bricka, björk/metall, 1930/40-tal.
Final bid650 SEK

52411
Bordslampor, 2 st, metall, Fagerhults och BJS Skellefteå.
Final bid350 SEK

52410
Ljusstakar och bägare, 3 delar, mässing/glas, 1900-tal.
Final bid100 SEK

52408
Kastruller, 6 stycken, metall, "Hollywood", Nilsjohan.
Final bid400 SEK