52126
Gallerimatta, persisk, Abadeh, ull.
Final bid1,900 SEK

52125
Ljusstakar, ett par, malm, Scania Malm.
Final bid150 SEK

52122
Victor Berndt, skål, glas, Flygsfors, 60-tal.
Final bid300 SEK

52124
Menorah/ljusstake, malm.
Final bid175 SEK

52123
Djupmätare från ubåten Sjöhästen eller Sjöormen, mässing, 1930-tal.
Final bid3,200 SEK

52121
Matta, Iran, handknuten, ull.
Final bid350 SEK

52119
Stolar och bord, 3 delar, konstrottning/metall.
Final bid150 SEK

52118
Figurin, inuiter, stengods, Lladro.
Final bid450 SEK

52111
Torpedgyro för ubåtstorped, metall, 1900-talets andra hälft.
Final bid4,600 SEK

52113
Teleboj för ubåten Draken, metall, 1900-talets andra hälft.
Final bid4,600 SEK

52117
Golvlampa, trä, med textilklädd skärm, 1900-talets första hälft.
Final bid350 SEK

52115
Taklampor, 5 st, glas.
Final bid600 SEK

52116
Doftspridare, 2 st, "Ultrasonic aroma diffusers", Fragrance Supplier, Stockholm.
Final bid300 SEK

52114
Spegel med krön, förgylld ram, rokokostil, 1900-tal.
Final bid950 SEK

52112
Lakan och örngott, 9 delar.
Final bid125 SEK

52110
Servisdelar, 34 st, porslin, ''Oakwood'', Staffordshire, England.
Final bid550 SEK

52109
Byst, "Ludvig van Beethoven", gjutmassa.
Final bid100 SEK

51082
Armbandsur, 2 st, Tissot och Eljo.
Final bid3,100 SEK

52142
50459 Motorstativ, metall.
Final bid100 SEK

52107
Kannor, fat och ljusstake, porslin, "God Jul", Gustavsberg.
Final bid900 SEK

52108
Ljusplåtar, ett par, samt skeppsfotogenlampa, mässing/glas, 1900-tal.
Final bid400 SEK

52106
Skål och kanna, porslin, "God Jul", Villeroy & Boch.
Final bid600 SEK

52104
Kungaskålen, mässing, Ibe-konst, Ystad.
Final bid400 SEK

52105
Marianne Westman, "Mors godaste sylt", burkar, 2 st, keramik, Rörstrand.
Final bid125 SEK

52103
Anna-Lisa Thomson, vas stengods, "Paprika", nr 1020, Upsala-Ekeby.
Final bid950 SEK

52101
Djurbur och trimbord, bl.a Tholo, Danmark.
Final bid250 SEK

52099
Ytterfoder, keramik, otydligt signerad, samt signerad Austria.
Final bid800 SEK

52100
Ljusstake för 7 ljus, smide, Sven Å Ekberg, Kivik.
Final bid650 SEK

52098
Väska, skinn, Liebeskind, Berlin.
Final bid400 SEK

52097
Blomsterlåda, zink.
Final bid400 SEK

52095
Golvlampa, metall, ställbara och höj/sänkbara lampor, 1900-tal.
Final bid250 SEK

52096
Apple TV, 2:a generationen.
Final bid150 SEK

52093
Pallar, 4 st, metall.
Final bid500 SEK

52092
Gräsklippare, Silver 460 BR-A bio, AL-KO.
Final bid150 SEK

52091
Fickurskedjor och fickurfodral, 6 delar, metall.
Final bid100 SEK

52090
Skrivbord, avlutad furu, 1900-tal.
Final bid100 SEK

52089
Ljusstakar, 6 st, metaller, bl.a ett par Skultuna Bruk, No 20.
Final bid250 SEK

52087
Scarfes, 3 st, silke, Yves Saint Laurent, Renoma och Anna Klein.
Final bid225 SEK

52086
Parti krukor, terracotta.
Final bid400 SEK

52084
Burberrys, halsduk, cashmere.
Final bid650 SEK

52085
Burberrys, halsduk, cashmere.
Final bid450 SEK

52083
Keps, textil, "Masters 2010".
Final bid200 SEK

52082
Spegel, bemålat trä, 1900-tal.
Final bid125 SEK

52081
Bok, Fredmans Epistlar, med illustrationer och signerad av Peter Dahl.
Final bid550 SEK

52080
Korg, flätad.
Final bid300 SEK

52079
Fotoram, silver, Carrs, Sheffield, England.
Final bid225 SEK

52078
Ytterfoder, porslin, Portugal.
Final bid100 SEK

52077
Bord med låda, bemålat trä, 1900-tal.
Final bid500 SEK